Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Słyszałam , że świetne są ekspresy Saeco- tyle, że to chyba górna półka" i nie każdy może sobie na niego pozwolić.

 

"Świetne" nie są (aczkolwiek do użytku domowego wystarczające), a już na pewno nie jest to górna półka.

Górna półka to Jura (legendarna trwałość), czy choćby Melitta (może nie górna, ale i tak wyższa od Saeco).

Oczywiście mówię o ekspresach automatycznych, bo manualne, to całkiem inna bajka...

 

Kapsułkom mówię zdecydowane nie, z uwagi na to, że to erzac kawy. Jest tyle doskonałych mieszanek kaw do wyboru, dlaczego ograniczać się do paru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ja też dziś w pracy.

Mea, to Ty bliżej Gotartowickiej mieszkasz, tzn. będziesz mieszkać, moja siostra mniej więcej w środku.

O ekspresie do kawy też myślę, ale póki co wydajemy na konieczności nie na luksusy, hahaha:)

 

tak ja w pierwszej przecznicy od gotartowickiej :)

 

 

co do ekspresu i kawy ... ja straszliwy kawosz jestem i byle czego nie wypije :) mam w domu nastepujace opcje:

- ekspres AEG ... kawka super ale procedura dla cierpliwych :) ale jak ktos chce to moge polecic :)

- zaparzarka - zdecydowanie najlepsza opcja jak ktos lubi mocna kawe bez fusow i z aromatem !!

- spieniacz mleka made in IKEA :) zadne ekspresowe sa niepotrzebne :) jest kubeczek, mikrofalowka do podgrzania i spieniacz ... robie najzajebistsza pianke w tej czesci rybnika :)

 

a jak ktos chcialby w ramach parapetowy przezajebiaszcza kawke z wodeczka i jajkiem to niech sie wczesniej zapowie!! musze kupic niezbedne ingrediencje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie jakoś te kapsułki nie przemawiają, choć ma je wiele firm.....to coś jak kawa rozpuszczalna....czyli moim zdaniem - namiastka kawy :)

 

zgadzam sie z Toba w 100% wszystkie te saszetki, kapsulki itp to ekspresy dla leniwych. Owszem, jesli komus wystarczy taki smak kawy, o gustach sie nie dyskutuje. Ja osobiscie wole chwile dluzej spedzic w kuchni w aromacie swiezo mielonej kawy. Co do pienienia, robiac to recznie uzywajac tylko rurki do spieniania tez sie da. Potrzbny poreczny kubeczek i niewielka ilosc mleka, najlepiej 3,2%. Mleko z wieksza zawartoscia tluszczu lepiej sie ubije i piana dluzej sie utrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dzis zabralam sie za sprzatanie papierow i mam pewien klopot ... mam prot odbioru przylacza z vattenfala, mam z kanalizacji ale ni cholery nie mam protokolu z wody !!! myslicie ze mozna gdzies dostac taki prot albo jego duplikat ?? bo chyba bedzie do odbioru potrzebny ..

 

no i jeszcze musze sie o papiery od elektryka upomniec !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję od prawie 3 lat ekspres full automat Saeco Talea Ring i nie zamieniłbym go na żaden inny. Ma wszystkie potrzebne zalety: szybko i łatwo robi kawę, bez problemu można wybrać pomiędzy kawą espresso, małą i dużą, jednym pokrętłem zmieniasz stopień zmielenia i parę inych bajerów. Ale przede wszystkim pojemnik na wodę i zużyte fusy łątwo się wyjmuje, napełnia / myje. I co b. ważne - w odróżnieniu od większości konkurencji da się wyjąć cały mechanizm by raz na tydzień umyć go pod bieżącą wodą. Odpukać pomimo intensywnego użytkowania nie zepsuło się tam jeszcze nic.

Chciałem najpierw kupić Krupsa bo był zgrabniejszy i ładniejszy ale w ostatniej chwili wpadłem na forum z mega złymi opiniami. Okazało się później że 2 moich znajomych miało tego Krupsa i obaj naprawiali go kilka razy; więc przestrzegam, psuje się w Krupsach (tych automatycznych) podobno wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostota i łatwośc umycia są mimo wszystko chyba najważniejsze

nie wiem w jakich bankach jestescie ale w ING jest fajna promo na ekspres: http://www.bankujesz-kupujesz.pl/katalog/agd/philips-saeco_ekspres-do-kawy-odea-giro-plus-ri9757

jest conajmniej 500 zl tanszy niz najtansza oferta w necie, musze go tylko porównać z innymi

 

edit: tak oglądam te ekspresy i nasuwa mi sie jedna rzecz - w wiekszosc podstawione sa małe filiżaneczki...ja piję z kubka i to najlepiej takiego 0,5 l.....rozumiem ze takiego sobie nie zrobie w ciśnieniowym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekspresiki firaneczki.. wam to dobrze :)

Chyba jednak bierzemy się teraz za dach. murarzowi przeszedł kaszel i wstąpiła weń odwaga. Wszystko wskazuje na to, ze facet wyląduje na top-liście w namiarach, ekipa jest fantastyczna.

Do parterowiczowców (acz nie tylko): jeśli macie poddasze nieużytkowe, to po wejściu na strop (czy co tam kto ma) macie widok na folię paroprzepuszczalną? czy też ją czymś przykryliście od spodu?

Internet twierdzi, że mordercze promienie UV dosięgną ją nawet od spodu i wystarczy im do tego słoneczko łypiące przez wyłaz dachowy.

mam się bać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
wlasnie dzis zabralam sie za sprzatanie papierow i mam pewien klopot ... mam prot odbioru przylacza z vattenfala, mam z kanalizacji ale ni cholery nie mam protokolu z wody !!! myslicie ze mozna gdzies dostac taki prot albo jego duplikat ?? bo chyba bedzie do odbioru potrzebny ..

 

no i jeszcze musze sie o papiery od elektryka upomniec !!

 

musisz się udać do PWiK - na pewno tam te papiery zanosiłaś - znajdą i zrobią kopie

co do druku od elektryka - wypełnij i daj mu do podpisu :D

http://www.vattenfall.pl/pl/file/Dla-domuOswiadczenie-o-stanie-technicznym-instala_13922531.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oglądam te ekspresy i nasuwa mi sie jedna rzecz - w wiekszosc podstawione sa małe filiżaneczki...ja piję z kubka i to najlepiej takiego 0,5 l.....rozumiem ze takiego sobie nie zrobie w ciśnieniowym ??

 

Chcesz wypic 0.5 litra prawdziwej mocnej espresso? Daj znac jak bedziesz przeprowadzac ten eksperyment, chetnie obejrze skutki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem!

 

Mam dylemat: w tym tygodniu wylewają mi strop - teriva.

 

Postawienie samych ścian poddasza to 2, 3 dni.

 

Nie wiem czy skończyć na stropie, bo tak łatwiej zabezpieczyć budowę na zimę, czy jechać wyżej, ale już z dachem, bo zostawianie samych ścian piętra jest IMO bez sensu.

Siedzimy z żoną od dwóch dni i myślimy twardo co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...