Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość adiqq
Wiesz tu nie chodzi tez o samo znanie sie kierownika, ale dach ma swoja okreslona wytrzymalosc. Jesli wedlug projektu bylo zaplanowane tyle waty to kazda zmiane wzgledem danych z projektu powinno sie skonsultowac z kierbudem. To on potem ponosi odpowiedzialnosc za wszelkie zmiany, jesli byl o nich informowany.

 

bez przesady z tym obciążeniem. wiesz ile waży te dodatkowe kilka cm/m2? tyle co nic..a więźba zawsze jest projektowana z zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Hmmm,my mamy ofertę na SCHWENKA (0.39) za 14,90 zł, myślę że jeszcze uda się wyciągnąć jakiś upust.

 

Macie jakieś opinie o wełnie SCHWENK?

 

my tez mamy SCHWENK-a, wełnę bardzo fajnie sie kładło :) fajna sprężysta i po czasie od położenia przyjmuje pierwotny kształt.

 

co do opinii, to ciężko coś znaleźć. Myśmy brali, bo taką mieli w hurtowni w dobrej cenie a też napotkani tam instalatorzy se ją chwalili i mieli dobre opinie o niej.

 

A tu link

 

http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view_aktualnosci/id,11178/Itemid,3327/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są może jakieś farby do malowania brzegów dachówki docinanej np. koło okna lub kosza? Mam robena czarnobrązową i wokół okien dachowych bardzo brzydko wyglądają docinki

 

Sa - w kazdym skladzie powinni miec oryginalne z robena farbki do domalowania. Tez musze domalowac choc po paru dniach to przestaniesz zauwazac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://hydrodom.pl/opis/1441421/sterownik-mascontrol-mc22-54-do-pomp-do-hydroforow-brio-okablowany.html

 

Tu jest wersja 2,2 bara. Szczerze to nie wiem jak to sie bedzie sprawowac i czy nie lepszy bylby zwykly hydrofor z jakims wiekszym zbiornikiem. Trzebaby poczytac opinie :)

 

Konsultowałem się z fachowcami i poradzili mi,że najlepiej to zamontować zbiornik przeponowy z membrana 100l i do tego wyłącznik cisnieniowy LCA2ewentualnie jeszcze reduktor cisnienia,ponieważ wszystkie uderzenia cisnienia z pompy przejmie ten zbiornik,a tak to by mi strzelało z kranów.Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko do ciebie Adam.Czy jest możliwosc przerobienia tego agregatu tak żeby załączał się automatycznie przy braku prądu link poniżej: http://allegro.pl/generator-kraftwele-3-5-kw-rozr-el-avr-230-400-i1910602700.html. Chodzi[/url] o to że w tym roku będę grzał tylko kominkiem z płasczem wodnym i potrzebuję cos co mi podtrzyma pracę wszystkich pomp oraz pompy głębinowej :razem to jest ok1100watt jesli wszystko szło by na maxa.gaz przy sprzyjających warunkach będę miał na jesień 2012.Nie mam bufora w kotłowni.kominek w ukł.otwartym,wymiennik płytowy,zawór 4drożny,układ co zamknięty,cały dom podłogówka ok 180m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED FIRMĄ EKO-OKNA. TO WYJĄTKOWO NIEODPOWIEDZIALNA FIRMA I NIEDBAJĄCA O SWOJĄ RENOMĘ FIRMA. Firmę Eko-Okna do niedawna nie znałam. Poznałam stosunkowo niedawno, jak w wyniku wyjątkowej niedbałości podali mnie do komornika, że jestem ich dłużnikiem. Byliśmy z mężem i trzyletnią córeczką na urlopie za granicą i nagle zostaliśmy bez środków do życia i bez pieniędzy na powrót. Przerwaliśmy urlop, dzięki rodzicom wróciliśmy do kraju. Zablokowali nam konto, bo kiedyś jakaś pani, która nazywała się tak sama jak ja, nie zapłaciłam im pieniędzy. Nie pofatygowali się nic więcej sprawdzić. A pan pełnomocnik reprezentujący tą firmę powiedział, że trudno, że tak się stało, ale osób o takim nazwisku jest dużo. NIC SIĘ NIE STAŁO, OPRÓCZ TEGO ŻE MYŚMY PRZEZ KILKA NOCY NIE SPALI. Firma nawet nie poczuwa się do tego, żeby nas przeprosić. CO TAM DLA NICH DOBRA OPINIA. DLATEGO NIE PODEJRZEWAM, ZE NIE MAJĄ INNEGO STOSUNKU DO SWOICH KLIENTÓW TEŻ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED FIRMĄ EKO-OKNA. TO WYJĄTKOWO NIEODPOWIEDZIALNA FIRMA I NIEDBAJĄCA O SWOJĄ RENOMĘ FIRMA. Firmę Eko-Okna do niedawna nie znałam. Poznałam stosunkowo niedawno, jak w wyniku wyjątkowej niedbałości podali mnie do komornika, że jestem ich dłużnikiem. Byliśmy z mężem i trzyletnią córeczką na urlopie za granicą i nagle zostaliśmy bez środków do życia i bez pieniędzy na powrót. Przerwaliśmy urlop, dzięki rodzicom wróciliśmy do kraju. Zablokowali nam konto, bo kiedyś jakaś pani, która nazywała się tak sama jak ja, nie zapłaciłam im pieniędzy. Nie pofatygowali się nic więcej sprawdzić. A pan pełnomocnik reprezentujący tą firmę powiedział, że trudno, że tak się stało, ale osób o takim nazwisku jest dużo. NIC SIĘ NIE STAŁO, OPRÓCZ TEGO ŻE MYŚMY PRZEZ KILKA NOCY NIE SPALI. Firma nawet nie poczuwa się do tego, żeby nas przeprosić. CO TAM DLA NICH DOBRA OPINIA. DLATEGO NIE PODEJRZEWAM, ZE NIE MAJĄ INNEGO STOSUNKU DO SWOICH KLIENTÓW TEŻ.

zaskarż ich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
rutino to sa kalkulacje arturo ... tego nie warto brac pod rozwage bo jego "koszty" dziwnie sie zachowuja ...

 

teraz z tego co kojarze m3 wiezby to koszt pod 900 ... ktos mnie poprawi ??

 

 

8 tys za drzewo to ja zaplacilam rok temu !! a to bez robocizny jest !!!!!!!!!!!!!!

Tradycji musiało stać się zadość ;)

Więźba z tartaku w Istebnej,cena 750zł z impregnacją,w projekcie mam 8m3,750zł*8m3= ?

Jeśli masz sprawny kalkulator to podaj wynik,ale tylko kalkulator bo widzę,że na piechotę nie wychodzi Ci liczenie :)

Nie zapominaj,że ja w przeciwieństwie do Ciebie nie buduję za 0,5mln.zł i zależy mi na niskiej cenie :)

My chyba jednak zostaniemy przy 15+5, ale...skonsultujemy to jeszcze z KierBudem :)

Rozumiem,że to Wasz kierbud będzie płacił rachunki za ogrzewanie skoro pytacie się jego o to czy wyrazi zgodę na zmniejszenie ucieczki ciepła na zewątrz ;)

20cm wełny na dach to sporo za mało,ciepło bardzo chętnie będzie uciekało na zewnątrz.

Musicie sobie sami obliczyć czy uciekające ciepło przez dach i ile go będzie i czy to Wam się kalkuluje.

Przez dach/strop ucieka najwięcej ciepła także ta przegroda powinna być jak najlepiej ocieplona,no chyba,że nie zależy Wam na niskich rachunkach to wystarczy 10cm :)

adiqq twoim standardem jest 15+10 ... ale dla reszty standardem jest 15+5 i dodatkowe 5 cm to juz lekko ponad standard :)

A czemu nie jedynie 5cm wełny a nie 20cm ???

Poproszę o definicję standartu ocieplenia dachu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko do ciebie Adam.Czy jest możliwosc przerobienia tego agregatu tak żeby załączał się automatycznie przy braku prądu link poniżej: http://allegro.pl/generator-kraftwele-3-5-kw-rozr-el-avr-230-400-i1910602700.html. Chodzi[/url] o to że w tym roku będę grzał tylko kominkiem z płasczem wodnym i potrzebuję cos co mi podtrzyma pracę wszystkich pomp oraz pompy głębinowej :razem to jest ok1100watt jesli wszystko szło by na maxa.gaz przy sprzyjających warunkach będę miał na jesień 2012.Nie mam bufora w kotłowni.kominek w ukł.otwartym,wymiennik płytowy,zawór 4drożny,układ co zamknięty,cały dom podłogówka ok 180m2

 

wprawdzie nie jestem Adamem ale za to elektrykiem :] i odpowiadając na twoją odpowiedz...... mogę stwierdzić że można by to zrobić w automacie ....

Prądnice tego typu są samowzbudne i nie potrzebują prądu z zewnątrz. mogę ci nakreślić jak to powinno działać:] a więc tak

W układzie podstawowego zasilania najpierw różnicówkę z sterowaniem a potem stycznik w przypadku zaniku napięcia (choćby jednej fazy) różnicówka wyłączy podrzynanie stycznika.... i zablokuje trwale dopływ zasilania z sieci.... z tej samej sterowania z różnicówki powinien włączyć się z zwłoką układ auto agregatu pod warunkiem że masz agregat na rozrusznik a nie na rękę jak będę miał czas to ci namaluję schemat:] jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...