Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość adiqq

Pogadamy za 10 lat :) Teraz to euforia, nowy dom, nowy piec, wszystko pieknie cacy, "da sie przyzwyczaic", "nie jest zle" etc. Ciekawe tylko ze tak pisza posiadacze nowych domow. Ci z wiekszym stazem wyklinaja wegiel jak sie da :) Moja ciotka zamienila stary piec na nowy z podajnikiem bo myslala ze bedzie lepiej - i dalej klnie.

 

 

coś w tym musi być - w domu rodzinnym też była wymiana pieca(rodzice i 3 braci tam mieszka (2 ma rodziny), duży dom.

Kupili piec z podajnikiem. Pomijając już fakt, że kilka razy mieli problemy z podajnikiem - wynikające z niedbalstwa (zostało trochę starego węgla i podajnik stopło) i fakt że montaz pieca mają skopany trochę to mają z tym trochę roboty. Może wynika to z faktu, że dom jest olbrzymi - nawet nie wiem ile to m2, pewnie coś koło 500m2, węgla więc trochę idzie mimo że dom ocieplony 15cm wełny - a co za tym idzie, regularnie trzeba tam chodzić. Może mają za mały zasobnik - nie wiem....

no ale jest ich na tyle dużo, że zawsze ktoś w domu jest...

 

Z drugiej strony mam kolegę, który ma zwykły piec zasypowy i bardzo go sobie chwali...zawsze ma w kotłowni jakieś piwko itp :D i lubi chodzić przykładać do pieca w związku z tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Jezeli nie potrzebujesz komina nawet do kominka to ja bym sie zastanowil czy wogole nie zlikwidowac wszystkich. Policz ile Cie ma wyniesc ich wybudowanie i wykonczenie (szczegolnie gora - klinkier z zafugowaniem - sa drogie!). A potem policz ile wyjdzie rekuperator z instalacja (jesli robicie samemu to mozna zmiescic sie w 8-9k pln). I czy nie pojsc w tym kierunku! Policz tez ile wiecej wydasz w zakupie na o 1-2kW wyzszej mocy pompy ciepla. Moze wyjsc na to ze reku bedzie kosztowal 0 pln, a eksploatacja domu (ogrzewanie) bedzie tansza.

 

Jezeli chcesz zostac przy went. grawitacyjnej - niektorzy zamiast kominow wentylacyjnych wypuszczaja kominki (te specjalne dachowki) i zwykle rury spiro. Moim zdaniem to blad - wykrapla sie w nich woda, pozatym komin musi miec swoja wysokosc zeby byl w nim ciag.

 

Dzięki Adam za te cenne rady, rzeczywiście kusi ten rekuperator, musimy to przemyśleć ale bardzo bym chciała pójść w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdalena8 - wentylacyjne możesz wszystkie zlikwidować jak planujesz WM. Co do spalinowych, to musisz się określic...jak nie jesteś w stanie tego zrobić, tzn nie wiesz czym będziesz grzać, to wymuruj. Ja też mam 2 kanały spalinowe - jeden do kominka, drugi wolny

 

Kusi mnie żeby ten komin w kotłowni zlikwidować ale gdzieś pozostaje ta obawa że może się przydać (pewnie bezpodstawnie ale jednak) tym bardziej że gdybym się go pozbyła zyskałabym dużo miejsca w górnej łazience :) a to dodatkowy plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do nas wreszcie jutro wchodzą dachowcy za dach 330mkw wielospadowy(8 narożników) montaż więźby,orynnowanie i 11 okien dachowych policzył sobie 24 tysiące

 

ja tam nie współczuje okna dachowe sa super szczegolnie jesli doswietlają parter ;)

pozdrow pana Andrzeja, odezwe sie do niego wkrótce bo czeka komin i stopnice kominiarskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auc ... 24 tys ... mamusku !! no ale te jedenascie okien dachowych ... zycze milego mycia ze o kosztch nie wspomne!!!

 

biorą 65zł za mkw tak więc cena normalna plus 2 tysiące za okna, a za jedenaście okien Fakro 78x140 z kołnierzami mam cenę 11 tysięcy do tego rolety wewnętrzne gratis no jedynie te mycie mnie trochę martwi hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie współczuje okna dachowe sa super szczegolnie jesli doswietlają parter ;)

pozdrow pana Andrzeja, odezwe sie do niego wkrótce bo czeka komin i stopnice kominiarskie

 

u nas będą oświetlały pokoje i łazienkę na poddaszu, dzięki pozdrowię go ,ale na razie mi go nie zabieraj please!!!!!

i tak mają u mnie dwa tygodnie opóżnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...