Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

wręcz przeciwnie....porozliczałam się z większości robót ........ i jak zwykle wyszło wszystkiego więcej niż zakładaliśmy

jeszcze kostka w tym roku i finito

 

edit: może nie nagły i nieplanowany......generalnie planowany...ale wszyscy naraz sie zgłosili po kase no i wyszło wiecej niz zakładaliśmy...więc lekka załamka ...ale mamy weekend pomyślę o tym w poniedziałek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie nie jestem Adamem ale za to elektrykiem :] i odpowiadając na twoją odpowiedz...... mogę stwierdzić że można by to zrobić w automacie ....

Prądnice tego typu są samowzbudne i nie potrzebują prądu z zewnątrz. mogę ci nakreślić jak to powinno działać:] a więc tak

W układzie podstawowego zasilania najpierw różnicówkę z sterowaniem a potem stycznik w przypadku zaniku napięcia (choćby jednej fazy) różnicówka wyłączy podrzynanie stycznika.... i zablokuje trwale dopływ zasilania z sieci.... z tej samej sterowania z różnicówki powinien włączyć się z zwłoką układ auto agregatu pod warunkiem że masz agregat na rozrusznik a nie na rękę jak będę miał czas to ci namaluję schemat:] jutro

 

Ło matko ale komplikatory. Zakładając że umiesz zdalnei ten agregat odpalić (pewnie by się dało) lepiej użyć gotowego układu SZR jaki do tego służy. Np. z małych i prostych http://www.fif.com.pl/lista_produktow/1217, urządzenie monitoruje obecność kompletu faz i przełącza odpowiednio styczniki. MOżna to zrobić samemu - dwa styczniki, detektor obecności faz, wyłącznik czasowy... Pamiętaj, żeby uzaleznić załączenie jednego źródła zasilania od wyłączenia drugiego bo inaczej możesz sobie zrobić niezłe kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle jednak ze taniej wyjdzie kupic jakiegos APCka (UPS) z pelna sinusoida i podpiac pod niego ze dwa-trzy akumulatory samochodowe, same pompki to pociagnie pare/nascie godzin - pewnie dluzej niz starczy paliwa w baku tego agregatu :)

 

Fajne jeno pamiętaj, że UPS w jakim jest accu 7Ah ładuje go prądem odpoweidnim do pojemności (powiedzmy 0,5A) a jak wsadzss 3 accu po 40Ah to accu 120Ah przy prądzie 0,5A będzie się ładowało... sam policz ile ale z 10 dni :-) Tak że trzeba uważac z ilością accu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam zaraz ostatni....

http://www.rybnik.com.pl/pogoda,pog0.html

 

jutro też ma być ładna pogoda...

 

jutro jest niedziela!! jedyny swiety dzien kiedy NIE ROBI SIE NA BUDOWIE !!

 

a swoja droga to ja przy robocie tesciowej dostane do dekla ... mowie jej co ma robic a ona sie zabiera za jedyne okna przy ktorych jeszcze bedzie malowane !! no i wez tu czlowieku nie dostan pierdolca ... a potem ma do mnie pretensje ze ona juz umyla ramy a ja znowu je uciapralam farba ... nosz qrwa mac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jest niedziela!! jedyny swiety dzien kiedy NIE ROBI SIE NA BUDOWIE !!

 

a swoja droga to ja przy robocie tesciowej dostane do dekla ... mowie jej co ma robic a ona sie zabiera za jedyne okna przy ktorych jeszcze bedzie malowane !! no i wez tu czlowieku nie dostan pierdolca ... a potem ma do mnie pretensje ze ona juz umyla ramy a ja znowu je uciapralam farba ... nosz qrwa mac ...

 

Moje odwieczne zdanie

 

100 km od rodziców i 200 od teściów - to najlepsze odległości.

 

A przy wspólnym mieszkaniu kompromisy się kłaniają, ja się nie nadaję na takie przepychanki.

 

Mea , a nie da się jakoś poukładać z teściową ??? wiem, że ciężko ale kurde musicie jakoś żyć pod tym jednym dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jeno pamiętaj, że UPS w jakim jest accu 7Ah ładuje go prądem odpoweidnim do pojemności (powiedzmy 0,5A) a jak wsadzss 3 accu po 40Ah to accu 120Ah przy prądzie 0,5A będzie się ładowało... sam policz ile ale z 10 dni :-) Tak że trzeba uważac z ilością accu.

 

APC Smarty da sie kalibrowac z poziomu ich konsoli, mozna ustawic stosownie wyzszy prad, dlatego te APC Smarty polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...