Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

To nawet nie zastanawiaj się i zrób jak ci podpowiadają zlicuj okna z murem i daj styro minimum 10cm chociaz ja dałbym min. 12 cm.

 

Wtedy sciana bedzie jak w zamku bo az ~57cm.. Porotherm 44 ze wspolczynnikiem U = 0,3 z 5cm styro 0,035 na scianie bedzie mial U = 0,21. Z 10cm styro - 0,16. To juz fajny wspolczynnik tylko ta grubosc scian :( Tym niemniej glif od wewnatrz ~37cm, a od zewnatrz 5cm bedzie wygladal nieciekawie. Wogole beda od srodka ogromne parapety. Tak czy siak - lipa. Moim zdaniem nie ocieplac i pogodzic sie z wyzszymi rachunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto ocieplic, wiadomo jak sie rozkladaja koszty ocieplenia czt to bedzie 5 czy 10cm. mur 50cm wg mnie wyglada tak samo jak ten 40-45cm.

 

Tyle ze gdzie dac okna :) Jak zlicowac z zewnatrz - to bedzie smiesznie wygladac taki glifik 5cm. Okna beda zbyt plytko osadzone. Powstana mikro parapeciki. Wiec jezeli juz ocieplic 5-10cm - to okna mniejwiecej w srodku. Niestety beda mostki przy oknach (takie same jak w normalnej scianie 1W) ale co zrobic. Jak sie wybralo sciane 1W to powinno sie ja poprowadzic prawidlowo do konca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co tak sobie czytam i dochodzę do wniosku,że Adamowi to wybitnie się nudzi.Ja bym takiego męża udusiła gołymi rękami jakby mi tak wszystko wyliczał co do grosza.Mam takie zdanie jak Pati,że wybudowaliśmy dom,żeby się nim cieszyć,a czy wydam na ogrzewanie 3tysiące czy 5 trudno.Nie przeliczam tak wszystkiego,bo mam milion innych rzeczy na głowie(czyt.trójka dzieci i chłop).

Mea a już myślałam,że sobie pożyczysz tą drukarkę etykiet od Adama a ja Ci sprzedam taśmę do niej ha,ha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 kominy = kupa kasy na ich wykonczenie i gigantyczny mostek cieplny (pomysl sobie ze wypuszczasz np. kawalek podlogi na dwor - komin to taki sam element ktory przewodzi "chlod" do domu). Ja mam jeden komin - do kominka. Polaczony z dwoma wentylacyjnymi (niepotrzebnie bo mam wentylacje mechaniczna ale sam komin spalinowy 27x14 glupio by wygladal :-) Kanaly wentylacyjne mam zaslepione (nie maja wlotu w domu).

 

Jak najbardziej rury kolektora moga byc w nawiezionej ziemi. Byle byly minimum 1,2-1,5m pod powierzchnia terenu. I ta nawieziona ziemia - najlepiej glina :) Mozesz je nawet polozyc w tym momencie i zasypac nawieziona ziemia - tylko moze byc problem z tym zeby ciezarowki i koparki ktore to beda rozgarniac nie pouszkadzaly tych rur.

 

Czy jest jakiś sposób żeby się ich pozbyć oprócz rekup?? lub zostawić jeden może dwa? Powiedzmy że nie potrzebujemy komina w kotłowni bo będzie PC, zastanawiamy się też czy napewno będzie kominek w salonie, jeżeli już to tylko gazowy. A co z dwoma pozostałymi można zrobić?? Jeżeli znajdziesz chwilkę to rzuć proszę okiem na ten projekt i proszę o sugestie ( zaznaczam że ściana w salonie bedzie sporo krótsza a kominek będzie przesunięty bardziej do środka) http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tymianku/m41c958c633a7a?count=hp

Ps.

Cieszę się że PC nadal może być :) a z rurkami chyba wolę poczekać aby nie uszkodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co tak sobie czytam i dochodzę do wniosku,że Adamowi to wybitnie się nudzi.Ja bym takiego męża udusiła gołymi rękami jakby mi tak wszystko wyliczał co do grosza.Mam takie zdanie jak Pati,że wybudowaliśmy dom,żeby się nim cieszyć,a czy wydam na ogrzewanie 3tysiące czy 5 trudno.Nie przeliczam tak wszystkiego,bo mam milion innych rzeczy na głowie(czyt.trójka dzieci i chłop).

Mea a już myślałam,że sobie pożyczysz tą drukarkę etykiet od Adama a ja Ci sprzedam taśmę do niej ha,ha...

 

A skad wogole pomysl ze ja mojej zonie cokolwiek wyliczam? :) Jej to zupelnie nie interesuje. Ja place oplaty i to w moim interesie jest miec tania i bezobslugowa kotlownie. I czemu zakladasz ze ja sie domem nie ciesze? :-) Mam na to wiecej czasu bo nie musze zalatwiac opalu i latac do kotlowni. Gdybym byl mezem Mei czy Queene moglbym z kolei powiedziec ze udusilbym je golymi rekami ze skazaly mnie na etat palacza do konca zycia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób żeby się ich pozbyć oprócz rekup?? lub zostawić jeden może dwa? Powiedzmy że nie potrzebujemy komina w kotłowni bo będzie PC, zastanawiamy się też czy napewno będzie kominek w salonie, jeżeli już to tylko gazowy. A co z dwoma pozostałymi można zrobić?? Jeżeli znajdziesz chwilkę to rzuć proszę okiem na ten projekt i proszę o sugestie ( zaznaczam że ściana w salonie bedzie sporo krótsza a kominek będzie przesunięty bardziej do środka) http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-tymianku/m41c958c633a7a?count=hp

Ps.

Cieszę się że PC nadal może być :) a z rurkami chyba wolę poczekać aby nie uszkodzić :)

 

Jezeli nie potrzebujesz komina nawet do kominka to ja bym sie zastanowil czy wogole nie zlikwidowac wszystkich. Policz ile Cie ma wyniesc ich wybudowanie i wykonczenie (szczegolnie gora - klinkier z zafugowaniem - sa drogie!). A potem policz ile wyjdzie rekuperator z instalacja (jesli robicie samemu to mozna zmiescic sie w 8-9k pln). I czy nie pojsc w tym kierunku! Policz tez ile wiecej wydasz w zakupie na o 1-2kW wyzszej mocy pompy ciepla. Moze wyjsc na to ze reku bedzie kosztowal 0 pln, a eksploatacja domu (ogrzewanie) bedzie tansza.

 

Jezeli chcesz zostac przy went. grawitacyjnej - niektorzy zamiast kominow wentylacyjnych wypuszczaja kominki (te specjalne dachowki) i zwykle rury spiro. Moim zdaniem to blad - wykrapla sie w nich woda, pozatym komin musi miec swoja wysokosc zeby byl w nim ciag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Magdalena8 - wentylacyjne możesz wszystkie zlikwidować jak planujesz WM. Co do spalinowych, to musisz się określic...jak nie jesteś w stanie tego zrobić, tzn nie wiesz czym będziesz grzać, to wymuruj. Ja też mam 2 kanały spalinowe - jeden do kominka, drugi wolny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea a już myślałam,że sobie pożyczysz tą drukarkę etykiet od Adama a ja Ci sprzedam taśmę do niej ha,ha...

 

Ale mi mozesz sprzedac :) Drukareczka to brother p-touch 1000, potrzebuje do niej najzwyklejsza tasme 12mm (samoprzylepna oczywiscie). Jak masz to daj cynka na priva - ciezko je dostac na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałam,że skoro nam tutaj wszystko wyliczasz to żonie też! A skąd wiesz,że to nasi mężowie nie wybrali dodatkowego etatu palacza.Mój chłop tam lubi latać do kotłowni,a dziecko już mam duże i jak będzie niegrzeczny to będzie do kotłowni latał.Zresztą z tym lataniem to przesada,zagląda tam dwa razy w tygodniu może,pomimo,że pali groszkiem brunatnym.Powiem więcej,że dalej nie zauważyliśmy żadnych niedogodności tegoż.Temperatura w domu cały czas 22-23,węgla idzie 14 kg/dzień i nie płaciłam za niego 770 tylko duuuużo mniej.I proszę o nie przeliczanie ile za co po co itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałam,że skoro nam tutaj wszystko wyliczasz to żonie też!

 

Tu jest forum wymiany budowlanych doswiadczen wiec mysle ze odpowiednie miejsce do takich wynurzen :) Chyba nie myslisz ze ja na codzien tak chodze i wszystko wyliczam co ? :D Chyba myslisz.... No to jestes w bledzie ;-)

 

A skąd wiesz,że to nasi mężowie nie wybrali dodatkowego etatu palacza.Mój chłop tam lubi latać do kotłowni,a dziecko już mam duże i jak będzie niegrzeczny to będzie do kotłowni latał.Zresztą z tym lataniem to przesada,zagląda tam dwa razy w tygodniu może,pomimo,że pali groszkiem brunatnym.Powiem więcej,że dalej nie zauważyliśmy żadnych niedogodności tegoż.Temperatura w domu cały czas 22-23,węgla idzie 14 kg/dzień i nie płaciłam za niego 770 tylko duuuużo mniej.I proszę o nie przeliczanie ile za co po co itp.

 

Pogadamy za 10 lat :) Teraz to euforia, nowy dom, nowy piec, wszystko pieknie cacy, "da sie przyzwyczaic", "nie jest zle" etc. Ciekawe tylko ze tak pisza posiadacze nowych domow. Ci z wiekszym stazem wyklinaja wegiel jak sie da :) Moja ciotka zamienila stary piec na nowy z podajnikiem bo myslala ze bedzie lepiej - i dalej klnie.

 

A zaplanuj sobie teraz dwutygodniowe ferie na nartach - musisz kogos poprosic o dosypanie wegla i "dozor" nad kotlownia. Tlumaczenie jak co dziala etc. Nie ma lekko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...