Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko czy ktoś może podać namiary na jakiegoś fachowca od kominków ?? ( oczywiście z okolic Rybnika ) nooo i od razu 2 pytanie czy ktoś może podac w przybliżeniu koszt takiego kominka - kwota rzędu ?? ( oczywiście mówię o cenie bez wkładu ) z góry dzięki za odpowiedź :)

 

Osobiscie polecam Wilczoka. Jestesmy bardzo zadowoleni ze wspolpracy. Kominek bardzo ladny i starannie wykonany.

Jesli chodzi o koszt- hmm to juz sprawa indywidualna, bo kazdy kominek jest inny. Zalezy czy chcesz stylizowany bardziej czy nowoczesny. No i z jakich materialow zostal zbudowany: czy to marmur czy jakis kamien czy nawet kafelki. Tutaj nie ma co porownywac, kazdy ma inna cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś może podać namiary na jakiegoś fachowca od kominków ?? ( oczywiście z okolic Rybnika ) nooo i od razu 2 pytanie czy ktoś może podac w przybliżeniu koszt takiego kominka - kwota rzędu ?? ( oczywiście mówię o cenie bez wkładu ) z góry dzięki za odpowiedź :)

 

Ja mogę polecić Pana Fizię z Rybnika nr.603646194 tylko że my mamy kominek "trochę z innej bajki" tzn. otwarty. Wykonany bardzo fajnie pali się elegancko nic nie dymi tak że jestem bardzo zadowolony.

 

 

http://images49.fotosik.pl/1161/077ac46035659723med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Pana Fizię z Rybnika nr.603646194 tylko że my mamy kominek "trochę z innej bajki" tzn. otwarty. Wykonany bardzo fajnie pali się elegancko nic nie dymi tak że jestem bardzo zadowolony.

 

 

http://images49.fotosik.pl/1161/077ac46035659723med.jpg

 

Wow, niezly! Masz w nim ruszt do pieczenia ? Jak nie to daj dorobic - chocby taki sciagany. W otwartym mozesz pieknie wszystko grilowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś może podać namiary na jakiegoś fachowca od kominków ?? ( oczywiście z okolic Rybnika ) nooo i od razu 2 pytanie czy ktoś może podac w przybliżeniu koszt takiego kominka - kwota rzędu ?? ( oczywiście mówię o cenie bez wkładu ) z góry dzięki za odpowiedź :)

 

Ja polecam Wilczoka, szybko, ładnie i dobra współpraca. Cena rzeczywiście zależy od rodzaju kominka, obudowy itp.,

Natomiast przestrzegam i odradzam przed Galerią Kominków, że tak się powtórzę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea nie ma sie co napalac - ta promocja trwa odkad pamietam, a tematem zaczalem sie interesowac w 2007 ;-) Popatrz tez na allegro - potrafi byc taniej :)

 

ja sledze te promocje juz jakis czas i byla zielona na wiosne /okolo wielkanocy i do konca czerwca/ i teraz zlota wersja ... od normalnego beama 335 jest na wejsciu taniej o 300 a teraz dodatkowo daja 200 na akcesoria /w formie bonu/ wiec bedzie na gniazdka, i ten zestaw garazowy tez sie przyda!! na allegro wcale nie ma jakis lepszych ofert !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więźba z impregnacją 1000zł/m3 ,drzewo z lasów kobiórskich i rybnickich/bez porównania z drzewem z gór/. impregnat lekko zielony i po czasie zanika pozostaje złoto-żółty kolor, przeniknął do środka na prawie 4 centymetry także nie mam zastrzeżeń, zamówiona w czerwcu teraz odebrana/elegancko wysuszona/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sledze te promocje juz jakis czas i byla zielona na wiosne /okolo wielkanocy i do konca czerwca/ i teraz zlota wersja ... od normalnego beama 335 jest na wejsciu taniej o 300 a teraz dodatkowo daja 200 na akcesoria /w formie bonu/ wiec bedzie na gniazdka, i ten zestaw garazowy tez sie przyda!! na allegro wcale nie ma jakis lepszych ofert !!

 

A jestes pewna ze chcesz BEAMa akurat ? Zobacz tez inne - PurVac / DrainVac, np:

 

http://motoallegro.pl/odkurzacz-centralny-drainvac-pro-1-700awkit030-4-i1891612453.html

 

Ja jeszcze na tym etapie nie jestem ale warto wziasc odkurzacze innych firm tez pod uwage! Czy chocby:

 

http://allegro.pl/odkurzacz-centralny-purvac-700airwat-33kpa-i1889994271.html (moze sie da wylicytowac w jakiejs sensownej cenie)

 

Z tych dodatkow zwykle i tak polowy nie uzyjesz (bedziesz gdzies np miala wykladziny?). Ja tylko bede uzywal szczotki do odkurzania twardych powierzchni (panele i plytki), jakis zestawik do auta, szczotka do kurzu i szczotka do odkurzania psa :) Cala reszta poszlaby do pojemnika i lezala nieuzywana - wiec moze lepiej kupic oddzielnie odkurzacz i szczotki ktore sie bedzie rzeczywiscie uzywac?

 

No i te z linka odkurzacze sa wyzszych mocy (airwat, przeplywy i pokonywane opory) niz BEAMy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mam policzona instalacje pod konkretny model beama i jakos nie jestem przekonana do niczego innego ... a za 2800 mam mojego beama, waz 9m z wylacznikiem w raczce /tego sie uzywa/ szczotke do podlog /najlepsza z uniwersalnych w beamie/ male szczotki do szczelin /rzadko ale sie przydaja/ i komplet garazowy z 6m wezem ... mnie szczerze mowiac do szczescia tzreba by tylko mopa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy powinnam ale wam napisze ... jutro w praktikerze jest rabat 25% na wszystko co nie jest objete promocja !!! jak macie w planach jakies zakupy to sie spieszcie :) ja jade dokupic dwie paczki kafli do salonu, podklady pod panele ... listwy do laczenia paneli i plytek ... panele do pokoju tesciowej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mam policzona instalacje pod konkretny model beama i jakos nie jestem przekonana do niczego innego ... a za 2800 mam mojego beama, waz 9m z wylacznikiem w raczce /tego sie uzywa/ szczotke do podlog /najlepsza z uniwersalnych w beamie/ male szczotki do szczelin /rzadko ale sie przydaja/ i komplet garazowy z 6m wezem ... mnie szczerze mowiac do szczescia tzreba by tylko mopa :)

 

Wszystko co mocniejsze moze byc tylko lepsze - instalacje pod OC liczy sie wybitnie prosto - tak jak kazda inna, tj. biezesz najdluzszy odcinek od odkurzacza do najdalszego gniazda i patrzysz jakie ten odcinek ma opory :) Podawanie max ilosci obslugiwanych gniazd etc to tylko marketing i nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. Mozesz miec 100 gniazd w domku i wystarczy najmniejszy z odkurzaczy! Takze skoro ten ma ssanie ok 30kPa plus 600AirWatt plus ~58l/sek (20m3/h) i jest wystarczajacy - to kazdy ktory bedzie mial wyzsze parametry bedzie tylko lepszy :) Zainteresuj sie innymi markami - beam wcale nie jest jakis specjalny jezeli chodzi o sprzet - a nuz sie trafi cos jeszcze lepszego i z lepszymi akcesoriami ? :) Wyzsza moc i ssanie to latwiejsze odkurzanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiego tartaku masz tą więźbę?

więźba z impregnacją 1000zł/m3 ,drzewo z lasów kobiórskich i rybnickich/bez porównania z drzewem z gór/. impregnat lekko zielony i po czasie zanika pozostaje złoto-żółty kolor, przeniknął do środka na prawie 4 centymetry także nie mam zastrzeżeń, zamówiona w czerwcu teraz odebrana/elegancko wysuszona/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi w sprawie kominka :) jak się naumię ;) wstawiać fotki to wyślę fotkę kominka o jaki mi chodzi :) w sumie choć zabrzmi to dziwnie ma być rustykalnie nowoczesny :D:D znalazłem kiedyś w dziale kominki :) i jestem mu wierny od kiedy po raz pierwszy go zobaczyłem a co do wkładu to plan jest taki żeby zakupić La Braise LB 700 podobno dobrze znosi ciągłe grzanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy powinnam ale wam napisze ... jutro w praktikerze jest rabat 25% na wszystko co nie jest objete promocja !!! jak macie w planach jakies zakupy to sie spieszcie :) ja jade dokupic dwie paczki kafli do salonu, podklady pod panele ... listwy do laczenia paneli i plytek ... panele do pokoju tesciowej ...

Mea ano jest na wszystko ale 20% (tak mi powiedzieli na recepcji czy jak to nazwac) i trwa od 4 do 13 listopada BTW jeszcze raz dzieki za mozliwosc wizytacji ;) troche mi sie rozjasnilo i jutro biegusiem po farby (szkoda ze nie maja w praktikerze beckersa buuu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie jestem Adamem ale za to elektrykiem :] i odpowiadając na twoją odpowiedz...... mogę stwierdzić że można by to zrobić w automacie ....

Prądnice tego typu są samowzbudne i nie potrzebują prądu z zewnątrz. mogę ci nakreślić jak to powinno działać:] a więc tak

W układzie podstawowego zasilania najpierw różnicówkę z sterowaniem a potem stycznik w przypadku zaniku napięcia (choćby jednej fazy) różnicówka wyłączy podrzynanie stycznika.... i zablokuje trwale dopływ zasilania z sieci.... z tej samej sterowania z różnicówki powinien włączyć się z zwłoką układ auto agregatu pod warunkiem że masz agregat na rozrusznik a nie na rękę jak będę miał czas to ci namaluję schemat:] jutro

 

Dzięki Apacz,to ja czekam na ten szkic.I jeśli to nie problem to pomęczę cię jeszcze w tym temacie,bo wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż ups + akumulatory.Z tego co pisze w opisie start ma zaróno elektryczny jak i ręczny więc powinno się udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toto ma rozrusznik wiec na pewno da sie zrobic automatyczny start :) Widze ze jest tam na dole maly akumulatorek ktory pewnie wlasnie do rozruchu sluzy. Zeby toto podpiac pod instalacje elektryczna potrzebny bedzie stycznik (ktory normalnie bedzie podawal faze i neutral z sieci energetycznej do domu, dodatkowo odcinajac w tym czasie zaplon agregatu, a w przypadku braku pradu - stycznik przelaczy wyjscie agregatu do wejscia sieci energetycznej do domu i w tym momencie musialby wystartowac prosty timerek na kilka sekund uruchamiajac rozrusznik.

 

Mysle jednak ze taniej wyjdzie kupic jakiegos APCka (UPS) z pelna sinusoida i podpiac pod niego ze dwa-trzy akumulatory samochodowe, same pompki to pociagnie pare/nascie godzin - pewnie dluzej niz starczy paliwa w baku tego agregatu :)

 

Dzięki Adam,z tego co widziałem na allegro to ups z akumulatorami wyjdą chyba drożej.Choć tak naprawdę to niewiem który by pasował do mojej kotłowni.Chyba że widziałeś coś w rozsądnej cenie?Moc pompek w kotłowni max 355watt+ pompa głębinowa 0,75kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...