Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ja na zbiory :D

 

Otwierają się wrota piekła, a tu całe łany marihuany. Narkoman napalony biegnie i rwie całe naręcza.

Nagle słyszy głos diabła:

- No i po co rwiesz, jak tam pełno narwane!

Patrzy, a tu faktycznie pełno świeżego ziela. Biegnie i zaczyna przerzucać żeby schło.

A tu diabeł:

- I po co suszysz, jak już tam ususzone!

I rzeczywiście. Narkoman podbiega i zaczyna skręcać skręty. Skręca, skręca, na co diabeł:

- I czego skręcasz, jak tam tyle naskręcane!

Narkoman patrzy, a tu góry skrętów! Wybiera największego i pyta diabła:

- Masz może ogień?

A diabeł z uśmiechem:

- Byłby ogień - byłby raj! :diabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko do czego podlączyc pompę głebinową na stałe w domu żeby pracowała w pewnym zakresie cisnien,np.od 3bar(załączenie) do 5bar(wyłączenie).z góry dziękuję za odpowiedz

 

A masz jakis zbiornik, czy chcesz podlaczyc pompe bezposrednio do instalacji ? Rozwiazaniem jest np taki sterownik:

 

http://hydrodom.pl/opis/1441320/sterownik-presscontrol-time-pc15-do-pomp-do-hydroforow-brio-okablowany.html

 

Sa rozne wersje (rozne wysokosci podnoszenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierają się wrota piekła, a tu całe łany marihuany. Narkoman napalony biegnie i rwie całe naręcza.

Nagle słyszy głos diabła:

- No i po co rwiesz, jak tam pełno narwane!

Patrzy, a tu faktycznie pełno świeżego ziela. Biegnie i zaczyna przerzucać żeby schło.

A tu diabeł:

- I po co suszysz, jak już tam ususzone!

I rzeczywiście. Narkoman podbiega i zaczyna skręcać skręty. Skręca, skręca, na co diabeł:

- I czego skręcasz, jak tam tyle naskręcane!

Narkoman patrzy, a tu góry skrętów! Wybiera największego i pyta diabła:

- Masz może ogień?

A diabeł z uśmiechem:

- Byłby ogień - byłby raj! :diabelek

 

Co to za pieklo bez ognia ?? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierają się wrota piekła, a tu całe łany marihuany. Narkoman napalony biegnie i rwie całe naręcza.

Nagle słyszy głos diabła:

- No i po co rwiesz, jak tam pełno narwane!

Patrzy, a tu faktycznie pełno świeżego ziela. Biegnie i zaczyna przerzucać żeby schło.

A tu diabeł:

- I po co suszysz, jak już tam ususzone!

I rzeczywiście. Narkoman podbiega i zaczyna skręcać skręty. Skręca, skręca, na co diabeł:

- I czego skręcasz, jak tam tyle naskręcane!

Narkoman patrzy, a tu góry skrętów! Wybiera największego i pyta diabła:

- Masz może ogień?

A diabeł z uśmiechem:

- Byłby ogień - byłby raj! :diabelek

 

boskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakis zbiornik, czy chcesz podlaczyc pompe bezposrednio do instalacji ? Rozwiazaniem jest np taki sterownik:

 

http://hydrodom.pl/opis/1441320/sterownik-presscontrol-time-pc15-do-pomp-do-hydroforow-brio-okablowany.html

 

Sa rozne wersje (rozne wysokosci podnoszenia).

 

Dzięki Adam za szybką odpowiedz.Pompę chcę podłączyc bezpođrednio do instalacji.Pompa jest zanurzona na ok.8-10m.Byłem na tej stronie ale akurat szukałem gdzie indziej.A czy te załączenie przy 1,5bara to nie za mało,żeby woda jeszcze leciała w kranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekarze oczywiście chcieliby robić, bo po co im przestój:)

 

Daliśmy im wycenę do zrobienia, w hurtowni zostawiliśmy do wyceny materiał, ale może jesteście nam w stanie podpowiedzieć jakiego rzędu koszty mogą nas spotkać, bo akurat liczymy, czy trzeba kolejną transzę ruszać.

 

Dach dwuspadowy, prościutki, 6 okien dachowych, dachówka ceramika albo beton zależnie od kosztów, jeszcze myślimy.

Projekt z linku poniżej:

 

http://www.z500.pl/projekt/z119,Popularny,dom,latwy,w,budowie,z,dwuspadowym,dachem,i,funkcjonalnym,wnetrzem.html

 

Podpowiadam: dach 4 spadowy, 5 okien dachowych, pow. dachu 240 m2. Dachówka ceramiczna Roben plus czarna polysk- 15 tys, Ruppceramika Rubin czarna 24 tys, Koramik L15 Kunice czarna 20 tys. Do tego okna dachowe, taśmy, rynny, spinki, blachy, kołnierze itp duperele 18 tys Robocizna wyceniona na 68 zł/m2 lub 16 tys na gotowo ( wycena 2 dekarzy). Czekam na wycenę jeszcze dwóch- podam wyniki. Jakkolwiek spodziewałam się , że będzie drogo, to suma kosztów przeszła mój najczarniejszy scenariusz. Leżymy na łopatkach bo nie starczy 50 tys na sam dach- koszmar. Zważam, że jeszcze wiosną tego roku ceny były sporo niższe. Powodzenia w poszukiwaniu, ciekawam Twoich wycen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

2 lata temu - czyli bardzo dawno temu i nieprawda

dach 174m2, (prosty dwuspadowy)

całość z drewnem na wiezbe,dachowka ceramiczna Robena, folia,rynnami i robocizna kosztowałą około 35tys. czyli wychodzi to w okolicach 200/m2 za całość, z tego robocizna 50/m2

 

zerknąłem na twój projekt - twój dach to 183m2 i do tego okna dachowe - więc kwota pewnie trochę większa....a ceny robocizny od tego czasu też poszły do góry pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 lata temu - czyli bardzo dawno temu i nieprawda

dach 174m2, (prosty dwuspadowy)

całość z drewnem na wiezbe,dachowka ceramiczna Robena, folia,rynnami i robocizna kosztowałą około 35tys. czyli wychodzi to w okolicach 200/m2 za całość, z tego robocizna 50/m2

 

zerknąłem na twój projekt - twój dach to 183m2 i do tego okna dachowe - więc kwota pewnie trochę większa....a ceny robocizny od tego czasu też poszły do góry pewnie

 

przy czym ja tą chałupę poszerzałem o 1.2 m. od strony garażu, żeby powiększyć kotłownię, więc dachu już mam koło 200 metrów...

 

Liczyłem wcześniej, że 40 kpln wystarczy, no nic, trudno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
więc dachu już mam koło 200 metrów...

Liczyłem wcześniej, że 40 kpln wystarczy, no nic, trudno...

Ja mam robociznę uzgodnioną na 14tys.zł za 230m2 dachu czyli ok.60zł/m2,więźba ok.8tys.zł,dachówka z rynnami i pierdołami ok.20tys.zł.Całość ok.45tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tania ta więźba, masz już wycenę?

 

rutino to sa kalkulacje arturo ... tego nie warto brac pod rozwage bo jego "koszty" dziwnie sie zachowuja ...

 

teraz z tego co kojarze m3 wiezby to koszt pod 900 ... ktos mnie poprawi ??

 

 

8 tys za drzewo to ja zaplacilam rok temu !! a to bez robocizny jest !!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
przy czym ja tą chałupę poszerzałem o 1.2 m. od strony garażu, żeby powiększyć kotłownię, więc dachu już mam koło 200 metrów...

 

Liczyłem wcześniej, że 40 kpln wystarczy, no nic, trudno...

 

nie śledzę na bieżąco cen - a pewnie sporo się zmieniło...na dzień dobry niech ci porobią wyceny dachu w kilku firmach , robocizne też będziesz wiedzieć, drzewo to samo...jesteś w stanie z dokładnością do 10% określić ile ten dach będzie kosztować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po pięknym, długim weekendzie :)

 

Mam pytanie, może trochę laickie ale w końcu po co jest forum :D

 

Chcemy kupić wełnę do ocieplenia poddasza - ale jakiej grubości mamy wybrać? Krokwie mamy grubości 18 cm. Myśleliśmy nad wełną 15 cm i 5 cm? Czy będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
rutino to sa kalkulacje arturo ... tego nie warto brac pod rozwage bo jego "koszty" dziwnie sie zachowuja ...

 

teraz z tego co kojarze m3 wiezby to koszt pod 900 ... ktos mnie poprawi ??

 

 

8 tys za drzewo to ja zaplacilam rok temu !! a to bez robocizny jest !!!!!!!!!!!!!!

 

Mea - cena wieźby może być różna...naprawdę...

ja na mój dach płaciłem 2 lata temu 6,5tys - coś w tych granicach, drzewo przyjechało z kieleckiego...załatwiałem przez bauerdach

patrzę sobie na ceny na allegro

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&order=pd&string=wi%C4%99%C5%BAba&change_view=1

i jak widać rozrzut cenowy jest ogromny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po pięknym, długim weekendzie :)

 

Mam pytanie, może trochę laickie ale w końcu po co jest forum :D

 

Chcemy kupić wełnę do ocieplenia poddasza - ale jakiej grubości mamy wybrać? Krokwie mamy grubości 18 cm. Myśleliśmy nad wełną 15 cm i 5 cm? Czy będzie dobrze?

 

ja przy krokwiach 17 mam 15 i 5 wiec chcyba tak jest ok :)

 

przypominam sie ze mam 6 rolek toprocka na zbyciu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Witajcie po pięknym, długim weekendzie :)

 

Mam pytanie, może trochę laickie ale w końcu po co jest forum :D

 

Chcemy kupić wełnę do ocieplenia poddasza - ale jakiej grubości mamy wybrać? Krokwie mamy grubości 18 cm. Myśleliśmy nad wełną 15 cm i 5 cm? Czy będzie dobrze?

 

podstawowe pytanie - macie deskowanie czy folie wysokoparoprzepuszczalną?

przy deskowaniu trzeba zostawiać szczeline wentylacyjna 2-3cm

przy folii wełna może dolegać

czyli przy deskowaniu 1 warstwa wełny może mieć 15cm, a przy folii 18cm

15+5 to moim zdaniem trochę mało, standardem jest dzisiaj 15+10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...