Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

uuuu lipa troche !!!

 

a ja mysle o szczeniaku ... przy tym naszym komplecie skorzanym ... ech

 

Ooo a jakiej rasy ? Moj Gauss (owczarek niemiecki) totalnie nic w domu nie niszczy. Podstawa to nie pozwolic mu ANI RAZU siasc jak bedzie probowal na kanape - i nie siadzie na pewno! Pati musialas pozwolic (lub pozwalac jakis czas temu) na siadanie na kanapie, potem zaczelas zabraniac ale juz bylo za pozno - pies teraz robi to jak Cie nie ma :-) Moj sie tak nauczyl ze na nowa rogowke nawet nie spojrzy - zawsze lezy pod. Jedynie z ranca cielakowi zawsze otwieramy drzwi do sypialni i sie kladzie na lozku w nogach, a jak pancia idzie do pracy a ja jeszcze dosypiam 1-2h to Gauss lezy obok na poduszce :D

 

Takze sie nie martw - ale polecam szkolenie, a przynajmniej przedszkole - naprawde DUZO sie dowiesz o psie :) Przedszkole juz od 2-3 miesiaca zycia!! Im szybciej tym lepiej :)

 

Wlasnie skonczylem na dzis robic instalacje pompy ciepla, przychodze na gore a tu taki widok w salonie:

 

http://szyna.civ.pl/panciapies.jpg

 

Piesek pilnuje panci ktorej sie na rogowce przysnelo ;) Rano mnie zabije jak zobaczy fote :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

No, a ja dzisiaj w 6h podlaczylem prawie caly obieg gornego zrodla do PC, ze sie pochwale:

 

http://szyna.civ.pl/instalacjapc/1.jpg

http://szyna.civ.pl/instalacjapc/2.jpg

http://szyna.civ.pl/instalacjapc/4.jpg

http://szyna.civ.pl/instalacjapc/6.jpg

 

Male centrum dowodzenia:

http://szyna.civ.pl/instalacjapc/7.jpg

 

Zestaw potrzebnych narzedzi:

http://szyna.civ.pl/instalacjapc/9.jpg

 

Wypic koniecznie PO robocie ;)

http://szyna.civ.pl/instalacjapc/10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halina, 15 kilo i 2 latka? Mój syn wazy 17 kilo, a w lutym konczy 4 ;) Powodzenia w poszukiwaniach. Moje krzesełko dopiero niedawno zaczeło byc uzywane. Choć to moze za duzo powiedziane, bo syn poza cyckiem świata nie widzi ;)

 

Co do psów, to jeszcze w domu rodzinnym mialam pieknego, kochanego owczarka niemieckiego. Do nowego domu to moze bym i chciała, ale po pewnym czasie, jak tych nowych rzeczy nie byłoby mi juz zal ;) Niestety raczej zwierząt u nas nie będzie, bo syn jest alergikiem. M.in. ma dużą alergię na kota. Wiem, ze na psa nie musi byc, ale nie będę tego sprawdzała, bo bym się chyba załamała, gdyby się okazało, ze musze psa oddac.

 

Namiary na firanki zapisane, dzieki Mea :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

ja tam takiej wadze się nie dziwię, bo mój franek ja miał 2 lata to ważył niewiele mniej, za 2 miesiące będzie mieć 5 lat i waży 19kg

a z kolei Ignacek ma 9m i waży 9kg

Franek wykończył 2 spacerówki, teraz w tej 3 jezdzi Ignacek i też niedługo będzie do wymiany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam takiej wadze się nie dziwię, bo mój franek ja miał 2 lata to ważył niewiele mniej, za 2 miesiące będzie mieć 5 lat i waży 19kg

a z kolei Ignacek ma 9m i waży 9kg

Franek wykończył 2 spacerówki, teraz w tej 3 jezdzi Ignacek i też niedługo będzie do wymiany :D

 

No też racja. Zapomniałam,ze młodszy wczoraj skonczył 8 miesięcy a waży niecałe 10:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati musialas pozwolic (lub pozwalac jakis czas temu) na siadanie na kanapie, potem zaczelas zabraniac ale juz bylo za pozno - pies teraz robi to jak Cie nie ma :-)

 

nigdy nie miał pozwolenia na siadanie na kanapie czy leżenia w łóżku

jak czasem wskoczył to zaraz był goniony i jak jest z nami to nie wejdzie

 

jak byłam nastolatką to psy zawsze spały ze mną w łóżku - miałam kiedyś sznaucera olbrzyma i dalmatynczyka - i oba spały

 

ale teraz nie pozwalam i pozwalać nie mam zamiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczenie wiem jak to wytlumaczyc droga na wodzislaw kawalek za skrzyzowaniem na koksownie, dalej jest ten caly dralex (altanki drewniane i inne pierdoly) firma sie zowie Almar

 

Polecam ten salon łazienek- kupowałam plytki i armature na remont. Ceny super przystępne, obsługa miła i krótkie terminy realizacji. Salonik mieści się na skrzyżowaniu , za wiaduktem w Radlinie, przed restauracją WIDOK, Przy głównej ulicy Rybnik- Wodzisław. W prawo jedziemy na kopalnie Marcel i do Radlina centrum. Dosłownie 15 metrów za skrzyżowaniem, nietrudno trafić. Kto szuka tanio a fajnie- polecam. Ostatnio sprzedawali płytki po 8 zł/m2- wzięliśmy do piwnicy, bo kolor nie gra roli , a i gatunek może być II. Grunt, że czysto i schludnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wagą urodzeniową to nie tak do końca ma znaczenie,mój pierworodny ponad czterokilowy a dzisiaj ma 11 i 40 kilo,chuderlak jeden.A te krzesełka drewniane dobrze pamiętam,faktycznie porządne były.Dla młodego miałam z Voxa i na pewno ono nie było do 15 kilo,służyło jeszcze dziewczynom,ale młode je wykończyły.Zresztą czego i kogo one nie wykończyły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiqq - w poniedzialek powinienem odpalac PC :) Dzisiaj podlaczylem ostatecznie gorne zrodlo (dwie pompki plus podlaczenie do bufora i do wezownicy w baniaku CWU), napelnilem calosc i odpowietrzylem. Uff - nie bylo latwo bo zadnego odpowietrznika a rury ida gora (sufitem) wiec byly najwyzszym punktem instalacji. A powietrza w takiej wezownicy sporo do wypuszczenia - meczylem sie z 2h ale udalo sie :-)

 

Jutro podlaczam, napelniam i odpowietrzam dolne zrodlo - kupilem ostatecznie pompke WILO STAR RS 25/60 - mam jednak obawy czy nie potrzeba tu jeszcze czegos mocniejszego no ale zobaczymy w praktyce :) Przydalby sie jakis przeplywomierz zeby to mierzyc.. Myslalem o prostym bypassie na zaworach ktory wlaczalby w obieg na czas pomiaru zwykly licznik wodny ale taki licznik to duze opory i wynik bylby przeklamany :) Pozatym trzebaby kupic ten licznik na allegro jakis z demontazu za grosze, a instalacje robie JUZ i nie ma kurde czasu ;) I kasy! Na same rurki, pompy i pozostala armature wydalem 1,5k pln w ciagu ostatnich 2 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie znalałem odpowiedzi , więc sie zapytam.Czy to normalne żeby na folii paroprzepuszczalnej na dachu było dużo malutkich mokrych plamek .Dach dopiero co położony. Jak to było u was? Czy mam obserwować , czy od razu dzwonić po ekipe od dachu.

 

A grzejesz juz ? Dach nie jest ocieplony ? Jezeli w dzien to wysycha a pojawia sie rano, a nie ma deszczu - to moze to byc wynik skraplania sie pary. Folia jest zimna, cieple i wilgotne powietrze na niej sie wykrapla. Mamy juz takie temperatury ze jest to calkiem mozliwe :) Ale to by musialo byc mniejwiecej rownomiernie na CALEJ powierzchni folii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grzejesz juz ? Dach nie jest ocieplony ? Jezeli w dzien to wysycha a pojawia sie rano, a nie ma deszczu - to moze to byc wynik skraplania sie pary. Folia jest zimna, cieple i wilgotne powietrze na niej sie wykrapla. Mamy juz takie temperatury ze jest to calkiem mozliwe :) Ale to by musialo byc mniejwiecej rownomiernie na CALEJ powierzchni folii!

 

Nie grzeje , dach dopiero co położony , nie ocieplony . Jedną ulewę przeżył.Chyba bede obserwował co się bedzie dalej działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...