Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

kiedy zrozumiesz że nigdy nie brałam pod uwage pompy ciepła (nie negując jej zalet) ?

wiec nie mam co przeliczac a Ty mnie co nawracać

a z tymi 30 stopniami...to chyba lekko przesadziłeś, chyba ze wyjątkowa anomalia jakas pogodowa :)

 

Zamontujesz solara to sama sie przekonasz :) Jakie mielismy lato w tym roku ? Zadne. Nie musisz wierzyc - ja pisze jak bylo :) Slonce za chmurami solara nie zagrzeje.

 

bardziej latem bałabym sie przegrzania niz niedogrzania...a jak bedzie zimno to wanna podgrzeje mi wodę :p

 

W prysznicu tez ?:) Jakim kosztem?;) 0,48 pln / kWh :) Pompa powietrzna 4 x taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Widzę że dyskusja rozbija się pomiędzy prądem a węglem :) a ja będę miał gaz i kominek i mam nadzieję że nie zapłacę więcej za gaz jak 1500pln a za drewno jakieś 1000pln

Gaz to inna historia :)

Nie wiem czemu nikt chcących grzać paliwem stałym nie bierze pod uwagę grzania pelletami ?

Gdybym był "zmuszony" do grzania paliwem stałym byłaby to jedyna opcja.

Zdecydowanie więcej zalet niż węgiel poza tym nie trzeba rozpalać i pilnować spalania czyli komfort do węgla nieporównywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej nie rozumiem - po co welna + styropian ? :) Czemu nie sam styropian ? Welna przepuszcza pare, styropian nie. Bedzie jakos ta welna dodatkowo wentylowana ?

 

Bo ja buduję z tzw prefabrykatów tzn KG + OSB+ 16cm wełna + OSB + Folia +Styropian + siatka klej - potem już tylko tynk :) oczywiście wszystko na konstrukcji drewnianej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja buduję z tzw prefabrykatów tzn KG + OSB+ 16cm wełna + OSB + Folia +Styropian + siatka klej - potem już tylko tynk :) oczywiście wszystko na konstrukcji drewnianej :D

 

To czemu nie zamienisz tej welny na tanszy styropian ? Zadnych zalet ta welna tu nie wnosi :) Chodzi o latwiejsze ukladanie (tzn. latwiej ja wcisnac w rozne szelinki) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prysznicu tez ?:) Jakim kosztem?;) 0,48 pln / kWh :) Pompa powietrzna 4 x taniej.

 

a gdzie piszę o prysznicu ?

i widzisz znowu to samo - ja jedno a ty drugie ze pompa ze KOSZTY...widzisz mamy inne podejście bo mnie to nie interesuje...tym sposobem nie wlacze tv, kompa, jaccuzi, bede siedziec przy swieczkach bo wszystko kosztuje

wybudowalam dom taki na jaki powinno mnie stac bez nadmiernego oszczedzania i spłacić kredyt w 15 lat, nie uważam sie za krezusa...ale dom jest dla mnie a nie ja mam robić na dom

każda dodatkowa inwestycja to kolejne raty kredytu...tego do tej pory nikt nie wziął pod uwage w kosztorysie

end of topic z mojej strony bo zaraz mi sie obiad przypali :p

o matko...gotuje mieso na 2 patelnie...coż za marnotrawstwo :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

ot życie - każdy ma do niego trochę inne podejście :)

od początku chciałem mieć ponadstandardowe ocieplenie i mam tak jak Adam 20cm - bo to jest jedna z rzeczy którą później ciężko zmienić, może nie cięzko, ale kosztownie :) Jak tylko dowiedziałem się o wentylacji mechanicznej, to chciałem ją mieć, tak samo jak poczytałem więcej o podłogówce. To były moje priorytety, które musiałem zrealizować. Od początku planowałem grzać węglem - bo jak Adam pisał, to jest u nas naturalny wybór - stąd mam 2 kominy spalinowe i miejsce w piwnicy przeznaczone na kotłownię i skład węgla. Udało mi się zrealizować więcej niż zamierzałem, ale zawsze jest coś kosztem czegoś. Żona do dzisiaj mi wypomina że pewnych rzeczy nie mamy zrobionych, ale z kosztów eksploatacji jest bardzo zadowolona :)

 

Pati - podejrzewam, że jak twój piec będzie się nadawać do wymiany, to zamontujesz sobie właśnie PC, bo ceny w miarę upowszechniania się PC powinny spadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu nie zamienisz tej welny na tanszy styropian ? Zadnych zalet ta welna tu nie wnosi :) Chodzi o latwiejsze ukladanie (tzn. latwiej ja wcisnac w rozne szelinki) ?

 

Ano dlatego że technologia pochodzi z Austrii z tego co pamiętam to współczynnik cieplny jest na poziomie 0,18 albo 0,16 wiem tylko tyle że domki są mega ciepłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
no nad tym pelletem to warto się zastanowić. zdecydowanie mniej kłopotu niż wungiel

 

to tak nie do końca - koszt 1t węgla to prawie koszt 1t pelletu. Ale pellet ma mniejszą kaloryczność - energetycznie 1t węgla=1,5t pelletu. Pellletu potrzebujesz więcej, więc musisz tez mieć więcej miejsca na jego składowanie. Koszta palenia pelletem na pewno wyższe niż węglem. Na pewno pellet czyściejszy i popiołu bez porównania mniej. Plusem jest też fakt, że jak ktoś ma kawałek pola, to może zasiać owies i nim palić - piece pelletowe są przystowowane do tego. Tak samo jak masz dostęp do tanich pestek(z jakiejś przetwórni owoców), to też możesz nimi palic :D

 

a problemów może być więcej, bo u nas praktycznie nie ma rozwiniętego systemu dystrybucji pelletu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na nowo rozkręcił się temat ogrzewania ,to miałabym znowu kilka pytań dotyczących pompy ciepła :)

Po pierwsze zastanawiam się czy budować komin (tak na wszelki wypadek) ?? kurcze w projekcie są aż 4 :eek:

No i po drugie przy budowie płyty fundamentowej okazało się że teren jest z dużym spadkiem,z przodu domu poziom zero jest ok ale z tyłu taras zamiast dwóch schodków musiałby mieć jakieś osiem ,no i będziemy zwozić ziemię aby w miarę wyrównać ten teren . Więc teraz jak się to ma do kolektorów tzn. tego dolnego żródła czy one mogą być zakopane w tej nawiezionej ziemi?? Kurcze nie śmiejcie się jeśli są to głupie pytania ale że tak powiem specjalistą nie jestem i mam pewne obawy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Ano dlatego że technologia pochodzi z Austrii z tego co pamiętam to współczynnik cieplny jest na poziomie 0,18 albo 0,16 wiem tylko tyle że domki są mega ciepłe

 

to pewnie jakieś rozwiązanie systemowe coś jak to:

http://www.wolfhaus.pl/Technologia/Systemy-energooszczedne/Sciana-Ultra-Thermo-Mega-Wand

 

tylko pytanie ile to kosztuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie jakieś rozwiązanie systemowe coś jak to:

http://www.wolfhaus.pl/Technologia/Systemy-energooszczedne/Sciana-Ultra-Thermo-Mega-Wand

 

tylko pytanie ile to kosztuje....

 

No tak z wolfa będę miał :) no i faktycznie nie 0,18 tylko 0,14 :) a co do kosztów to nie jest to tanie ale też nie mega drogie jeśli Cię to bardzo interesuje mogę Ci wysłać info na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie piszę o prysznicu ?

i widzisz znowu to samo - ja jedno a ty drugie ze pompa ze KOSZTY...widzisz mamy inne podejście bo mnie to nie interesuje...tym sposobem nie wlacze tv, kompa, jaccuzi, bede siedziec przy swieczkach bo wszystko kosztuje

wybudowalam dom taki na jaki powinno mnie stac bez nadmiernego oszczedzania i spłacić kredyt w 15 lat, nie uważam sie za krezusa...ale dom jest dla mnie a nie ja mam robić na dom

każda dodatkowa inwestycja to kolejne raty kredytu...tego do tej pory nikt nie wziął pod uwage w kosztorysie

end of topic z mojej strony bo zaraz mi sie obiad przypali :p

o matko...gotuje mieso na 2 patelnie...coż za marnotrawstwo :p

 

A czytalas co napisalem powyzej o dodatkowej pompie powietrze-woda zamiast solarow ?

 

Mnie koszty interesuja ale bardziej interesuje mnie komfort. Moze Ciebie to nie obchodzi bo przeciez piec zapewne obsluguje malz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tymi 30 stopniami...to chyba lekko przesadziłeś, chyba ze wyjątkowa anomalia jakas pogodowa :)

bardziej latem bałabym sie przegrzania niz niedogrzania...a jak bedzie zimno to wanna podgrzeje mi wodę :p

 

tegoroczny "lipcopad" udowodnil mi jasno i wyraznie ze w solary nie zainwestuje ... a mialam taki zamiar !! wlasnie dlatego ze solar grzal wode max na 25-30 st !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...