Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

szklarz z wodzislawia

32 455 19 63

 

 

Arturo jesli masz jakiekolwiek pojecie o drzewie /a nie masz to ci powiem/ to wiedzialbys ze wiezba robiona z mlodych drzew gorskich /a z takich robia w istebnej/ jest kruchutka jak papierek !!!

mi o tym wspomnial kiedys dekarz ... a ze sie na tym nie znam uderzylam do meza kuzynki ktory jest po sggw i jest bieglym sadowym w zakresie jakosci drewna do zastosowan technologicznych i uzytkowych /czy jakos tak ... za skomplikowane zeby zapamietywac/ i co sie okazuje ... drzewa scinane mlodo nie maja odpowiedniej gestosci i na wiezby zwyczajnie sie nie nadaja!! on mi opowiadal sporo na ten temat ale jak wspomnialam jest to dla mnei an tyle niezrozumiale ze zakodowalam jedynie podsumowanie ktore brzmialo "mieszkam w gorach a swoja wiezbe zamawialem w tartaku pod sandomierzem :)"

jedno co mi dal do przetestowania ... dwa gwozdzie 125 i dwa pienki - jeden z mlodej sosny a drugi ze starej w mloda gwozdz wszedl za 2 pociagnieciami mlotka ... do starej musialam sie ladnych kilka razy przylozyc :) podobnie bylo z wyciaganiem owych gwoadzi ...

 

ot historia ku przestrodze :)

ja sie dowiadywalam skad moj tartak bierze drzewo, bylam w nadlesnictwie i wiem co wycinaja ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
szklarz z wodzislawia

32 455 19 63

 

 

Arturo jesli masz jakiekolwiek pojecie o drzewie /a nie masz to ci powiem/ to wiedzialbys ze wiezba robiona z mlodych drzew gorskich /a z takich robia w istebnej/ jest kruchutka jak papierek !!!

mi o tym wspomnial kiedys dekarz ... a ze sie na tym nie znam uderzylam do meza kuzynki ktory jest po sggw i jest bieglym sadowym w zakresie jakosci drewna do zastosowan technologicznych i uzytkowych /czy jakos tak ... za skomplikowane zeby zapamietywac/ i co sie okazuje ... drzewa scinane mlodo nie maja odpowiedniej gestosci i na wiezby zwyczajnie sie nie nadaja!! on mi opowiadal sporo na ten temat ale jak wspomnialam jest to dla mnei an tyle niezrozumiale ze zakodowalam jedynie podsumowanie ktore brzmialo "mieszkam w gorach a swoja wiezbe zamawialem w tartaku pod sandomierzem :)"

jedno co mi dal do przetestowania ... dwa gwozdzie 125 i dwa pienki - jeden z mlodej sosny a drugi ze starej w mloda gwozdz wszedl za 2 pociagnieciami mlotka ... do starej musialam sie ladnych kilka razy przylozyc :) podobnie bylo z wyciaganiem owych gwoadzi ...

 

ot historia ku przestrodze :)

ja sie dowiadywalam skad moj tartak bierze drzewo, bylam w nadlesnictwie i wiem co wycinaja ...

No i to jest pomocny post ;)

Jak zauważyłaś,nie mam pojęcia o drzewie i nie zamierzam w tej sprawie się spierać :)

Będę drążył temat ;)

skoro tej więźby tak malutko, to moze warto dopłacić do impregnacji ciśnieniowo-próżniowej?

Nie myślałem o tym,nie znam cen,wiem,że są sporo większe,oprócz więźby mam 5m3 stropu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studzionka.. a ja od pól godziny szukam go w Strumieniu :D

http://www.jbtartak.com.pl/

pytałem, wyszło gorzej niż w tym Gródkowie, ale szczegółów już nie pamiętam. Załatwiałem to w lipcu.

Gródków twierdzi, że moją sosnę mają z lasów nizinnych i mam na to (albo tylko świadectwo dot. oceny klasy drewna i impregnacji) dostać jakiś papier.

W projekcie mam więźbę impregnowaną próżniowo-ciśnieniową i kierownik budowy polecił mi się tego trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą impregnacją ciśnieniową to w wielu tartakach pic na wodę,słyszałam z wielu źródeł,że malują ostro jakąś zieloną farbą,żeby wyglądało na zaimpregnowane.Ponoć prawdziwy impregnat nie jest taki fest zielony i blaknie z czasem.

Odnośnie wełny to mamy 15+10 toprocka tą 15 a 10 to jakaś czeska kupiona w Lubarze.Na razie idzie malutko węgla,tempratura w domu 23 stopnie.O tej wełnie to słyszałam jeszcze,że zimą to nie ma problemu,bo zawsze to dogrzejesz,ale latem gorzej,bo bardziej gorąco na górze będzie.Moja koleżanka dała w sumie 15 i twierdzi,że tak jest najlepiej,więc każdy ma inne standardy.

A jeszcze wczoraj przeglądałam fotki i doszłam do tego,że mamy płytę fundamentową,a niedawno czytałam o tym i się zastanawiałam co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A jeszcze wczoraj przeglądałam fotki i doszłam do tego,że mamy płytę fundamentową,a niedawno czytałam o tym i się zastanawiałam co to jest.

No proszę :)

Aż takim odmieńcem to nie jestem ;)

Co do płyt to wiem,że na Śląsku, sporo ich się robi ale tradycyjnych,bez izolacji od spodu no i sporo grubszych od mojej.

W moim przypadku miałem na budowie dużo pytających się co to za nowa technologia budowy domu na styropianie ;)

I prawdpodobnie dwóch inwestorów będzie robiło płytę na...styropianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tu nie chodzi tez o samo znanie sie kierownika, ale dach ma swoja okreslona wytrzymalosc. Jesli wedlug projektu bylo zaplanowane tyle waty to kazda zmiane wzgledem danych z projektu powinno sie skonsultowac z kierbudem. To on potem ponosi odpowiedzialnosc za wszelkie zmiany, jesli byl o nich informowany.

 

Dzogurt nie ufaj tak kierbudowi, wogole kierbud nie jest po Twojej stronie tylko pilnuje swojego tylka. O takie rzeczy musialbys pytac inspektora nadzoru ktorego nie masz :) Welna wazy max pare kg / m2, a dach musi wytrzymac kilkaset kg / m2 zalegajacego lodu/sniegu, te pare kilo welny to ulamek. A i tak wiezba jest przewymiarowana pewnie o 100%, na wszelki wypadek jakby ja korniki odchudzily :)

 

Dachem ucieka bardzo duzo ciepla. Przykladowo moj dom, 30cm welny:

 

Projektowe obciążenie cieplne budynku !^F!~!-HL!=: 7451 W

Roczne zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania Q!-h!=: 12192 kWh/rok

 

Zmniejszam welne do 15cm:

 

Projektowe obciążenie cieplne budynku !^F!~!-HL!=: 8369 W

Roczne zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania Q!-h!=: 14212 kWh/rok

 

Zuzycie energii w ciagu sezonu - ok 16% wyzsze. A co gorsza w lato bedziesz mial tam straszne cieplo. Im wiecej zaizolujesz tym bedzie chlodniej. Szczegolnie jezeli planujesz ciemny dach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko do ciebie Adam.Czy jest możliwosc przerobienia tego agregatu tak żeby załączał się automatycznie przy braku prądu link poniżej: http://allegro.pl/generator-kraftwele-3-5-kw-rozr-el-avr-230-400-i1910602700.html. Chodzi[/url] o to że w tym roku będę grzał tylko kominkiem z płasczem wodnym i potrzebuję cos co mi podtrzyma pracę wszystkich pomp oraz pompy głębinowej :razem to jest ok1100watt jesli wszystko szło by na maxa.gaz przy sprzyjających warunkach będę miał na jesień 2012.Nie mam bufora w kotłowni.kominek w ukł.otwartym,wymiennik płytowy,zawór 4drożny,układ co zamknięty,cały dom podłogówka ok 180m2

 

Toto ma rozrusznik wiec na pewno da sie zrobic automatyczny start :) Widze ze jest tam na dole maly akumulatorek ktory pewnie wlasnie do rozruchu sluzy. Zeby toto podpiac pod instalacje elektryczna potrzebny bedzie stycznik (ktory normalnie bedzie podawal faze i neutral z sieci energetycznej do domu, dodatkowo odcinajac w tym czasie zaplon agregatu, a w przypadku braku pradu - stycznik przelaczy wyjscie agregatu do wejscia sieci energetycznej do domu i w tym momencie musialby wystartowac prosty timerek na kilka sekund uruchamiajac rozrusznik.

 

Mysle jednak ze taniej wyjdzie kupic jakiegos APCka (UPS) z pelna sinusoida i podpiac pod niego ze dwa-trzy akumulatory samochodowe, same pompki to pociagnie pare/nascie godzin - pewnie dluzej niz starczy paliwa w baku tego agregatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED FIRMĄ EKO-OKNA. TO WYJĄTKOWO NIEODPOWIEDZIALNA FIRMA I NIEDBAJĄCA O SWOJĄ RENOMĘ FIRMA. Firmę Eko-Okna do niedawna nie znałam. Poznałam stosunkowo niedawno, jak w wyniku wyjątkowej niedbałości podali mnie do komornika, że jestem ich dłużnikiem. Byliśmy z mężem i trzyletnią córeczką na urlopie za granicą i nagle zostaliśmy bez środków do życia i bez pieniędzy na powrót. Przerwaliśmy urlop, dzięki rodzicom wróciliśmy do kraju. Zablokowali nam konto, bo kiedyś jakaś pani, która nazywała się tak sama jak ja, nie zapłaciłam im pieniędzy. Nie pofatygowali się nic więcej sprawdzić. A pan pełnomocnik reprezentujący tą firmę powiedział, że trudno, że tak się stało, ale osób o takim nazwisku jest dużo. NIC SIĘ NIE STAŁO, OPRÓCZ TEGO ŻE MYŚMY PRZEZ KILKA NOCY NIE SPALI. Firma nawet nie poczuwa się do tego, żeby nas przeprosić. CO TAM DLA NICH DOBRA OPINIA. DLATEGO NIE PODEJRZEWAM, ZE NIE MAJĄ INNEGO STOSUNKU DO SWOICH KLIENTÓW TEŻ.

 

Nie bardzo rozumiem - firma ot tak nagle Was pozywa i odrazu jak jestescie na urlopie wchodzi komornik i zajmuje pieniadze na kontach ? Grubymi nicmi ta historia jest szyta. Zeby komornik mogl zadzialac musi byc wpierw wyrok sadu, a to trwa minimum kilka tygodni. Potem komornik sie kontaktuje i stara sie wyciagnac pieniadze po dobroci. Dopiero jak sie nie da - przechodzi do blokad konta etc. Przy czym to tez nie jest takie proste jak sie wydaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Z tą impregnacją ciśnieniową to w wielu tartakach pic na wodę,słyszałam z wielu źródeł,że malują ostro jakąś zieloną farbą,żeby wyglądało na zaimpregnowane.Ponoć prawdziwy impregnat nie jest taki fest zielony i blaknie z czasem.

Odnośnie wełny to mamy 15+10 toprocka tą 15 a 10 to jakaś czeska kupiona w Lubarze.Na razie idzie malutko węgla,tempratura w domu 23 stopnie.O tej wełnie to słyszałam jeszcze,że zimą to nie ma problemu,bo zawsze to dogrzejesz,ale latem gorzej,bo bardziej gorąco na górze będzie.Moja koleżanka dała w sumie 15 i twierdzi,że tak jest najlepiej,więc każdy ma inne standardy.

A jeszcze wczoraj przeglądałam fotki i doszłam do tego,że mamy płytę fundamentową,a niedawno czytałam o tym i się zastanawiałam co to jest.

 

pewnie że zimą dogrzejesz nawet jak nie będzie wcale ocieplone, tyle że spalisz więcej lub dużo więcej...latem to już niestety ilość dostarczonego ciepła nie zależy od ciebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED FIRMĄ EKO-OKNA. TO WYJĄTKOWO NIEODPOWIEDZIALNA FIRMA I NIEDBAJĄCA O SWOJĄ RENOMĘ FIRMA. Firmę Eko-Okna do niedawna nie znałam. Poznałam stosunkowo niedawno, jak w wyniku wyjątkowej niedbałości podali mnie do komornika, że jestem ich dłużnikiem. Byliśmy z mężem i trzyletnią córeczką na urlopie za granicą i nagle zostaliśmy bez środków do życia i bez pieniędzy na powrót. Przerwaliśmy urlop, dzięki rodzicom wróciliśmy do kraju. Zablokowali nam konto, bo kiedyś jakaś pani, która nazywała się tak sama jak ja, nie zapłaciłam im pieniędzy. Nie pofatygowali się nic więcej sprawdzić. A pan pełnomocnik reprezentujący tą firmę powiedział, że trudno, że tak się stało, ale osób o takim nazwisku jest dużo. NIC SIĘ NIE STAŁO, OPRÓCZ TEGO ŻE MYŚMY PRZEZ KILKA NOCY NIE SPALI. Firma nawet nie poczuwa się do tego, żeby nas przeprosić. CO TAM DLA NICH DOBRA OPINIA. DLATEGO NIE PODEJRZEWAM, ZE NIE MAJĄ INNEGO STOSUNKU DO SWOICH KLIENTÓW TEŻ.

 

Ja mam z tej firmy okna i bardzo sobie ją chwalę. Szybko wszystko załatwione, cena konkurencyjna.

Teraz muszę sie z nimi umówić na wyregulowanie okien, powiedzieli że po tynkach i wylewkach przyjadą i wyregulują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...