Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

dobra po calym dniu na budowie padam na dziob a nic nie zrobilam ... no ale za to napatrzylam sie jak montuja drzwi wewnetrzne !!!

 

co do kierownika budowy - nasz wzial 2000 wiec te 1800 z hakiem to dobra cena ... ale nie liczcie na niego za bardzo - dobre przyslowie mowi "jak masz liczyc to licz na siebie" :)

 

co do smogu ... to faktycznie w centrum smierdzi i nic tego nie ukryje ... ale jak porownuje to co mam w boguszowicach i tu /na chwalowickiej/ to niebo i ziemia!!!

 

 

Z tego co wiem kierownicy biorą od 1500 do 3000 dużo zależy od dojazdu ( jak ma daleko ) od technologi budowy oraz od częstotliwości wizyt na budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam niedawno zapłacić za wywóz kubłów w EKO i pani potwierdziła te informacje o zryczałtowanej opłacie tzw. podatek śmieciowy. Płacić będziemy od ilości zameldowanych w domu osób a nie jak do tej pory od wyprodukowanych śmieci........ Kompletny bezsens. Komu będzie zależało na segregacji odpadów i ekologii skoro i "tak płaci od osoby"? Nie wierzę w powodzenie tej nowej proekologii , zresztą kogo będzie na to stać? Nowe technologie są świetne ale koszmarnie drogie, a póki co mało zarabiamy . Życie niestety weryfikuje marzenia. Ekonomia rządzi się swoimi prawami,chcę ratować świat ale muszę mieć na to pieniądze.

 

Słyszałem gdzieś że od nowego roku ma zostać zniesiony nakaz meldunkowy ? jeśli to prawda to skąd będą wiedzieli ilu ludzi mieszka w danym budynku ??

Nie zapominajmy również o tym że spoooooro ludzi wywozi swoje śmieci na blokowiska i wrzuca tam do koszy to że nie mają śmieci w swoim koszu na posesji to nie znaczy że ich nie produkują - dlatego myślę że taki ryczałt będzie "batem" na cwaniaków którzy nagminnie stosują tą metodę "utylizacji" :)

A co do segregacji to niestety pakujemy wszystko do trzech worów a potem i tak wszystko wyjeżdża w jednej śmieciarce :( tak naprawdę myślę że musi jeszcze sporo wody w Wiśle upłynąć nim zrozumiemy korzyści płynące z dbania o środowisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halina gdzie ty to wyczytalas ?? w ostatnich nowinach ?? bo na stronie nie ma o tym mowy ... poza tym na rybniku tez by cos napisali a nie wspomniane ani slowem ...

Mea obawiam się że Halina może mieć rację :( nie wiem czy o 300 ale na pewno woda ma pójść do góry ale nie z powodu braku rentowności Rybnickich wodociągów tylko z faktu że płacimy najmniej za wodę w całej europie ( a stawki muszą być wyrównane )

Niestety nikt nie mówi o tym że tam w większości woda pochodzi z źródeł głębinowych że jest tylko ozonowana bez "wzbogacania" chlorem ( chlor w połączeniu z metalami powoduje powstawanie chlorków danego metalu - co nie jest zbyt zdrowe :( ) i że jest współmiernie tania do zarobków panujących w danym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

prąd już podrożał, gaz niedługo podrożeje dwucyfrowo, więc dlaczego woda nie miałaby podrożeć? chociaz w kwietniu już podrożała, ale nic to, będzie kolejna podwyżka...co z tego że już mamy prawie najdroższą wodę w polsce....

http://www.cena-wody.pl/

3 miejsce w polsce dla miast powyżej 50tys...woda z kanalizacją

mój tato zawsze mówi - jak równać, to do tych najlepszch - widać włodarze naszego miasta też stosują tę maksymę ;)

 

a co do sortowania jeszcze - to na blokach to samo było - stały trzy wielkie pojemniki na plastik,papier,szkło a podjezdzał jeden woz i wszystko brał razem...kompletnie bez sensu jak dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
niech nam qrna wyplaty wyrownaja do sredniej unijnej a nie tylko oplaty !!

 

wiesz mea - byli mądrzy ludzie co gadali, że nam kiedyś ta unia czkawką wyjdzie.....właśnie się powoli zaczyna ta czkawka...

paliwo drożeje - bo akcyze trzeba wyrównać do poziomu europejskiego

prąd podrożeje i to ostro - bo emisje CO2 kosztują....

woda podrożeje - bo trzeba wyrównać....

przykłady można mnożyć....

czekam na następne "ekologiczne" wyrównania - tzn przymuszenia do stosowania różnych ekologicznych urządzeń - bo unia produkuje tego mase....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że w Unii, ekologiczne urządzenia maja sens. np:

 

Recykling area - przewaznie jedno takie miejsce na miejscowość, tam wywozisz sortowane odpady w byle jakich workach, bo i tak to wsypujesz do wielkich kontenerow i nic za to NIE PŁACISZ - kazdy kontener osobno wywozony

 

ocieplenie domów w celu zmniejszenia emisji CO2, choc i tak jest opalanie olejem czy gazem, to np. ocieplenie całego domu kosztuje 1000€, z czego 800€ jest dotacji i ty płacisz tylko 200€. W to wchodzi ocieplenie scian i poddasza.

 

itd ,,,,, programy dotacji solarów, wymiany kotłow gazowych czy olejowych na nowsze, oszczedniejsze.

 

I to jest w Panstwach, ktore są aktualnie w wiekszym kryzysie gospodarczym niz Polska, ale da sie ,,, da sie.

 

Tylko wladze myslą o normalnych ludziach, a nie o lobbingu i o tym zeby nabić swoje kapsy.

 

To tyle w temacie dofinansowan do c.o. czy o smieciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że w Unii, ekologiczne urządzenia maja sens. np:

 

Recykling area - przewaznie jedno takie miejsce na miejscowość, tam wywozisz sortowane odpady w byle jakich workach, bo i tak to wsypujesz do wielkich kontenerow i nic za to NIE PŁACISZ - kazdy kontener osobno wywozony

 

ocieplenie domów w celu zmniejszenia emisji CO2, choc i tak jest opalanie olejem czy gazem, to np. ocieplenie całego domu kosztuje 1000€, z czego 800€ jest dotacji i ty płacisz tylko 200€. W to wchodzi ocieplenie scian i poddasza.

 

itd ,,,,, programy dotacji solarów, wymiany kotłow gazowych czy olejowych na nowsze, oszczedniejsze.

 

I to jest w Panstwach, ktore są aktualnie w wiekszym kryzysie gospodarczym niz Polska, ale da sie ,,, da sie.

 

Tylko wladze myslą o normalnych ludziach, a nie o lobbingu i o tym zeby nabić swoje kapsy.

 

To tyle w temacie dofinansowan do c.o. czy o smieciach :)

 

Nie ma co panikować, unia ma totalne kłopoty i już odpuszcza ze swoją eko polityką, koszty tych cudów są ogromne i w wielu wypadkach bezsensowne. Politykom zajrzał w oczy upadek euro i masakra grecko-włoska i dostrzegli wreszcie, że cała Europa odpowiada raptem za 10% produkcji co2 a najwięksi na świecie syfiarze mają w dupie Kioto i ograniczanie emisji, same Chiny w ciągu 10 lat emisja Co2 - 2,5 raz w górę. Idie, USA i Chiny to 45% światowej produkcji CO2 a żadne z tych państw nie podpisało i nie respektuje Kioto. Mają politycy co robić to się odwalo od ekoinwestycji i wile z tego straszenia umrze śmiercią naturalną. A podatki i opłaty zawsze rosły i będa rośły bo to fajna zabawa zabierać ldzom kase i w zamian za obietnice i rozdawanie ich pasożytom siedizeć sobie u włądzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że dużo...ale poczekajmy do zimy - na pewno bedzie mniej..ale pewnie wystarczająco...

 

Wlasnie bedzie wiecej!! Wieksza roznica temperatur :) Ale Mea cos chyba Ci te wyniki szwankuja - jezeli w gruncie jest ~10stC to zeby ogrzac powietrze o te 10stC musialoby byc na zewnatrz 0stC. Przy jakiej temperaturze zewnetrznej sprawdzalas te wyniki ?

 

Bo moim zdaniem sa tak dobre, ze az niemozliwe :-) No i przy jakim wydatku - im wyzszy tym bedzie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

pisałem ze zimą będzie gorzej, bo z tego co pamiętam, Mea ma krótki ten GWC (60m, dobrze pamiętam?) i się ziemia wychłodzi...

 

przy dobrym gruncie to możliwe - weź na przykład temperatury DZ jakie mam...też wyższe niż jakaś tam średnia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem ze zimą będzie gorzej, bo z tego co pamiętam, Mea ma krótki ten GWC (60m, dobrze pamiętam?) i się ziemia wychłodzi...

 

przy dobrym gruncie to możliwe - weź na przykład temperatury DZ jakie mam...też wyższe niż jakaś tam średnia....

 

Jezeli nie bedzie ciagnac max 400m3/h tylko spokojnie te 100-150m3/h (a mysle ze tak bedzie :) to bedzie wyciagac te 500W maksymalnie z gruntu, czyli przy dlugosci 60mb -> 8,3W/mb. Czyli bardzo malo - grunt nie powinien sie specjalnie wychlodzic (z drugiej strony nasze DZ dzialaja srednio max pare godzin dziennie, a GWC ciagnie 24/h).

 

A uzyski powinny byc jeszcze lepsze bo im chlodniejsze wpadnie powietrze tym bedzie wieksza roznica temperatur miedzy nim, a temperatura pod ziemia. Czyli automatycznie rosnie moc tego wymiennika (gwc).

 

Jezeli pod ziemia mamy 10stC, a wpada nam powietrze 0stC to mamy tylko 10stC roznicy. Jezeli pod ziemia bedziemy mieli np. 5stC (w trakcie sezonu), a wpadnie nam -20stC - to roznica wyniesie juz 25stC - czyli moc, wymieniana energia, bedzie dokladnie 2,5 x wieksza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...