Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

u mnie młodsza od 2tygodni ma kaszel....podobno wina powietrza na zewnątrz, trudno sie nie zgodzić...tym bardziej ze w pracy pod gabinetami obecnie tabuny kaszlących - więc coś musi być w tym powietrzu

 

Queene, a co moze byc w powietrzu???? Przeciez to co my wdychamy to jest masakra jakas. Ja wogole sie dziwie ze nasze organizmy to jeszcze w jakis sprytny sposob umia wyfiltrowac.... A sami sobie to robimy, pali sie w piecach co popadnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Nie chcę się wymądrzać, ale jak moja córka często chorowala to każdy z lekarzy pytal , czy mamy pdlogowkę. Ponoć podłogówka sprawia, że drobinki pyłu i kurzu ciągle się unoszą i pod wpływem cieplego powietrza wirują , a my to wdychamy. Jednym z najczęstszych "wyzwalaczy" kaszlu jest właśnie suche, wibrujące powietrze w mieszkaniu grzanym podłogówką. Może coś w tym jest? Spytaj alergologa , pulmunologa i laryngologa- powiedzą Ci to co mnie. Podłogówka jest świetna ale niezdrowa, szczególnie dla alergików.

 

Co do deski barlineckiej- mam ją i absolutnie NIE POLECAM DO SALONU ani tam, gdzie jest "duży ruch". Deska jest miękka, znać każde zadrapanie, przejście w pantoflach "odciska" się , meble robią "dziury". Po 2 latach używania nadaje się do cyklinowania. choć jest utwardzana, to lipa jakich mało a kosztuje sporo. Weź coś trwalszego jeśli nie chcesz kląć i płakać. Naprawdę.

 

 

Wydaje mi sie, ze wieksze zawirowania powoduje kaloryfer na scianie niz podlogowka. Powietrze od podlogi unosi sie rownomiernie ku gorze. Z kaloryfera natomiast z jednego miejsca, wprawiajac zimne powietrze w ruch - do ogrzania.

 

Tak jak napisal Adam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak jest zle wykonana. Prawidlowo wykonana ma 26-28stC max. Kaloryfer daje 50-80stC. Ktory bedzie wzbudzal wiekszy "wir" w pomieszczeniu ? Jakim cudem kurz ma sie uniesc przy tak niskiej temperaturze podlogi ? :) Podlogowka jest wlasnie wrecz zalecana dla alergikow. Zmienilbym lekarza bo jak ma takie pojecie o leczeniu jak o ogrzewaniu to zdrowiej na tym wyjdziesz!

 

ja sie pod tym podpisze ... mam siostrzenca alergika /alergia na kurz i roztocza/ i kazdy alergolog powiedzial ze zmiana ogrzewania bylaby dla niego korzystna!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
ja sie pod tym podpisze ... mam siostrzenca alergika /alergia na kurz i roztocza/ i kazdy alergolog powiedzial ze zmiana ogrzewania bylaby dla niego korzystna!!

 

szkoda że nie dodał że zmiana wentylacji też ;)

WM dla alergików też uważana jest za korzystniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko natury praktycznej - czy ktoś z was ma na podłogówce deskę barlinecką ? ( tą przewidzianą dla podłogówki )

 

Mam takie same doświadczenia z deską podłogową jak dziewczyny. Miękka okrutnie, i to u nas był egzotyk (teoretycznie powonien być twardszy), a i tak porysowany potwornie. Zdecydowanie nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie "pompiarze", czy jest sens robić odwierty jeszcze w tym roku pod pc? Czy czekać do wiosny? Pompa jeszcze nie wybrana, ale z racji na przestój w pracach może przynajmniej to zrobić? Jak głębokie macie odwierty?

 

Arturo - Twoja ekipa od SSO póki co sprawuje się świetnie, ale listy dziękczynne prześlę po zakończeniu robót :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Panowie "pompiarze", czy jest sens robić odwierty jeszcze w tym roku pod pc? Czy czekać do wiosny? Pompa jeszcze nie wybrana, ale z racji na przestój w pracach może przynajmniej to zrobić? Jak głębokie macie odwierty?

 

przede wszystkim musisz znać tzw projektowe obciążenie cieplne domu - tzn jaką maksymalną moc będziesz potrzebować jak będzie -20C

do tego musisz doliczyć 0,25kw/osobe na potrzeby CWU i szukasz PC o mocy zbliżonej do wyliczonej

 

dla przykładu - mój dom ma projektowe obciążenie cieplne w okolicy 6,15kw, CWU na 4 osoby dobierałem=1kw całośc =7,15kw, mam PC 8kw(a dokładnie 7,7kw)

Dopiero znając moc swojej przyszłej PC można myśleć o DZ (w twoim przypadku o odwiertach)

Jak jeszcze nie wiesz jak dom będzie ocieplony, to lepiej dać sobie z tym spokój, wiercenie to szybka robota, a jak ci za mało wywiercą, to możesz mieć zimą problemy, a jak za dużo, to niepotrzebne koszty poniesiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Queene, a co moze byc w powietrzu???? Przeciez to co my wdychamy to jest masakra jakas. Ja wogole sie dziwie ze nasze organizmy to jeszcze w jakis sprytny sposob umia wyfiltrowac.... A sami sobie to robimy, pali sie w piecach co popadnie....

 

to było pytanie retoryczne....wiadomo ze w ostatnich tygodniach to smog

moja mała generalnie nie jest alergiczką, stąd podejrzenie ze to coś z powietrza

ale chyba każdy wyczuwa że jest źle, zresztą jak pisałam - w pracy tłumy pacjentów wyłącznie z kaszlem i zero innych objawów...

czekamy na deszcz i wiatr (sama nie wierze że to piszę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Adiqq - aż tak zielona nie jestem ;) pompa z obliczeń powinna mieć 16kw (mam ogrom przeszkleń), zastanawiam się tylko, czy wiercić już teraz, czy poczekać do czasu wyboru konkretnej pompy.

 

a jesteś pewna tych obliczeń? robiłaś OZC? ;) Czy instalator na "oko" dobierał? instalatorzy zawsze dobierają z zapasem, bo wychodzą z założenia że lepiej jak jest nadwyżka mocy....tyle że za tą nadwyżkę płacisz ty - mocniejsza PC+ większe DZ

moim zdaniem nie ma się co spieszyć....

 

idzie zima, długie zimowe wieczory - będzie czas żeby przegryźć się przez OZC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesteś pewna tych obliczeń? robiłaś OZC? ;) Czy instalator na "oko" dobierał? instalatorzy zawsze dobierają z zapasem, bo wychodzą z założenia że lepiej jak jest nadwyżka mocy....tyle że za tą nadwyżkę płacisz ty - mocniejsza PC+ większe DZ

moim zdaniem nie ma się co spieszyć....

 

idzie zima, długie zimowe wieczory - będzie czas żeby przegryźć się przez OZC ;)

 

Mam niemowlaka w domu, więc z tymi wolnymi długimi wieczorami raczej lipa :)

Ale masz 100% rację - to są wyliczenia z dużym zapasem, bo oboje się obawiamy, że może być zimno. OZC wyliczał nam znajomy, ale też z zapasem. Mąż też robił wyliczenia, i też bierze spory zapas. Boję się wziąć pc na styk, bo nie mamy kominka w domu, więc w razie czego nie mamy jak dogrzać domu, stąd tak potężna pompa.

 

Czym się kierowałeś przy wyborze pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

jeśli chodzi o moc - to kierowałem się OZC - zaznaczyłem w OZC masę różnych mostków, więc też mam z zapasem, inna sprawa że trochę mostków mam, część w przyszłości na pewno zlikwiduję. 1 sezon grzewczy bez problemu, trochę trzeba tylko było pewne rzeczy doregulować(podłogówka, biegi obiegówek) - wszystko wychodzi w trakcie eksploatacji

 

jeśli chodzi o producenta - to szukałem tanio, ale z pozytywnymi opiniami na forum. HenoK bardzo chwalił Ecopol-System(montowali u niego PC, dodatkowo HenoK jest dla mnie dużym autorytetem) i po wymianie korespondencji z Henokiem zdecydowałem się na Ecopol (wcześniej wysłałem ponad 20 zapytań ofertowych do różnych firm)

 

jak nie chcesz robić na styk, zawsze możesz kupić PC z dodatkowymi grzałkami...prawdopodobnie i tak przejdziesz na prąd 2 taryfowy(bo to się po prostu opłaca), więc nawet jak te grzałki się kilka razy w roku załączą, to nawet tego nie zauważysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie "pompiarze", czy jest sens robić odwierty jeszcze w tym roku pod pc? Czy czekać do wiosny? Pompa jeszcze nie wybrana, ale z racji na przestój w pracach może przynajmniej to zrobić? Jak głębokie macie odwierty?

 

Arturo - Twoja ekipa od SSO póki co sprawuje się świetnie, ale listy dziękczynne prześlę po zakończeniu robót :)

 

Pewnie, ze robic :) Pora roku nie ma najmniejszego znaczenia dla odwiertow. My mamy poziome kolektory. Wychodzi polowe taniej. Jak jestes zainteresowany wal na priv :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno - czy ktoś z Was miał kontrolę z inspecji nadzoru budowlanego? Bo właśnie coś takiego mnie czeka, czy taka wizyta jest na wniosek kogoś "życzliwego"?

 

Na 100% tak. Oni wogole nie chodza po domach prywatnych sami z siebie. Nawet na odbiory nie chce im sie tylkow ruszac :) Ale jak dostana zgloszenie to musza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Na 100% tak. Oni wogole nie chodza po domach prywatnych sami z siebie. Nawet na odbiory nie chce im sie tylkow ruszac :) Ale jak dostana zgloszenie to musza!

 

dokładnie tak. Ja pania z nadzoru widziałem 3 razy - jak byłem zanieść zawiadomienie o rozpoczęciu robót, jak byłem zanieść zawiadomienie o zakończeniu robót i jak byłem po odbiór dokumentu że dom jest odebrany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...