Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Jak wyżej wspomniano,nie robić 1W,nie opłaca się :)

Poniżej zdjęcia dlaczego:

http://images35.fotosik.pl/1019/31c253c6dc2d1c4f.jpg

http://images50.fotosik.pl/1216/1b3d92033c67621f.jpg

http://images47.fotosik.pl/1206/6eaf0509a0a7f4f8.jpg

 

Dla wyjaśnienia,te jaśniejsze kreseczki między bloczkami to uciekające kWh(PLN) z wnętrza domu :)

 

Te jasniejsze kreseczki to zle wykonane sciany w systemie 1W. Murasz sie nie postaral :) Musial nie lubiec inwestora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja nie widze za bardzo roznicy w tych zdjeciach miedzy 1W a 2W. W obu przypadkach kolor z niebieskiego zmienia sie w lekko fioletowawy w gore. Jasne w tej 1W widac ze cieplo ucieka zaprawa, ale jak ktos robi 1W to nie klei na cement ale na kleje do tego przeznaczone i wtedy nie ma takiego efektu.

 

Ja mysle ze to wlasnie jest cieply klej. Jakby to byla zaprawa to te linie bylyby bardziej widoczne! A tego mega mostu na wiencu nie zauwazasz?? :) Mysle ze chyba ktos tu zapomnial o styropianie miedzy obmurowka, a wylanym stropem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze ona ma tylko gniazda w pokojach (zacisniete wedlug B), a po drugiej stronie wiszace kable ktore pewnie docelowo podepnie pod switcha :)

 

W zasadzie jak tak ma to pol biedy, druga strone zrobic tez w B i bedzie prosty, tylko innymi zylami (kolorami) poleca dane. zaden problem dla kabla ;)

 

btw, jakos nie bardzo rozumiem dlaczego my polacy bierzemy sie za wszystko mysla,c ze przeciez to wyglada tak prosto jak technik to robi. Nie lepiej zostawic to fachoowcom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze to wlasnie jest cieply klej. Jakby to byla zaprawa to te linie bylyby bardziej widoczne! A tego mega mostu na wiencu nie zauwazasz?? :) Mysle ze chyba ktos tu zapomnial o styropianie miedzy obmurowka, a wylanym stropem:)

 

ok, na wiencu to jedynie widac bardziej. reszta, poza ta warstwa cementu - na klej to to mi wyglada strasznie grubo - to jest to samo. My mamy 44 profi i jest na kleju, kamien przylega do kamienia wiec zdziwilbym sie jakby mi sie takie mostki pokazaly - 1cm :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jasne w tej 1W widac ze cieplo ucieka zaprawa, ale jak ktos robi 1W to nie klei na cement ale na kleje do tego przeznaczone i wtedy nie ma takiego efektu.

Nie kojarzę skąd ściągałem te zdjęcia,na pewno z forum i na pewno jest to murowane na ciepłej zaprawie :)

Cięzko jest zauważyć błędną technologię u siebie ;)

Gość zapodał własne zdjęcia jako ostrzeżenie przed 1W...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę skąd ściągałem te zdjęcia,na pewno z forum i na pewno jest to murowane na ciepłej zaprawie :)

Cięzko jest zauważyć błędną technologię u siebie ;)

Gość zapodał własne zdjęcia jako ostrzeżenie przed 1W...

 

Zgadzam sie, kazda sroka swoj ogon chwali, nie robilem jeszcze testow. Jak bede mial wyniki to sie nimi podziele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E do podpiecia paru gniazdek wzywac fachowca? Wiecej czasu na dojazd mu zejdzie niz robote ;-) Spokojnie da sobie sama rade :-)

 

Nie mowie, ze sobie nie da, dzielna jest :) ale tak generalnie rzecz ujmujac, czy grzebalbys przy pradzie nie znajac sie na tym? cabel UTP ci nic nie zrobi ale juz z pradem bym uwazal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie, ze sobie nie da, dzielna jest :) ale tak generalnie rzecz ujmujac, czy grzebalbys przy pradzie nie znajac sie na tym? cabel UTP ci nic nie zrobi ale juz z pradem bym uwazal :)

 

Prad juz chyba ma gotowy i tylko skretka komputerowa zostala - tu rzeczywiscie zadnego ryzyka, conajwyzej troche nerwow mozna stracic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
może 5cm styropianu załatwiłoby wszystkie mostki w takim murze?

 

wg mnie to zależy czy są zamontowane okna - jak tak, to pewnie nie są zlicowane z murem...jak okna są zamontowane, to bym odpuścił

jak nie sa zamontowane, to zlicowałbym je z murem i wtedy styropian ładnie przykryłby rame. Ten styropian przykryłby błędy popełnione podczas murowania...a zawsze się jakieś znajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

btw, jakos nie bardzo rozumiem dlaczego my polacy bierzemy sie za wszystko mysla,c ze przeciez to wyglada tak prosto jak technik to robi. Nie lepiej zostawic to fachoowcom :)

 

jesli by sie znalazl jakis chetny fachowiec to zapraszam !! mam malo czasu na poskladanie tego wiec oferty mozna skladac na prv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...