Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość adiqq

stojaki? - kurcze daj namiary - przydałoby mi się coś takiego..na pewno będzie poręczniejsze niż teraz luzem rzucone gdzieś w kącie ;)

 

a co do wujka i teściowej - to dla mnie to są takie nawyki wiecznych szpyndlikorzy - też słyszałem o takich przypadkach wyciągania z kosza i palenia...raczej nic na to nie poradzisz, bo starego drzewa nie przesadzisz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ja nie sądzę,żeby nam dwa takie 240 litrowe kosze wystarczyły.My normalnie produkujemy śmieci.Adam i proszę Cię nie wrzucaj wszystkich do jednego wora,bo ja nigdy nie pozwolę,żeby w naszym piecu paliło się coś innego niż groszek lub drzewo.Z tym dzwonieniem na straż to jakoś nie wierzę w skutecznośc tego.Już nie raz prosiłam,żeby pojeździli i zobaczyli czym ludzie palą,ale efektów nie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sądzę,żeby nam dwa takie 240 litrowe kosze wystarczyły.My normalnie produkujemy śmieci.Adam i proszę Cię nie wrzucaj wszystkich do jednego wora,bo ja nigdy nie pozwolę,żeby w naszym piecu paliło się coś innego niż groszek lub drzewo.Z tym dzwonieniem na straż to jakoś nie wierzę w skutecznośc tego.Już nie raz prosiłam,żeby pojeździli i zobaczyli czym ludzie palą,ale efektów nie widać.

 

Nie wrzucam ale to przez takich palaczy panuje taki smog. A takich idiotow jest duzo! Mysli ze jak wrzuci plastikowa butelke zamiast do kosza (za darmo bo segregacja przeciez) - do pieca, to wykiwal caly swiat. A ze za 10 lat umrze z tego powodu na raka to juz nie pomysli bo mu wyobrazni brak!

 

A wladze temu przyklaskuja i dofinansowuja kotly na wegiel :) Czy to normalne ? Tyle sie ostatnio mowi o przepisach ktore maja nawet zakazac palenia indywidualnym palaczom weglem a dofinansowania ida pelna para :) A ja za pompe ktora generuje zero dymu musialem zaplacic 100% ceny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

A wladze temu przyklaskuja i dofinansowuja kotly na wegiel :) Czy to normalne ? Tyle sie ostatnio mowi o przepisach ktore maja nawet zakazac palenia indywidualnym palaczom weglem a dofinansowania ida pelna para :) A ja za pompe ktora generuje zero dymu musialem zaplacic 100% ceny!

Co racja to racja :)

Węgiel w starych kamienicach zrozumiem(familoki i te sprawy) ale w nowych domach szuflować do pieca ???

Sąsiad chwalił się,że będzie miał piec na wszystko to aż mi się scyzoryk chciał otworzyć w kieszeni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola!! dofinansowania sa na WYBRANE MODELE KOTLOW BEZ RUSZTOW RETORTOWYCH !!!! wiec nie pierdziel ze z dofinansowan ludzie maja kotly do palenia smieci ... to po pierwsze a po drugie to dofinansowania sa nie na zakup kotla ekologicznego tylko na MODERNIZACJE KOTLOWNI !!! czyli dla tych co chca wywalic spalacza smieci w zamian za to wstawic kociol w pelni ekologiczny ... poza tym wegiel bedzie jeszcze dlugo podstawowym zrodlem energii i TY SAM TEGO NIE ZMIENISZ !! i chwala Bogu bo dzieki temu mam co do garka wsadzic !!!

 

 

edit: dodam jeszcze ze jak ktos buduje dom to tez zlamanego grosz na kociol nie dostanie ... wiec nie placz ze placiles 100% bo my tez placimy 100% ... a ze nasze 100% jest mniejsze od twojego ... no coz nasz wybor ... bezobslugowosc niestety kosztuje ... dzieki bogu coraz mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola!! dofinansowania sa na WYBRANE MODELE KOTLOW BEZ RUSZTOW RETORTOWYCH !!!! wiec nie pierdziel ze z dofinansowan ludzie maja kotly do palenia smieci ... to po pierwsze a po drugie to dofinansowania sa nie na zakup kotla ekologicznego tylko na MODERNIZACJE KOTLOWNI !!! czyli dla tych co chca wywalic spalacza smieci w zamian za to wstawic kociol w pelni ekologiczny ... poza tym wegiel bedzie jeszcze dlugo podstawowym zrodlem energii i TY SAM TEGO NIE ZMIENISZ !! i chwala Bogu bo dzieki temu mam co do garka wsadzic !!!

 

Oj Mea Mea, mozesz kupic piec "ekologiczny" z dodatkowym rusztem ktory zostanie zaplombowany. Myslisz ze dlugo te plomby wisza? :) Nie ma mechanizmu kontroli nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dokładnie tak jak pisze mea,Pomyśl też o tym,że nie każy może mieć pompe ciepła,bo są jakieś wymagania co do tego już kiedyś mi pisałeś,że u mnie nie mogłaby być

 

Pompa ciepla moze byc absolutnie wszedzie. Chyba ze masz lita skale przez ktora sie nikt nie bedzie potrafil przewiercic :) Ale to bardziej w gorach, a nie u nas!

 

EDIT: sorki - chyba ze chodzi o ograniczenia na gornym zrodle - czyli np. masz grzejniki zamiast podlogowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pomyśl też o tym,że nie każy może mieć pompe ciepła,bo są jakieś wymagania co do tego już kiedyś mi pisałeś,że u mnie nie mogłaby być

To ktoś Ci źle pisał :)

Pompa ciepła może być w każdym domu-to pisałem ja,przeciwnik pomp ciepła ;)

EDIT: sorki - chyba ze chodzi o ograniczenia na gornym zrodle - czyli np. masz grzejniki zamiast podlogowki :)

Też można instalować ale pod pewnymi warunkami i zgodą na mniejszy COP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Mea Mea, mozesz kupic piec "ekologiczny" z dodatkowym rusztem ktory zostanie zaplombowany. Myslisz ze dlugo te plomby wisza? :) Nie ma mechanizmu kontroli nad tym.

 

no i znowu nie masz racji ... Rybnik ma dokladnie podane ktore kotly moga dofinansowac na dodatek moga to robic tylko wybrane firmy /ot doplac a my ci doplacimy/ :) wiem ze na 100% identyczny system jest w Żorach i Suszcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dokładnie tak jak pisze mea,Pomyśl też o tym,że nie każy może mieć pompe ciepła,bo są jakieś wymagania co do tego już kiedyś mi pisałeś,że u mnie nie mogłaby być

 

poza tym nie kazdego zwyczajnie stac na to zeby na etapie budowy doplacic spora sumke na PC ... ja naprawde jestem fanem odnawialnych zrodel energii ale jeszcze u nas sa one zwyczajnie za drogie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i znowu nie masz racji ... Rybnik ma dokladnie podane ktore kotly moga dofinansowac na dodatek moga to robic tylko wybrane firmy /ot doplac a my ci doplacimy/ :) wiem ze na 100% identyczny system jest w Żorach i Suszcu

 

To ja Ci zacytuje fragmencik z regulaminu:

 

(uwaga tu sam sie zdziwilem bo dofinansowanie dotyczy jednak nie tylko weglowcow ale takze pompy ciepla!!). Tym niemniej:

 

§ 3.

Warunki dopuszczenia kotłów węglowych do Programu

1. Aktualne świadectwo badania na „znak bezpieczeństwa ekologicznego” wydawane przez

uprawnione do tego instytuty (np. Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu).

2. Konstrukcja źródła ciepła uniemożliwiająca spalanie odpadów. Dopuszcza się urządzenia

z dodatkowym wyposażeniem w ruszt w komorze spalania retortowego (wyposażenie

dla sytuacji awaryjnych).

 

Czyli smieci mozna spalac w sytuacji awaryjnej - jestem pewien ze tak wlasnie robia palacze smieci :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
wkrótce palenie śmieci nie bedzie opłacalne, ma wejść ustawa która bedzie nakładała zryczałtowany podatek od śmieci, niezależnie czy wywalisz worek czy 10 to bedziesz płącić tyle samo......czyt. więcej niż teraz.....ale to słuszny pomysł

 

też o tym czytałem, gmina/miasto ma się zajmować śmieciami i opłaty mają być zryczałtowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutuje wlasnie ukladzik termometru do PC na czujki dallasa (jedna czujka ~5-6 pln) po interfejcie 1-wire (na dwoch przewodach mozna podlaczyc praktycznie dowolna ilosc czujek), z tym ze podlaczany na COMa (COM? co to COM!? haha) jak ktos reflektuje to mowcie bo musialem kupic po 50 szt. z wszystkich elementow a na jeden ukladzik trzeba tylko po dwie sztuki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Masa ludzi wykorzystuje te tzw awaryjne paleniska do spalania śmieci...nie oszukujmy się, żyjemy przecież w polsce....polak potrafi ;)

 

Adam - wiem że jest dopłata do PC - ale widziałeś jak wysoka?

no i dom musiałbyś mieć 5 lat stary i pewnie jeszcze z następnych 5 czekać w kolejce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkrótce palenie śmieci nie bedzie opłacalne, ma wejść ustawa która bedzie nakładała zryczałtowany podatek od śmieci, niezależnie czy wywalisz worek czy 10 to bedziesz płącić tyle samo......czyt. więcej niż teraz.....ale to słuszny pomysł

 

niekoniecznie bo ludziom nie bedzie sie chcialo smieci sortowac !! bo po co ? poza tym jest to kosmicznie niesprawiedliwe bo sa ludzie ktorzy generuja smieci na potege i dlaczego ja mam doplacac do ich procederu ?? ze nei wspomne o tym ze teraz przynajmniej w teorii jest jakas konkrencja na smieciowym rynku /niestety tylko w teorii/ a jak wezmie to spowrotem miasto to walna cene z kosmosu i nic na to nie poradzimy ...

 

 

szynka szczegolowy regulamin wyboru komu da sie kase a komu nie ustala Rada Miasta !! bazuja na ogolnopolskim regulaminie programu ograniczenia niskiej emisji ale moga go sobie "doprecyzowac" i tak wlasnie jest w rybniku !! chyba nawet na stronie jest o tym cos napisane /kiedys bynajmniej bylo jak sie inteesowalam tematem w nadziejii ze mi cos doloza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...