Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Nie znam nikogo kto zrobil jak Ty (na gorze kalafiory) i nie zaluje decyzji :) :) Ja mam nawet w garazach i piwnicy podlogowke ;)

 

niestety moj maz sie uparl i teraz marudzi ... ale z nim tak jest ... juz nie ma co biadolic tylko dobrze wyregulowac kaloryferki :) na szczescie glowice sa i dobrze sie maja :) w sypialni mam dwa kaloryfery i jeden totalnie zbedny narazie ale jeden wygladalby kijowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
niestety moj maz sie uparl i teraz marudzi ... ale z nim tak jest ... juz nie ma co biadolic tylko dobrze wyregulowac kaloryferki :) na szczescie glowice sa i dobrze sie maja :) w sypialni mam dwa kaloryfery i jeden totalnie zbedny narazie ale jeden wygladalby kijowo :)

 

Mea - za krótko czytałaś wątki o podłogówkach ;) Inaczej zmusiłabyś męża do tego ;)

czytałem masę wątków o samej podłogówce i instalacach mieszanych i zdecydowana większośc użytkowników systemów mieszanych zrobiłaby drugi raz podłogówkę po całości, a ci co mieli po całości, drugi raz zrobiliby tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na razie to wolałabm kaloryfery, aczkolwiek jak wróciłam z roboty to obie listwy ciepłe , a podłoga też odczuwalna letnia i temp 21,5

Myślę, że musimy mieć te 22 stopnie bo inaczej nam zimno jednak.

Na razie kociołek hula, przeraża mnie, że tak długo trzeba czkać na ciepło :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewuś, ale jak już będziesz na stałe taką temperaturę utrzymywać, to trochę inaczej to będzie wyglądać...

weź też pod uwagę jakie temperatury są na dworze....straty ciepła robią swoje....

 

No zobaczymy, na razie 21,5 da się wytrzymać, ale odpalamy kominek bo tęskno za ogieńkiem, najwyżej będziemy otwierać taras :)

jak będzie za gorąco, a będzie na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziekuje za odpowiedzi odnośnie projektanta. Wybrałam sie dzis z męzem do AG i jestem bardzo zadowolona. Jest bardzo konkretny pokazalismy mu swoj projekt jaki mniej wiecej chcemy i zaraz pokazal w nim zmiany co on by w nim zmienil.

Mam jeszcze pytanie do tych ktorzy u niego robili. Załatwialiscie sami gaz wode prąd czy wszystko zalatwial p. Pańczyk? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziekuje za odpowiedzi odnośnie projektanta. Wybrałam sie dzis z męzem do AG i jestem bardzo zadowolona. Jest bardzo konkretny pokazalismy mu swoj projekt jaki mniej wiecej chcemy i zaraz pokazal w nim zmiany co on by w nim zmienil.

Mam jeszcze pytanie do tych ktorzy u niego robili. Załatwialiscie sami gaz wode prąd czy wszystko zalatwial p. Pańczyk? Pozdrawiam

 

sama sobie załatwiałam media :)

jest kierbudem, robił mi świadectwo energetyczne i przygotowuje dokumenty do oddania domu do użytku (właściwie już gotowe oddane :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to fobia z tym otulaniem podłogówki,jak dzieciaki podrosną zmienią łóżka to będzie w tym miejscu zimno.Bez sensu dla mnie.Ja na panelach odczuwam też ciepełko,są letnie i jak mi zimno w nogi to się tak dogrzewam,że chodzę boso.Temperaturę utrzymujemy 22 stopnie,jedynie w sypialni 19,bo nie lubię spać jak jest za ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście upieram się przy podłogówce w całym domu :) Sypialnia mnie nie rusza, ale faktycznie wczoraj zaczęłam mysleć o pokojach dzicięcych. W sypialni cały czas moze być chłodniej, ale w dziecięcych to juz troche trudniej. W nocy powinno być chłodniej a w ciagu dnia juz niekoniecznie. Przy podłogówce przecież trudno to tak raz dwa zmienić. Czy to znaczy ze u nich po prostu będzie trzeba temperaturę wypośrodkować miedzy tą co powinna być w nocy a tą cieplejszą w dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście upieram się przy podłogówce w całym domu :) Sypialnia mnie nie rusza, ale faktycznie wczoraj zaczęłam mysleć o pokojach dzicięcych. W sypialni cały czas moze być chłodniej, ale w dziecięcych to juz troche trudniej. W nocy powinno być chłodniej a w ciagu dnia juz niekoniecznie. Przy podłogówce przecież trudno to tak raz dwa zmienić. Czy to znaczy ze u nich po prostu będzie trzeba temperaturę wypośrodkować miedzy tą co powinna być w nocy a tą cieplejszą w dzień?

 

u moich dzieci jest non stop 22stopnie

w dzień sie bawia i jest akurat

w nocy sie odkopują z pościeli...wiec też musi być w miare ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
ja osobiście upieram się przy podłogówce w całym domu :) Sypialnia mnie nie rusza, ale faktycznie wczoraj zaczęłam mysleć o pokojach dzicięcych. W sypialni cały czas moze być chłodniej, ale w dziecięcych to juz troche trudniej. W nocy powinno być chłodniej a w ciagu dnia juz niekoniecznie. Przy podłogówce przecież trudno to tak raz dwa zmienić. Czy to znaczy ze u nich po prostu będzie trzeba temperaturę wypośrodkować miedzy tą co powinna być w nocy a tą cieplejszą w dzień?

 

można to zrobić np jako pętlę/pętle z dodatkowym sterownikiem pokojowym odcinającym ten obieg jak osiągnie zadaną temperaturę - może być ona nawet sporo niższa niż w pozostałych pomieszczeniach

można tez metodą prób przydławić pętle na rotametrach, tak żeby była tam trochę niższa temperatura - żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Jak dla mnie to fobia z tym otulaniem podłogówki,jak dzieciaki podrosną zmienią łóżka to będzie w tym miejscu zimno.Bez sensu dla mnie.Ja na panelach odczuwam też ciepełko,są letnie i jak mi zimno w nogi to się tak dogrzewam,że chodzę boso.Temperaturę utrzymujemy 22 stopnie,jedynie w sypialni 19,bo nie lubię spać jak jest za ciepło.

 

też tego nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokojach moich dzieci jest 21 stopni non stop,bawić się spokojnie nie potrafią a jak skaczą,tańczą itp.to im ciepło.Mamy podłogówkę wszędzie i jak narazie jesteśmy zadowoleni,chociaż wielu znajomych za głowę się chwytało jak o tym mówiliśmy,wielu ostrzegało,że będziemy marznąć w zimie.I dalej jestem mega szczęsliwa z odkurzacza centralnego,bo właśnie jak się teraz grzeje to trzeba codziennie odkurzać,takie kłaki fruwają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli tak jak myslałam :) Dziękuję :)

Adiqq, nie wiem czemu ale odpowiedzi dziewczyn były dla mnie jakoś bardziej zrozumiałe :lol2:

Gabrysia, no ja też nie zrezygnuje z podłogówki w całym domu, aczkolwiek faktycznie zaciekawiło mnie jak to jest z pokojami dzieci. Zresztą nie byłoby tych rozważań,gdyby nie to,ze też mamy takich wokół, dla których podłogówka sama w sobie jest bez sensu. A jak mowimy,ze w całym domu bez wyjątku to juz w ogóle uważają, że na łeb upadliśmy:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...