Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Chcemy kupić wełnę do ocieplenia poddasza - ale jakiej grubości mamy wybrać? Krokwie mamy grubości 18 cm. Myśleliśmy nad wełną 15 cm i 5 cm? Czy będzie dobrze?

 

Przy 18cm krokwiach tylko 15cm apotem 5/10cm na profilach. Pamietaj, ze przy folii tez musi byc przeplyw powietrza. Najlepiej zapytaj swojego kier-buda, on sie zna najlepiej. Nasza ker-bud powiedziala, ze przy 18cm welna 15cm.

 

My dalismy 15cm i 10 na profilach, jest bardzo przyjemnie, cicho, temperatura utrzymuje sie dlugo (wolno spada po skonczonym grzaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam za szybką odpowiedz.Pompę chcę podłączyc bezpođrednio do instalacji.Pompa jest zanurzona na ok.8-10m.Byłem na tej stronie ale akurat szukałem gdzie indziej.A czy te załączenie przy 1,5bara to nie za mało,żeby woda jeszcze leciała w kranie?

 

http://hydrodom.pl/opis/1441421/sterownik-mascontrol-mc22-54-do-pomp-do-hydroforow-brio-okablowany.html

 

Tu jest wersja 2,2 bara. Szczerze to nie wiem jak to sie bedzie sprawowac i czy nie lepszy bylby zwykly hydrofor z jakims wiekszym zbiornikiem. Trzebaby poczytac opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Przy 18cm krokwiach tylko 15cm apotem 5/10cm na profilach. Pamietaj, ze przy folii tez musi byc przeplyw powietrza. Najlepiej zapytaj swojego kier-buda, on sie zna najlepiej. Nasza ker-bud powiedziala, ze przy 18cm welna 15cm.

 

My dalismy 15cm i 10 na profilach, jest bardzo przyjemnie, cicho, temperatura utrzymuje sie dlugo (wolno spada po skonczonym grzaniu).

 

z tymi kierbudami to różnie bywa...z całym szacunkiem, ale mój to nie wiedział jak działa wentylacja mechaniczna, o PC nie wspominając....

 

http://www.muratorplus.pl/technika/dachy/folia-wysoko-paroprzepuszczalna_57046.html

"Wśród materiałów dekarskich membranę należy sklasyfikować jako wysokoparoprzepuszczalną folię wstępnego krycia. Oznacza to że można ją umieścić bezpośrednio nad izolacją termiczną, bez konieczności pozostawienia szczeliny wentylacyjnej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 18cm krokwiach tylko 15cm apotem 5/10cm na profilach. Pamietaj, ze przy folii tez musi byc przeplyw powietrza. Najlepiej zapytaj swojego kier-buda, on sie zna najlepiej. Nasza ker-bud powiedziala, ze przy 18cm welna 15cm.

 

My dalismy 15cm i 10 na profilach, jest bardzo przyjemnie, cicho, temperatura utrzymuje sie dlugo (wolno spada po skonczonym grzaniu).

 

Zależy jaka folia, są takie, że nie musi byc przepływu powietrza, my taka mamy , ale dla mojej spokojności zostawiliśmy te 3 cm.

 

A co do wychładzania masz rację, nam się wychładza max 1 sopien, jak kończymy grzać kominkiem tak ok o 22.

Gazu nadal nie odpalilismy bo nie ma potrzeby.

ale tez pogoda na zewnątrz mile łechce nam te piecyki ;)

 

Adiqq tak coś mi się kojarzyło, że Ty masz 30 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chyba jednak zostaniemy przy 15+5, ale...skonsultujemy to jeszcze z KierBudem :)

Jak znam zycie kierbud powie ze i tak za duzo, a ja mysle ze Adiqq ma racje na dzien dzisiejszy standard to 15+10 (tym bardziej ze chcecie dac welne o gorszych parametrach). Nie oszczedzajcie na tym bo pozniej (przynajmniej na skosach) juz wiecej nie dolozycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
ja miałem taką filozofię budowy - oszczędzałem na wykończeniówce, a nie oszczędzałem na izolacji i instalacjach. Wykończenie w domu można zawsze zmienić/ulepszyć itp. w późniejszym czasie, ale instalacje i izolacje już nie bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chyba jednak zostaniemy przy 15+5, ale...skonsultujemy to jeszcze z KierBudem :)

 

 

Madziu, myslę, że jak czytasz forum to niestety nie będziesz mieć wyjścia i dasz grubiej tej wełny i o lepszych parametrach. Bo jak zrobisz "słabiej" to cały czas będzie Cię to denerwowac, że mogłaś lepiej . Przelicz sobie najlepiej różnice w cenie i czy jest do zaakceptowania.

 

Ps. Ja ostatecznie mam 40 cm profit maty o wsp. 035 - ale u mnie duża powierzchnia, którą ciepło ucieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi kierbudami to różnie bywa...z całym szacunkiem, ale mój to nie wiedział jak działa wentylacja mechaniczna, o PC nie wspominając....

 

http://www.muratorplus.pl/technika/dachy/folia-wysoko-paroprzepuszczalna_57046.html

"Wśród materiałów dekarskich membranę należy sklasyfikować jako wysokoparoprzepuszczalną folię wstępnego krycia. Oznacza to że można ją umieścić bezpośrednio nad izolacją termiczną, bez konieczności pozostawienia szczeliny wentylacyjnej."

 

Wiesz tu nie chodzi tez o samo znanie sie kierownika, ale dach ma swoja okreslona wytrzymalosc. Jesli wedlug projektu bylo zaplanowane tyle waty to kazda zmiane wzgledem danych z projektu powinno sie skonsultowac z kierbudem. To on potem ponosi odpowiedzialnosc za wszelkie zmiany, jesli byl o nich informowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzogurt mysle ze dolozenie 5 czy 10 cm welny to naprawde znikome obciazenie dachu (juz wieksze obciazenie daje wybicie plytami osb poddasza ktore nigdy nie jest ujete w projekcie). A prawda jest taka ze dalej sie za glowe lapia jak dajesz wiecej niz 10cm styro na sciane a juz welny wiecej niz 20cm to totalny idiotyzm (BTW ja uwielbiam byc idiota robie po swojemu i mam w 4 literach co tam o mnie mowia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...