Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Mea pieknie :) mi na górze tez od razu goraco :))) ale dół tzn podłogówka wrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, przeciez mogłaby ta woda iść cieplejsza do tych rurek z podłogówki

 

a u mnie wlasnie podloga bardzo przyjemna ... u gory zato poskrecane kaloryferki ale odkad sa drzwi to trzeba je troche odkrecic bo za drzwiami juz tak pieknie powietrze nie smiga z dolu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

nie denerwuj się, wszystko to tylko kwestia ustawień....:)

będzie dobrze...

 

No własnie ja bym chciała choc troszkę poczuć , że ta podłoga ciepła, po co ten kocioł lata jak i tak zimne do rurek leci , oj jak mnie wkurza coś czego nie rozumiem i nie umiem nad tym panować.

 

Toz to sobie robi co chce, a to jest dla mnie nowość nie bardzo do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a gdzie ten zawór ??? to ten biały . ja mam go odkręcony na maksa :) do zaworu idzie woda gorąca ten cholerny zawór coś nie puszcza i nie wiem dlaczego.

Nam tez poszło dokładnie poszło 17 m3 :))) w 24 godziny , ale mamy ustawione 70 stopni przy -20

rano podniosłam temp na 22 stopnie zobacze ile mu zajmie czasu na podniesienie tego 1 stopnia bo mi jednak rano zimno przy 21 i nie mam zamiaru nieprzytomna szukac szlafroków czy innych futer.

 

ten zaworek nie jest zintegrowany z piecem, ja go mam osobno, zamontowany w instalacji. Jak ty masz zbudowana instalacje to nie wiem :) Wiesz ktore rurki ida do podlogowki od pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe mam do was pytanie ... wypiszcie wszystkie instytucje i inne "kasozjadacze" gdzie trzeba ZMIENIC ADRES DO KORESPONDENCJI !!!! narazie do korespondencji a potem normalny ale to dopiero jak sie przemeldujemy :)

 

Wodociągi, energetyka, telekomunikacja, tel komórkowy, bank, gazownia, telewizja...to na razie przychodzi mi do głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zaworek nie jest zintegrowany z piecem, ja go mam osobno, zamontowany w instalacji. Jak ty masz zbudowana instalacje to nie wiem :) Wiesz ktore rurki ida do podlogowki od pieca?

 

No ja mam tylko tyle

wczoraj to rozkminialiśmy z Adamem i wychodzi , ze wszystko jest ok

 

http://www.fototube.pl/zdjecie/1137043-p1070855-640x480jpg.html

 

link do fotki bo zapomniałam jak sie wkleja zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
No własnie ja bym chciała choc troszkę poczuć , że ta podłoga ciepła, po co ten kocioł lata jak i tak zimne do rurek leci , oj jak mnie wkurza coś czego nie rozumiem i nie umiem nad tym panować.

 

Toz to sobie robi co chce, a to jest dla mnie nowość nie bardzo do zaakceptowania.

 

no to muszę cie rozczarować - przy poprawnie zaprojektowanym i wykonanym ogrzewaniu podłogowym nie będziesz miała ciepłej podłogi!!

co najwyżej letnią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe mam do was pytanie ... wypiszcie wszystkie instytucje i inne "kasozjadacze" gdzie trzeba ZMIENIC ADRES DO KORESPONDENCJI !!!! narazie do korespondencji a potem normalny ale to dopiero jak sie przemeldujemy :)

 

nic specjalnie nie zmieniałam, zrobiłam tylko przekierowanie na poczcie

częściowo robi sie to na bieżąco podczas jakis kontaktów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letnia = po prostu przyjemna do chodzenia w skarpetkach !!! ja osobiscie nei znosze kapci !!! nawet kupilam sobie skarpetki antyposlizgowe :)

 

ale ...

 

jesli ktos twierdzi ze panele dobrze dzialaja na podlogowce to ZAPRASZAM DO MNIE ... w salonie mam na jednej petli kawalek paneli i kafle ... zdecydowanie kafle sa przeyjemniejsze niz panele !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to muszę cie rozczarować - przy poprawnie zaprojektowanym i wykonanym ogrzewaniu podłogowym nie będziesz miała ciepłej podłogi!!

co najwyżej letnią...

ja mam ciepłą w łazienkach, nie tak jak drabinki oczywiscie ale jest przyjemnie ciepła

bardzo wyraznie czuc gdzie rurki leżą a gdzie nie (schodek, spiżarnia są zimne), po rurkach chodzi sie przyjemnie nawet boso

ale to moze zaleta/wada anhydrytów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez mam różnicę, pomiędzy schodami do garażu a płytkami w salonie, no czuć niby gdzie te rurki biegną ale ja myslałam, że ciepło bedzie odczuwalne kurde, a nie takie niby letnie :(

 

Pozyjemy zobaczymy :)))

 

Wkurza mnie to ogrzewanie bo z tego tytułu dopóki nie osiągniemy tego co chcemy nie odpalamy kominka i jakoś dziwnie w domu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To liczenie jest mega proste :) Zakladajac Twoja sciane o U=0,3, a nasze sciany o U = powiedzmy 0,18, roznica wynosi 0,12. Tyle Wat my tracimy mniej w ciagu godziny na kazdy m2 sciany przy roznicy temperatur 1stC.

 

Sezon grzewczy trwa ok 220 dni * 24h = 5280h. Srednia temperatura sezonu grzewczego to zalozmy ok 3stC. W domu utrzymujesz 21stC czyli roznica to 18stC. Teraz liczenie proste - wszystko mnozysz ;) 5280h * 18stC * U 0,12 * 245m2 = 2794176W czyli 2794kWh.

 

Czym grzejesz? Gaz wychodzi ~0,28pln / kWh czyli tracisz co sezon grzewczy ~782 pln.

Weglem? Wychodzi gdzies 0,15pln / kWh - wtedy tracisz na sezon ~420 pln.

 

No :)

 

dzięki Adamie za wyliczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
ja mam ciepłą w łazienkach, nie tak jak drabinki oczywiscie ale jest przyjemnie ciepła

bardzo wyraznie czuc gdzie rurki leżą a gdzie nie (schodek, spiżarnia są zimne), po rurkach chodzi sie przyjemnie nawet boso

ale to moze zaleta/wada anhydrytów :)

 

ależ ja nie mówie ze nie czuć :)

czuć - szczególnie jak się wejdzie ze schodów do salonu - różnica jest kolosalna...ale to jest lenie, delikatnie ciepłe - oczywiście to zależy też od temperatury wody jaka się puści w podłogę - nie powinna ona być zbyt wysoka...bo wtedy np. łatwo przegrzać pomieszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
No to ja tez mam różnicę, pomiędzy schodami do garażu a płytkami w salonie, no czuć niby gdzie te rurki biegną ale ja myslałam, że ciepło bedzie odczuwalne kurde, a nie takie niby letnie :(

 

Pozyjemy zobaczymy :)))

 

Wkurza mnie to ogrzewanie bo z tego tytułu dopóki nie osiągniemy tego co chcemy nie odpalamy kominka i jakoś dziwnie w domu :(

 

ja mam takie niby letnie, ale w całym domu mam te 22,5C :D

jakbym chcał mieć ciepła tą podłoge, to pewnie w domu miałbym 25C :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

 

jesli ktos twierdzi ze panele dobrze dzialaja na podlogowce to ZAPRASZAM DO MNIE ... w salonie mam na jednej petli kawalek paneli i kafle ... zdecydowanie kafle sa przeyjemniejsze niz panele !!!

 

u mnie panele działają dobrze..różnica jest taka, że płytki szybciej oddają ciepło - większa przewodnośc. panele (to jeszcze zależy od grubości panela) mają wyższy opór cieplny i trochę dłużej oddają te ciepło...ono nam nigdzie nie ucieknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

letnia = po prostu przyjemna do chodzenia w skarpetkach !!! ja osobiscie nei znosze kapci !!! nawet kupilam sobie skarpetki antyposlizgowe :)

 

ale ...

 

jesli ktos twierdzi ze panele dobrze dzialaja na podlogowce to ZAPRASZAM DO MNIE ... w salonie mam na jednej petli kawalek paneli i kafle ... zdecydowanie kafle sa przeyjemniejsze niz panele !!!

 

To nie znaczy ze podlogowka na panelach nie dziala - zaden dowod :) Bo dziala pieknie, ja mam caly salon i wszystkie pokoje w panelach i dziala normalnie ;) Na kaflach zawsze bedzie inne odczucie - w skarpetach faktycznie lepsze, choc to zalezy od rozstawu rurek - juz przy 20cm mozna wyczuc cieplejsze i chlodniejsze miejsca i to wcale nie jest wtedy przyjemne :) Ja mam kafle w kuchni i lazienkach gdzie rozstawy mam co 7-10cm i tu jest cieplo rownomiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja tez mam różnicę, pomiędzy schodami do garażu a płytkami w salonie, no czuć niby gdzie te rurki biegną ale ja myslałam, że ciepło bedzie odczuwalne kurde, a nie takie niby letnie :(

 

Wyjdz na dwor na 5 minut bez kurtki a potem wejdz do domu. Odczujesz to cieplo na serio :) :) Tym bardziej ze piszesz ze masz >~20stC! Ja wiecej w domu nie mam bo sie dusze ;) To jest odpowiednik 22-23stC dla kaloryferow w "odczuciu ciepla"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie rano miałam 21 stopni ale podniosłam do 22 , zobaczę co nadziałał ten kocioł jak wróce z roboty.

Mi potem prawdopodobnie wystarczy te 21, bo my i tak każdego popołudnia mamy ogien w kominku,

 

ale musiałam sprawdzic ustrojstwo jak działa.

 

Jednak chyba nie byłam przygotowana na tę bezwładność , ale się ucze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynko ja mam wszedzie rozstaw co 10 a w niektorych "strategicznych" miejscach co 7 cm !! wiec to raczej "wina paneli" ... ale nie czuje w pomiesdzczeniu roznicy temperatur wiec pewnie macie racje ze dziala dobrze tylko mniej to czuc !!

 

a jeszcze wam sie nie chwalilam ... moja madra tesciowa wymyslila ze CHCE DYWAN W POKOJU !! aj low her !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...