Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

dziś rano ...1.86 st na zewnątrz 11.2 na wlocie z gwc

 

W ktorym punkcie jest mierzona ta temperatura na wlocie - mierzy go rekuperator czy sama wbijalas sonde z termometrem w rure ? :) Jezeli rekuperator to trzeba troche odjac tych zyskow. Raz, ze same wentylatory dodaja troche ciepla, a dwa ze powietrze ogrzewa sie w odcinku miedzy sciana zewnetrzna a rekuperatorem - dlugi masz ten odcinek ?

 

Jednak nawet zakladajac blad pomiaru to moim zdaniem super wynik :) Byle zawsze bylo powyzej zera to bedzie juz b. dobrze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

W ktorym punkcie jest mierzona ta temperatura na wlocie - mierzy go rekuperator czy sama wbijalas sonde z termometrem w rure ? :) Jezeli rekuperator to trzeba troche odjac tych zyskow. Raz, ze same wentylatory dodaja troche ciepla, a dwa ze powietrze ogrzewa sie w odcinku miedzy sciana zewnetrzna a rekuperatorem - dlugi masz ten odcinek ?

 

Jednak nawet zakladajac blad pomiaru to moim zdaniem super wynik :) Byle zawsze bylo powyzej zera to bedzie juz b. dobrze !

 

ja mam sterowanie do gwc z sonda ... jakies 2m od rekuperatora ... i tam sa czujniki temperatury ktore steruja przepustnicami !! oba widac na zdjeciu ... od dolu idzie gwc a od gory czerpnia napowietrzna ... zasada jest taka zima bierze cieplejsze powietrze a latem chlodniejsze :D

http://foto3.m.onet.pl/_m/ead5ebdc420335734c15863d93bc6eab,10,19,0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sterowanie do gwc z sonda ... jakies 2m od rekuperatora ... i tam sa czujniki temperatury ktore steruja przepustnicami !! oba widac na zdjeciu ... od dolu idzie gwc a od gory czerpnia napowietrzna ... zasada jest taka zima bierze cieplejsze powietrze a latem chlodniejsze :D

http://foto3.m.onet.pl/_m/ead5ebdc420335734c15863d93bc6eab,10,19,0.jpg

 

Byle bedziesz miala dobrze dokonfigurowany bypass w reku!! To b. wazne bo w lato kiedy w domu masz cieplej bypass musi sie otworzyc zeby wpuscic ochlodzone przez GWC powietrze poza wymiennikiem :) Inaczej bedziesz miala tylko ~10% zysku (chlodu) bo powietrze wywiewane z pokoi ogrzeje to chlodne nawiewane! Ale skoro robili to fachmani to pewnie tak to masz skonfigurowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już tylko kwestia ustawienia odpowiedniej temperatury dla bypassu....

 

Ano. Ja wlasnie uruchomilem pierwszych piec czujek. Okablowanie do pozostalych tez juz gotowe, jak dobrze pojdzie to dzisiaj je wszystkie podepne. Pierwszych piec juz mi mierzy temperatury:

 

Nov 11 20:17:06 Sensor 0 C: 19.88 F: 67.78

Nov 11 20:17:07 Sensor 1 C: 20.94 F: 69.69

Nov 11 20:17:08 Sensor 2 C: 20.00 F: 68.00

Nov 11 20:17:09 Sensor 3 C: 20.56 F: 69.01

Nov 11 20:17:11 Sensor 4 C: 18.81 F: 65.86

 

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie szukam dobrych sprawdzonych garnkow na kuchnie indukcyjne ... co polecacie ?? najlepiej jakies sprawdzone patenty ...

mam komplet tefala ingenio /3 garnki i 2 patelnie/ ale to jak dla mnie zdecydowanie za malo !! musze miec komplet z duzym garnkiem /takim na rodzinny rosol niedzielny/ ...

no i cena w granicach rozsadku !! rozsadek to kolo 200 zl !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
sluchajcie szukam dobrych sprawdzonych garnkow na kuchnie indukcyjne ... co polecacie ?? najlepiej jakies sprawdzone patenty ...

mam komplet tefala ingenio /3 garnki i 2 patelnie/ ale to jak dla mnie zdecydowanie za malo !! musze miec komplet z duzym garnkiem /takim na rodzinny rosol niedzielny/ ...

no i cena w granicach rozsadku !! rozsadek to kolo 200 zl !!

 

ja mam taki komplet z Ikei i bardzo sobie go chwale...cena własnie trochę ponad 200zł - nie pamiętam dokładnie - patelnia,duży garnek,mały garnek. To trzeba pooglądać, bo są w różnych konfiguracjach...

dodam że używam sporo garnków jeszcze ze starej kuchni...pojedyncze sztuki nie chciały działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie szukam dobrych sprawdzonych garnkow na kuchnie indukcyjne ... co polecacie ?? najlepiej jakies sprawdzone patenty ...

mam komplet tefala ingenio /3 garnki i 2 patelnie/ ale to jak dla mnie zdecydowanie za malo !! musze miec komplet z duzym garnkiem /takim na rodzinny rosol niedzielny/ ...

no i cena w granicach rozsadku !! rozsadek to kolo 200 zl !!

 

Mea muszę Cię zmartwić :( ingenio nie nadaje się do indukcji :( na dole garnka masz info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja też słyszałam że te ikeowskie sa fajne, wybieram sie tam za jakis czAS to chyba dokupię, na razie kupiłam jakieś 4 na promocji w tesco :D i śmigają :) i do tego patelnie z tefala - z promocji w makro były za 50% jesli oddales starą

ze starych ŻADEN mi nie działa pomimo tego że były dedykowane do płyt ceramicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea muszę Cię zmartwić :( ingenio nie nadaje się do indukcji :( na dole garnka masz info

 

czerwone ingenio i owszem ale jest niebieska seria z dnem indukcyjnym :) poza tym ja juz w nich gotuje wiec WIEM ZE DZIALA :)

 

http://allegro.pl/tohrh2-tefal-ingenio-zestaw-3-garnki-indukcja-i1913845834.html

 

ja kupilam taki zestaw z dodatkowo 2 patelniami za 315 zl i jest mega fajny !! ale jak dla mnie 5 garnkow to za malo !! ja niedzielny obiad potrafie ugotowac w 10 :) zwlaszcza rosol musze potem miec do czego przelat i zostawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone ingenio i owszem ale jest niebieska seria z dnem indukcyjnym :) poza tym ja juz w nich gotuje wiec WIEM ZE DZIALA :)

 

http://allegro.pl/tohrh2-tefal-ingenio-zestaw-3-garnki-indukcja-i1913845834.html

 

ja kupilam taki zestaw z dodatkowo 2 patelniami za 315 zl i jest mega fajny !! ale jak dla mnie 5 garnkow to za malo !! ja niedzielny obiad potrafie ugotowac w 10 :) zwlaszcza rosol musze potem miec do czego przelat i zostawic :)

 

Człowiek całe życie się uczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwone ingenio i owszem ale jest niebieska seria z dnem indukcyjnym :) poza tym ja juz w nich gotuje wiec WIEM ZE DZIALA :)

 

http://allegro.pl/tohrh2-tefal-ingenio-zestaw-3-garnki-indukcja-i1913845834.html

 

ja kupilam taki zestaw z dodatkowo 2 patelniami za 315 zl i jest mega fajny !! ale jak dla mnie 5 garnkow to za malo !! ja niedzielny obiad potrafie ugotowac w 10 :) zwlaszcza rosol musze potem miec do czego przelat i zostawic :)

 

Jejku mea jaki to obiad, że aż dziesięć garnków? Toż to można śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację ugotować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...