Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ja;) Konwerter na dwa kabelki = konwerter z dwoma tunerami czyli z PVR (mozliwosc nagrywania). Jak chcesz moc ogladac na kazdym TV co innego to oprocz oczywiscie multiswitcha musisz miec do kazdego telewizora osobny tuner. Oprocz tego musisz dzielic jakos ten sygnal - czyli splitter z tyloma zakonczeniami ile bedzie odbiornikow (http://allegro.pl/listing.php/search?string=%28spliter+splitter%29&category=0).

 

multiswich -> ok juz lapie ... spliter tez wiem o co biega ale nie wiem czy musze dokupic ten konwerter z czterema kabelkami czy ten z cyfry z dwoma starczy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

multiswich -> ok juz lapie ... spliter tez wiem o co biega ale nie wiem czy musze dokupic ten konwerter z czterema kabelkami czy ten z cyfry z dwoma starczy ??

 

Konwerter nie ma tu nic wspolnego. Nie widzialem konwertera z czterema wejsciami (piszesz o wejsciach antenowych?) ? Raczej sa tylko z jednym (zwykle odtwarzacze) lub dwoma (z funkcja pvr). Dwa tunery sa po to zebys mogla nagrywac polsat a ogladac tvn w tym samym czasie. Tuner z PVR do ktorego podlaczysz jedna antene tez bedzie nagrywal ale w tym czasie nie bedziesz mogla ogladac innego kanalu niz ten nagrywany!

 

Kazdy telewizor potrzebuje swojego osobnego tunera, wiec do kazdego telewizora musisz dokupic osobny tuner. Moze to byc tuner z jednym wejsciem, moze byc z dwoma (pvr). Jezeli na wszystkich 4 tv chcesz miec mozliwosc nagrywania jednego programu, a ogladania innego to do kazdego musisz doprowadzic po dwa kable antenowe, czyli potrzebujesz multiswitcha z 8 wyjsciami.

 

Podsumowujac -> multiswitch dzieli cyfrowy sygnal z satelitki (tak jak switch w sieci komputerowej - tu tez nie mozesz normalnie wlozyc trojnika na kabel i podpiac dwoch kompow), splitter dzieli uprawnienia (karte) do ogladania programow (czyli dziala mniejwiecej jak router dzielacy sygnal internetu w sieci komputerowej), kazdy z tunerow to odpowiednik komputera ktory potrafi ten sygnal przetworzyc i wyswietlic na monitorze, czyli TV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze wyjde na debila ale do czego to cos sluzy

 

wiem ze wyjde na debila ale do czego to cos sluzy

 

W sumie ma dziwny kształt

 

ale to kultowy przedmiot kuchenny :)))) wymyślony przez czołowego dizajnera Starcka - jak napisała rutinowa żona służy do wyciskania cytrusów ręcznie ( ja preferuje jednak na starość elektryczny)

 

co nie zmienia faktu , że pięknie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynko ja mowie o czyms takim:

http://allegro.pl/konwerter-inverto-quattro-red-extend-poznan-quatro-i1895451443.html

 

tunery / Dekodery to inna bajka ... tam wlasnie sa dwa wejscia dla anten z uwagi na nagrywanie ... ale to inna bajka ... narazie mamy dwa dekodery HD z cyfry ... chcemy dokupic zestawiki N-ki na karte albo jakies tanie dekodery zeby na kolejnych tv gladac ... oczywiscie kupimy multiswicha /za chwile/ i clone+ ale to za jakis czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynko ja mowie o czyms takim:

http://allegro.pl/konwerter-inverto-quattro-red-extend-poznan-quatro-i1895451443.html

 

tunery / Dekodery to inna bajka ... tam wlasnie sa dwa wejscia dla anten z uwagi na nagrywanie ... ale to inna bajka ... narazie mamy dwa dekodery HD z cyfry ... chcemy dokupic zestawiki N-ki na karte albo jakies tanie dekodery zeby na kolejnych tv gladac ... oczywiscie kupimy multiswicha /za chwile/ i clone+ ale to za jakis czas :)

 

Aaaaaaaaaaa ;) No tak to jest jak sie polprzytomnym czyta posty. Konwerter, nie tuner :-)

 

Jako ze masz 8 wyprowadzonych kabli do satki to musisz kupic uchwyt zeza (na dwa konwertery) plus dwa konwertery QUATRO (nie QUAD!). Ten co wkleilas jest OK! Mozesz poki co olac zeza i drugi konwerter no ale jak juz masz tyle kabli wyprowadzonych to lepiej to zrobic raz a porzadnie :) Wtedy oczywiscie multiswitch z 9 wejsciami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaaa ;) No tak to jest jak sie polprzytomnym czyta posty. Konwerter, nie tuner :-)

 

Jako ze masz 8 wyprowadzonych kabli do satki to musisz kupic uchwyt zeza (na dwa konwertery) plus dwa konwertery QUATRO (nie QUAD!). Ten co wkleilas jest OK! Mozesz poki co olac zeza i drugi konwerter no ale jak juz masz tyle kabli wyprowadzonych to lepiej to zrobic raz a porzadnie :) Wtedy oczywiscie multiswitch z 9 wejsciami!

 

ale co to realnie nam daje ??

 

i czy ten co wkleilam konwerter jest ok ?? wogole sie na tym nie znam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co to realnie nam daje ??

 

Przy cyfrze tak naprawde nic, wystarczy jeden konwerter bez zeza i cztery kabelki. Cztery beda wisiec nieuzywane :) Jakbyscie sie kiedys zaczeli w SAT bawic to mozna je jakostam wykorzystac :D Milosnicy SAT maja np takie instalacje:

 

http://images46.fotosik.pl/297/c218a802c80d959f.jpg

 

:D Mnie jakos nigdy nie krecilo posiadanie kilku tys programow ;)

 

i czy ten co wkleilam konwerter jest ok ?? wogole sie na tym nie znam ...

 

Tak, jest jak najbardziej OK - mozesz kupowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynka jeszcze jedno ... czy do splitera trzeba jakies specjalne tunery ?? czy te z cyfry + nie beda dzialac ?? /zaba cos takiego wyczytal i lekko sie wqrwialm ...

 

Zdecydowana wiekszosc powinna dzialac normalnie. Ale lepiej doczytac o konkretnym modelu, a nuz ma jakies problemy choc watpie - karta splittera udaje normalna karte z cyfry wiec jezeli tuner dziala z karta cyfry to i z karta ze splittera powinien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowana wiekszosc powinna dzialac normalnie. Ale lepiej doczytac o konkretnym modelu, a nuz ma jakies problemy choc watpie - karta splittera udaje normalna karte z cyfry wiec jezeli tuner dziala z karta cyfry to i z karta ze splittera powinien :)

 

BTW macie kogoś kto mi zamontuje na dachu satke i ustawi to na Nkę? Akrobata ze mnie zerowy a i wiedza jak to ustawić niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie anteny kosztuje 35 zl ... nie wiem ile montaz ...

 

35 to grosze - choc pewnie policza dodatkowo stowe za dojazd i stowe za ryzyko akrobatyczne na dachu czy cos ;-))

 

Ustawic trzeba na oko - najlepiej zaczac od sprawdzenia ustawienia satek sasiadow. Nka ma "biper" ktory pika tym szybciej im blizej jestesmy prawidlowego sygnalu (jak masz daleko TV to sprawdzaja sie dwie komorki lub najlepiej krotkofalowki zeby slyszec pikanie na dachu ;) Tylko trzeba uwazac bo nawet dokrecanie uchwytu anteny satelitarnej trzeba robic symetrycznie (jeden obrot po prawej, drugi obrot po lewej stronie) inaczej nam moze sygnal zniknac. No i calosc jest dosc precyzyjna ale naprawde da sie zrobic samemu nie majac zadnego specjalistycznego sprzetu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...