Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Sama cena jest moim zdaniem dobra (choć trochę dziwna, brakuje mi tylko końcówki 99 gr :D )

Ale tak jak pisała queene - ze znajomymi trzeba uważać.

 

Chyba wezmę tego znajomego kierownika, bo on też robił wyliczenia do naszego projektu, więc chyba będzie wiedział co i jak sprawdzić, a skoro cena według Was OK to zaryzykuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

dobra po calym dniu na budowie padam na dziob a nic nie zrobilam ... no ale za to napatrzylam sie jak montuja drzwi wewnetrzne !!!

 

co do kierownika budowy - nasz wzial 2000 wiec te 1800 z hakiem to dobra cena ... ale nie liczcie na niego za bardzo - dobre przyslowie mowi "jak masz liczyc to licz na siebie" :)

 

co do smogu ... to faktycznie w centrum smierdzi i nic tego nie ukryje ... ale jak porownuje to co mam w boguszowicach i tu /na chwalowickiej/ to niebo i ziemia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celujemy w mało węgla :) oczywiście pod warunkiem że dana inwestycja zwróci się w rozsądnym okresie. Dlatego np. okna są raczej zwyczajne pod względem ciepłochronności.

 

A dajecie 2 czy 3 szyby ??

ja poszlam raczej w pakiety trzyszybowe bo wiecej ciepla ucieknie szyba niz pianka wokol okna ... zwlaszcza ze mam naprawde duze przeszklenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
celujemy w mało węgla :) oczywiście pod warunkiem że dana inwestycja zwróci się w rozsądnym okresie. Dlatego np. okna są raczej zwyczajne pod względem ciepłochronności.

 

jak dajecie zwykłe okna, to nie wiem czy jest sens inwestować w tzw. "ciepły montaz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie pojawił się kolejny artykuł na temat smogu w Rybniku i okolicy

http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,wdychamy-coraz-bardziej-toksyczne-powietrze,wia5-3266-15770.html

 

To jest efekt "pro ekologicznego" myslenia naszych wladz. Dofinansowac "ekologiczne" piece na "eko"-groszek! Niech smrodza i dymia, kazdy i tak pali potem w nich smieci i inny syf na dodatkowym ruszcie. Trzeba zglaszac do strazy miejskiej kazdego ktory widac, ze pali smieciami czy plastikami. Niedosc ze te dofinansowania ida z naszych portfeli to jeszcze przez takie prawo jestesmy zmuszeni do wdychania tego syfu :(

 

U mnie na szczescie jest luzik - niby Wodzislaw jeszcze gorszy od Rybnika ale w moim miejscu nie odnotowalem problemu ze smogiem. Ale tez jestem w dosc nietypowym miejscu - dosc blisko osiedli w malutkim osiedlu kilku domkow. Dalej tylko drzewa, lasy.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy i tak pali potem w nich smieci i inny syf na dodatkowym ruszcie.

 

no my nie

segreguje śmieci i tylko czysty papier jest wrzucany na ruszt

i to widać po dymie z komina :) a raczej jego braku :)

za to juz wiem że 240 litrowy pojemnik bedzie musiał byc oprózniany 2x a nie jak myslalam raz w miesiącu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
no my nie

segreguje śmieci i tylko czysty papier jest wrzucany na ruszt

i to widać po dymie z komina :) a raczej jego braku :)

za to juz wiem że 240 litrowy pojemnik bedzie musiał byc oprózniany 2x a nie jak myslalam raz w miesiącu ...

 

tez początkowo sie łudziłem że się uda..ale nie ma szans....no ale wszystko zależy od ilości osób i trybu życia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

hehe, nie da się ukryć :)

druga rzecz, że rodzina ma paskudne nawyki - tzn takie typowo blokowe - lubią wszystko wyrzucać do jednego kosza....jak to na blokach

na szczęście udało mi się wprowadzić drugi kosz do którego idą rzeczy do segregacji - potem to wynoszę do garażu i segreguję...ale i tak nie zawsze nad wszystkim zapanuję...ewentualny powrót do 1x240 to jak się skończą pampersy i rodzina bardziej będziej wyedukowana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
rutiny a wy celujecie w pasywke czy dom energooszczedny ?? pytanie czy wogole warto wam brac cieply montaz ??

Ciepły montaż (montaż warstwowy na taśmach paroszczelnych i przepuszczalnych) nie ma nic wspólnego z energooszczędnością i nic pod tym względem nie daje.

O "ciepłym" montażu możemy mówić ewentualnie o montażu okien w warstwie ocieplenia,z reguły na specjalnych kotwach,które nie są tanie,różnica to ok.5-7tys.zł.

Z dugiej strony montaż na kotwach wg mnie nie ma cudowanych właściwości izolacyjnych,dla mnie ma jedynie wlaśności polepszające efekt wizualny przy grubej warstwie styropianu.

celujemy w mało węgla.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie segregacja smieci w tym domu niestety zle sie kojarzy i jesli mialabym zaczynac zglaszac kogos do SM musialabym zaczac od Wujka i Tesciowej ... u nich smieci dziela sie na te co sie spalaja i te co sie nie spalaja!!! i tym sposobem 120l 2x w miesiacu wystarcza zeby np zima wywozic popiół !!!!!!!!!! porazka ... ja nie wiem jak im tlumaczyc bo to jak grochem w sciane walic !!! chyba bym musiala lby im wsadzic w komin niech wdychaja pelna geba moze wtedy by zauwazyli co robia ... zwlaszcza jak tesciowa wor pampersow wsadzi do pieca ... kosmos normalnie!! ja moge je wynosic do kubla a ona pojdzie wyciagnie i spali ... mozg sie lasuje luzik ze nie pala petow bo wtedy juz bym odkorkowala ... cieszy mnie to ze w naszym kotle nie da sie palic czegobadz!! z tego powodu jestem przeszczesliwa!! no i chyba bedziemy musieli zakupic kubel 240l zamiast 120 i troche wiecej segregowac ... papier sie spali - reszta do worow ... juz widzialam takie stojaki na worki - kosztuje to grosze w garazu nie bedzie przeszkadzalo i sporo sie zmiesci :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...