Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

my /a dokladnie mariusz/ zalatwiamy formalnosci zeby pozamykac umowy na koniec listopada ... trzeba tv, telefon i internet pokonczyc :)

 

my telefon stacjonarny odmówiliśmy i juz nie bierzemy......tylko z reklamami dzwonili z numerów zastrzeżonych więc nawet nie odbierałam

zresztą na komórke też nie odbieram zastrzeżonych :)

a kablówke udało sie przepisac na nowego właściciela

 

a kiedy zabieracie sie za wystawienie mieszkania ?

 

 

my wczoraj znowu troche pojeżdziliśmy, zamówiliśmy rogówke w Agacie (i znowu 6 tyg czekania...), a TV i ławę do salonu kupiliśmy w domu przez net :) jednak różnice cenowe są zbyt duże

teraz szukamy ekspresu ciśnieniowego - może ktoś coś polecić ? chce żeby miał regulacje stopnia zmielenia kawy, spieniacz mleka i był łatwy do umycia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

teraz szukamy ekspresu ciśnieniowego - może ktoś coś polecić ? chce żeby miał regulacje stopnia zmielenia kawy, spieniacz mleka i był łatwy do umycia :D

 

W zasadzie sa juz takie co sie same czyszcza, Rodzice maja cos z Zelmera. Ja osobiscie mam prosty ekspres, sam miele kawe w osobnym mlynku, a spieniacz mleka ma kazdy ekspres, bo co to za ekspres bez mozliwosci zrobienia capuccino?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre mają spieniacz w komplecie a inne tylko ten dziubek a pojemnik trzeba mieć osobno...w sumie mnie to obojętne, poki co nastawiłam sie na taki bo wlasnie sam sie czyści, pasuje mi marka i jest w miarę nieduży i prosty w obsłudze.....ale szukam tańszego :)

 

http://a01.cdn.a.pl/zdjecie-530054/ekspres-cisnieniowy-bosch-tca-5201-Full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre mają spieniacz w komplecie a inne tylko ten dziubek a pojemnik trzeba mieć osobno...w sumie mnie to obojętne, poki co nastawiłam sie na taki bo wlasnie sam sie czyści, pasuje mi marka i jest w miarę nieduży i prosty w obsłudze.....ale szukam tańszego :)

 

http://a01.cdn.a.pl/zdjecie-530054/ekspres-cisnieniowy-bosch-tca-5201-Full.jpg

 

Jak masz opcje (one sa duzo drozsze) to kupuj jak najbardziej zautomatyzowany! Reczne spienianie mleka to katorga w dluzszym okresie. Ja mam AEG tez z tym "dziubkiem" od ~4 lat i znienawidzilem kawe z ekspresu cisnieniowego :D Jak przyjdzie pare osob i kazdy bedzie chcial kawe to spedzisz przy nim 20 min.. Ladowanie, ubijanie kawy, potem mleko do stalowego pojemniczka i spienianie.. 5 minut i voila! Dwie kawy gotowe :D Teraz czyszczonko wszystkiego i od nowa ;) Automat to byloby to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz opcje (one sa duzo drozsze) to kupuj jak najbardziej zautomatyzowany! Reczne spienianie mleka to katorga w dluzszym okresie. Ja mam AEG tez z tym "dziubkiem" od ~4 lat i znienawidzilem kawe z ekspresu cisnieniowego :D Jak przyjdzie pare osob i kazdy bedzie chcial kawe to spedzisz przy nim 20 min.. Ladowanie, ubijanie kawy, potem mleko do stalowego pojemniczka i spienianie.. 5 minut i voila! Dwie kawy gotowe :D Teraz czyszczonko wszystkiego i od nowa ;) Automat to byloby to :)

 

na imprezy jest zwykly przelewowy ;)

ciśnieniowy ma byc tylko na 2 osoby

sam sie płucze po każdym użyciu i to jego wielki plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na imprezy jest zwykly przelewowy ;)

ciśnieniowy ma byc tylko na 2 osoby

sam sie płucze po każdym użyciu i to jego wielki plus

 

Dobra dobra, przyjda goscie, zobacza cisnieniowy, zaczna opowiadac jak to uwielbiaja kawe z ekspresu cisnieniowego i po Tobie :D Chyba ze bedzie ukryty za jakas zaluzja ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, Adam, ja mam średnio po 8 gości minimum na raz i daję radę .

Nie wiem jaki to zautomatyzowany, ale ja tej rurki nie używam do spieniania, lepiej mi idzie z tą mini trzepaczką :)))

Resztę robi sam, czyli mieli, wywala te "kupy" do pojemnika i przed każdym użyciem się myje. Mam saeco dobrych kilka lat.

 

ale kawa zmielona i świeżo zaparzona mniammmmmmmm :)))00000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz opcje (one sa duzo drozsze) to kupuj jak najbardziej zautomatyzowany! Reczne spienianie mleka to katorga w dluzszym okresie. Ja mam AEG tez z tym "dziubkiem" od ~4 lat i znienawidzilem kawe z ekspresu cisnieniowego :D Jak przyjdzie pare osob i kazdy bedzie chcial kawe to spedzisz przy nim 20 min.. Ladowanie, ubijanie kawy, potem mleko do stalowego pojemniczka i spienianie.. 5 minut i voila! Dwie kawy gotowe :D Teraz czyszczonko wszystkiego i od nowa ;) Automat to byloby to :)

 

Oj Adam Adam, to kwestia wprawy, patrz na bary w Italii :) Tam im to idzie bardzo zrecznie, a w cale zadnej automatyki nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekspresu Zelmera stanowczo ODRADZAM- miałam 2 sztuki. Pierwsza "padła" po 2 miesiącach, oddałam do serwisu, powiedziano mi, ze Zelmer ma chińskie części i trzeba je zamawiać w Chinach. Czekałam na naprawę prawie 6 tygodni. Nie dało się naprawić- ekspres dostałam nowy. Cóż, po 3 miesiącah użytkowania " padła" pompa , procedura ta sama- 6 tygodni czekania na naprawę, potem zwrot zepsutego z poleceniem wymiany na nowy. Szczęściem mam koleżankę w sklepie agd i ona wymieniła mi na AEG, który to używamy już 3 lata- bez awarii. Może nie miałam szczęścia, może faktycznie to bubel- nie wiem ale nie polecam.

Ostatnio byłam na kawce u znajomej- kupiła ekpres ciśnieniowy w sklepie firmowym TCHIBO w Bielsku. Marka TCHIBO za 190 zł, na kapsułki. Cena jednej kawy to 0,50 zł. Kawa pyszna, różne rodzaje, bez czyszczenia- ot wyrzucasz użytą kapsulkę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...