Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ano dlatego że technologia pochodzi z Austrii z tego co pamiętam to współczynnik cieplny jest na poziomie 0,18 albo 0,16 wiem tylko tyle że domki są mega ciepłe

 

Tak - z pewnoscia sa bardzo cieple. Ale ta welna tam potrzebna jak lysemu grzebien. I nic nie wnosi do cieploty bo styropian ma takie same wspolczynniki przenikania ciepla :) Roznica miedzy welna a styropianem jest tylko taka ze welna przepuszcza pare wodna, a styropian nie. Na pewno nie masz odwrotnie - welna na zewnatrz, a styropian od srodka ? Tak byloby znacznie sensowniej :) Ciekawi mnie jeszcze jak fizycznie mabyc zamocowany styropian do folii ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Skoro na nowo rozkręcił się temat ogrzewania ,to miałabym znowu kilka pytań dotyczących pompy ciepła :)

Po pierwsze zastanawiam się czy budować komin (tak na wszelki wypadek) ?? kurcze w projekcie są aż 4 :eek:

No i po drugie przy budowie płyty fundamentowej okazało się że teren jest z dużym spadkiem,z przodu domu poziom zero jest ok ale z tyłu taras zamiast dwóch schodków musiałby mieć jakieś osiem ,no i będziemy zwozić ziemię aby w miarę wyrównać ten teren . Więc teraz jak się to ma do kolektorów tzn. tego dolnego żródła czy one mogą być zakopane w tej nawiezionej ziemi?? Kurcze nie śmiejcie się jeśli są to głupie pytania ale że tak powiem specjalistą nie jestem i mam pewne obawy :(

 

4 kominy = kupa kasy na ich wykonczenie i gigantyczny mostek cieplny (pomysl sobie ze wypuszczasz np. kawalek podlogi na dwor - komin to taki sam element ktory przewodzi "chlod" do domu). Ja mam jeden komin - do kominka. Polaczony z dwoma wentylacyjnymi (niepotrzebnie bo mam wentylacje mechaniczna ale sam komin spalinowy 27x14 glupio by wygladal :-) Kanaly wentylacyjne mam zaslepione (nie maja wlotu w domu).

 

Jak najbardziej rury kolektora moga byc w nawiezionej ziemi. Byle byly minimum 1,2-1,5m pod powierzchnia terenu. I ta nawieziona ziemia - najlepiej glina :) Mozesz je nawet polozyc w tym momencie i zasypac nawieziona ziemia - tylko moze byc problem z tym zeby ciezarowki i koparki ktore to beda rozgarniac nie pouszkadzaly tych rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
No tak z wolfa będę miał :) no i faktycznie nie 0,18 tylko 0,14 :) a co do kosztów to nie jest to tanie ale też nie mega drogie jeśli Cię to bardzo interesuje mogę Ci wysłać info na prv

 

gdzieś widziałem reklamą, że jest nawet wersja z większą ilością tego styro, to wychodzi nawet ściana 0,1 :D

a jak to kosztowo wychodzi? możesz podać jakieś konkrety? może być na priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś widziałem reklamą, że jest nawet wersja z większą ilością tego styro, to wychodzi nawet ściana 0,1 :D

a jak to kosztowo wychodzi? możesz podać jakieś konkrety? może być na priv...

 

Fajna, ciepla ale niestety ma tez wady - zero akumulacji ciepla :( BK24 + 20cm styro tez da U ponizej 0,14 i bedzie pewnie ze 2 x tansze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Akurat do basenu do chyba lepsze będa solary....niż PC p-w. koszty inwestycyjne wyższe, ale już koszt utrzymywania niższe w przypadku solarów...

z basenu korzysta się chyba tylko latem, a taka powietrzna pompa basen by i tak długo nagrzewała, trochę prądu by poszło....

tyle że jak nie ma słońca...no ale zawsze jest jakiś wybór - tutaj akurat jest tańsze w zakupie, droższe w eksploatacji i działa zawsze, albo droższe w zakupie, działa jak jest słońce i prawie zerowe koszty eksploatacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no drogi drogi....dlatego Adam nawet o nim nie myśl :p

poza tym patrz jak Adrian pisze - na spokojnie, bez ciśnienia, tolerancyjnie....a z tobą nie da sie kompletnie dyskutowac

 

i żeby nie było.....z tymi 25 st w basenie to był żart........

 

Podaje Ci konkretne argumenty "za" a Ty nawet ich nie komentujesz. Rzeczywiscie dyskusja nie ma sensu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony to widzę że daga&adam wie wszystko :D:D jest jak alfa i omega :D:D aż korci mnie pytanie czy o malowaniu i farbach też jesteś takim omnibusem ??

 

Nie - maluje wszystko tikkurila od lat i wiecej sie w temat nie wglebialem :) A wczesniej wszystko gruntem Sniezka. Innych farb nie uzywam!

 

Jezeli uwazasz ze gdzies pisze zle - podaj jakies konkretne argumenty. Na tym sie opiera rzeczowa dyskusja. Nie jestem alfa i omega od wszystkiego ale na technologii i fizyce budowli akurat sie troche znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony to widzę że daga&adam wie wszystko :D:D jest jak alfa i omega :D:D aż korci mnie pytanie czy o malowaniu i farbach też jesteś takim omnibusem ??

 

musisz sie przyzwyczaic :) Adam /bo pisze Adam/ jest delikatnie mowiac wszechwiedzacy :) ale gro jego wiedy poparta jest realnymi danymi wiec czasem warto sluchac ... aled trzeba przy tym miec troche swojej wiedzy i SWOJEGO ZDANIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sie przyzwyczaic :) Adam /bo pisze Adam/ jest delikatnie mowiac wszechwiedzacy :) ale gro jego wiedy poparta jest realnymi danymi wiec czasem warto sluchac ... aled trzeba przy tym miec troche swojej wiedzy i SWOJEGO ZDANIA :)

 

A myslisz ze dlaczego ja wszedzie sie popieram tymi wyliczeniami i danymi - to sa dla mnie argumenty! :) Nigdy nie napisalem "ta sciana jest cieplejsza bo ja tak uwazam" - zawsze pokazuje konkretne obliczenia. Tylko na suche dane mozemy sie w wiekszosci budowlanych spraw potyczkowac - dopiero jak temat przechodzi na komfort i jakies nasze indywidualne upodobania to zdanie moze sie roznic.

 

Tym niemniej udowodnilem prostym wyliczeniem ze BK24 ze styropianem 20cm jest dokladnie tak samo ciepla jak sciana Gingerosa, tylko zapewne ze 2-3 x tansza w zakupie i wykonaniu. Rozumiem, ze moze byc teraz zly - ale tylko na siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...