Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Mam niemowlaka w domu, więc z tymi wolnymi długimi wieczorami raczej lipa :)

Ale masz 100% rację - to są wyliczenia z dużym zapasem, bo oboje się obawiamy, że może być zimno. OZC wyliczał nam znajomy, ale też z zapasem. Mąż też robił wyliczenia, i też bierze spory zapas. Boję się wziąć pc na styk, bo nie mamy kominka w domu, więc w razie czego nie mamy jak dogrzać domu, stąd tak potężna pompa.

 

Czym się kierowałeś przy wyborze pompy?

 

Ja dokładnie tak samo, niemowlak w domu ,mąż bardzo zajęty firmą nie ma czasu na wiele innych rzeczy a co dopiero na te obliczenia, ja nawet gdybym miała te troche czasu to i tak jest to dla mnie czarna magia :) za każdym razem gdy się za to zabieram ,kończy się tak samo,rzucam to w kąt ,niech poczeka :D chyba zlece to komuś albo też wezmę z zapasem :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Ja dokładnie tak samo, niemowlak w domu ,mąż bardzo zajęty firmą nie ma czasu na wiele innych rzeczy a co dopiero na te obliczenia, ja nawet gdybym miała te troche czasu to i tak jest to dla mnie czarna magia :) za każdym razem gdy się za to zabieram ,kończy się tak samo,rzucam to w kąt ,niech poczeka :D chyba zlece to komuś albo też wezmę z zapasem :yes:

 

Zlec, byle to ktos zrobil z sensem, a najlepiej zarzadaj pliku zrodlowego dla OZC. Zapas moze Cie kosztowac 10-15k wiecej przy inwestycji (wieksza pompa, dluzsze odwierty, ew. dluzszy kolektor plaski) plus wykonczysz szybciej pompe/sprezarke czestymi start-stop'ami. A to najwazniejszy czynnik dlugowiecznosci pracy pompy!

 

Za obliczenia zaplacisz pare stowek max. Warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie pod tym podpisze ... mam siostrzenca alergika /alergia na kurz i roztocza/ i kazdy alergolog powiedzial ze zmiana ogrzewania bylaby dla niego korzystna!!

 

z punktu alergika potwierdzam!!

swoja droga alergicy (w tym ja) zleksza maja przekichane!! latem pyłki, trawy a zima ogrzewanie, kurz i roztocza :( Musze sie powaznie zastanowic nad wypracowaniem jakiegos rabatu u producentów chusteczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, to dobrze, bo kurcze jakoś nie nawyklismy do płacenia za coś w 100% zanim to dostaniemy:) Oczywiście mam tu na mysli rzeczy związane z budową.

 

ja tez mialam obiekcje ale Aveko to solidna firma ... duzo ludzi u nich bralo ... dostalam oficjalnie fakture i wogole ... mysle ze nei powinnas miec problemow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy ile tego ma...jakbym przyczepką miał jezdzic, to 5 kursów byłoby mało :D

 

Wbrew pozorom na duza przyczepe sporo sie da zmiescic :) Ja mialem malo mebelkow (ile tez mozna miec na dwoch pokojach w bloku? ;) ale np. kuchnie tez zwiozlem, z piecykiem i lodowka. Mea sie przeprowadza z domu do domu a w domu to moze byc wiecej gratow... Tym niemniej jest to dobra okazja do pozbycia sie rzeczy typu "przyda sie pozniej" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich ladnych srebrnych rurek :) mi robila firma :)

 

:)

A skąd miałaś firmę?

Słyszałem już o WM robionej na rurach kanalizacyjnych, ale nie wiem czy to samoróbka, czy jakaś firma też na tym bazuje.

 

Mam w projekcie również GWC rurowy, ale w tym przypadku napewno użyję kanalizacyjnych zamiast "cudownych" z REHAU"a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prosciej pozyczyc duza przyczepke ? Co masz takiego do przewiezienia - meble jakies ? Ja sie przeprowadzilem za pomoca jednej przyczepki w jeden dzien ;)

 

jest to opcja zwlaszcza ze mamy hak !! 5 kursow to chyba za malo jak na nasze graty ... co jest do przewiezienia:

1. stol 160x100

2. 6 krzesel

3. szafa 3 drzwiowa z nadstawka - 2 szt

4. szafa dwudrzwiowa + nadstawka

5. kredens/mebloscianka szafka dolna + góra - 3 szt dol 60x60x80 gora 80x40x150 okolo

6. lozko 140x200x40

7. komoda 140x80x60

8. szafa 2drzwiowa 200x120x60

9 meble segmentowe, 12 szt mebli o wymiarach od 90 do 140cm ...

10 wersalka + 2 fotele

12 szafki mniejsze pod tv - 2 szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

A skąd miałaś firmę?

Słyszałem już o WM robionej na rurach kanalizacyjnych, ale nie wiem czy to samoróbka, czy jakaś firma też na tym bazuje.

 

Mam w projekcie również GWC rurowy, ale w tym przypadku napewno użyję kanalizacyjnych zamiast "cudownych" z REHAU"a

 

ja gwc mam na kanalizacyjnych fi 250 ale radzili mi zeby n ie dawac kolan 90st tylko 45 zeby byly mniejsze opory :)

 

a w domu WM robila mi firma Komfort System z Kedzierzyna - znajdziesz w namiarach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to opcja zwlaszcza ze mamy hak !! 5 kursow to chyba za malo jak na nasze graty ... co jest do przewiezienia:

1. stol 160x100

2. 6 krzesel

3. szafa 3 drzwiowa z nadstawka - 2 szt

4. szafa dwudrzwiowa + nadstawka

5. kredens/mebloscianka szafka dolna + góra - 3 szt dol 60x60x80 gora 80x40x150 okolo

6. lozko 140x200x40

7. komoda 140x80x60

8. szafa 2drzwiowa 200x120x60

9 meble segmentowe, 12 szt mebli o wymiarach od 90 do 140cm ...

10 wersalka + 2 fotele

12 szafki mniejsze pod tv - 2 szt

 

To rzeczywiscie sporo. Z przyczepa jest o tyle latwiej ze mozesz sobie na spokojnie zaplanowac np. 2-3 dni przeprowadzki (wypozyczenie ~50-70 pln / dobe), pytanie czy bedziecie to sami ladowac czy ludzi tez do ladowania bierzecie. Jak sami to bedzie nerwowka bo samochod bedzie stal, godziny leca a tu gratow z domu nie ubywa :-) Za to jak beda ludzie do pomocy w ladowaniu to pojdzie szybciej. Tylko moga przy tym mebelki ucierpiec ;) No i bedzie na pewno drozej! Pytanie o ile :) Nie znam zupelnie cen takich uslug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my sie 3 dni przeprowadzalismy...nawet nie liczyłam kursów...ale było z 6 kursów busikiem renault trafic + 2 tygodnie zwozilismy naszymi osobówkami

w 1 dzień - to bedzie masakra - rozłóżcie to sobie bo padniecie....serio -jesli nie macie ludzi do pomocy ( u nas było 5 chłopa....ale to 4 piętro było) to nie planuj tego na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no sluchajcie ja sie do noszenia wogole nie nadaje wiec mariusz sam nie dalby rady !! ale na sobote ma byc ekipa zwarta i gotowa - 3 kumpli z pracy mariusza, szfagier, siostrzeniec i siostra mi do pomocy juz od jutra !!!

 

a co do uslug ... od 30 do 50zl/h ... kwestia jak szybko by nam to poszlo ...

 

mial wujek mercedesem dostawczym porzyjechac ale cos dzwonil i nie wiem czy bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...