Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Witam.

 

Bardzo proszę o informację gdzie zaopatrujecie się w materiały instalacyjne (c.o., wod-kan. elektryka), gdzie najlepsze ceny?? Może macie jakieś porównania....

 

Z góry dziękuje za pomoc

 

CO (wszelka armatura) - FABA wodzislaw ul. rybnicka 125 (wlasciwie to juz Radlin). Na tej samej ulicy (ale juz chyba w Rybniku na Wodzislawskiej) jest tez jeden sklep instalacyjny - przy skrzyzowaniu na ktorym sie zjezdza na bodaj niedobczyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość adiqq
Zgadzam się. Jak liczyłem straty w swoim domu z uwzględnieniem grubości ilzolacji, powierzchni i odpow. współczynników dla ścian (elewacji), okien, dachu i podłogi to przy 10cm styro na podłodze wychodziło "pomijalnie mało" w porównaniu z innymi przegrodami. Najwięcej ciepła wychodziło że ucieka mi przez ściany choć mam 16cm styro.

 

dla mojego domu (mam 10cm styro pod piwnicą) rozkład strat energii cieplnej wygląda następująco:

47,3% ciepło na wentylację

20,3% ściany zewnętrzne

12,7% okna

11,9% ściana wewnętrzna (tutaj chyba chodzi o ścianę garaż/dom)

4% strop ciepło od dołu

1,8% drzwi zewnętrzne

2% dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Umowe podpisywałem w grudniu 2010 ,termin w umowie miałem do końca grudnia 2011 skrzynka stała koniec marca 2011.Nie wiem od czego to zależy.

 

ja umowe podpisałem jesienią 2008, termin był na chyba kwiecień 2009, ale się opóźniło ze względu na błąd projektanta do czerwca 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie duże straty ciepła,czyli słabo izolowany dom albo duże mosty termiczne.

 

Oj , rozbawiłeś mnie do łez ;)

 

Przeczytaj ze zrozumieniem, temperatura się nie obniża tylko moje odczucia, dom się wychładza tak mniej więcej o 1 stopień w 24 godziny .

Więc uwierz mi w 10 minut po wyłaczeniu się pieca jest ta sama temperatura, ba nawet kilka godzin później jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mojego domu (mam 10cm styro pod piwnicą) rozkład strat energii cieplnej wygląda następująco:

47,3% ciepło na wentylację

20,3% ściany zewnętrzne

12,7% okna

11,9% ściana wewnętrzna (tutaj chyba chodzi o ścianę garaż/dom)

4% strop ciepło od dołu

1,8% drzwi zewnętrzne

2% dach

 

Podejrzanie malo ucieka Ci przez dach!! Wejdz w "Zestawienie przegrod" i sprawdz parametry U (W/m2*K) i A (m2) bo to troche niemozliwe! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Podejrzanie malo ucieka Ci przez dach!! Wejdz w "Zestawienie przegrod" i sprawdz parametry U (W/m2*K) i A (m2) bo to troche niemozliwe! :)

 

też to zauważyłem....momencik...U=0,12, ale nie widzę A(m2)

 

już wiem, w pomieszczeniach mam za mała ilośc m2 dachu podane....moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

zmieniłem ten dach - metraż - straty ciepła porównywalne, tylko inny rozkład %

42,5% ciepło na wentylację

18,2% ściany zewnętrzne

11,4% okna

10,6% ściana wewnętrzna (tutaj chyba chodzi o ścianę garaż/dom)

3,6% strop ciepło od dołu

1,6% drzwi zewnętrzne

12,1% dach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest coś ważnego o czym trzeba pamiętać przy tej robocie aby potem nic nie przerabiać ani nie zapomnieć że czegoś tam nie zrobiliśmy?

 

jak dla mnie ( to taka moja fobia :) ) to żadnych łączeń rurek w podlodze, bo za czasem to potencjalne miejsce na przeciek.

 

Np. u mnie łączenie pionu parteru z pietrem wychodzilo na pietrze w podlodze, wiec zakupilem 2 mb miekkiej miedzi i polutowalem w garazu pod sufitem, wygiałem rurke tak że nastepne lutowanie bylo dopiero w scianie koło szafki, a nie tak jak chcial mi zrobic fachowiec w podlodze, choc zapewnial ze lut " nie puści"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem ten dach - metraż - straty ciepła porównywalne, tylko inny rozkład %

42,5% ciepło na wentylację

18,2% ściany zewnętrzne

11,4% okna

10,6% ściana wewnętrzna (tutaj chyba chodzi o ścianę garaż/dom)

3,6% strop ciepło od dołu

1,6% drzwi zewnętrzne

12,1% dach

 

Teraz jest realnie :) Ja mam tak:

 

23,2% Ciepło na wentylację

13,6% Ściana zewnętrzna

23,6% Okna

12,0% strop cieplo do dolu

4,7% Drzwi zewnetrzne

22,9% Dach

 

Duzo wiecej przez okna ale mam dosc duze - z duzymi wykuszami etc. Ucieka tamtedy 4804kWh/rok ale za to mam z nich bardzo duze zyski bo: Zyski od słońca 4410kWh/rok wiec praktycznie oknami ucieka tylko ~400kWh :-) Najwiecej ucieka mi dachem (4673kWh) i stropem do dolu (2450kWh) ale to przez to ze obliczenia sa zrobione bez ogrzewania piwnicy :) Bede ja ocieplal dopiero jak sobie ja urzadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd u was takie duże rozbieżności - wentylacja, drzwi, dach - z czego to wynika ?

bo okna wiadomo, ale reszta ?

 

Drzwi = dlatego ze brane sa pod uwage tutaj rowniez bramy :) Ja mam dwie duze bramy i garaz bardziej w bryle domu, Adiqq ma jedna brame, a garaz ma "doklejony" do domu i sciane od niego odizolowana styropianem.

 

Dach - on ma pewnie mniejsza powierzchnie - bo ma dwuspad, a ja wielospad - u mnie dach to 220m2 "na zewnatrz". Za to on ma wieksze straty przez sciany no bo zamiast dachu ma sciany szczytowe, no i duzo wyzsza scianke kolankowa (moja ma 25cm;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
skąd u was takie duże rozbieżności - wentylacja, drzwi, dach - z czego to wynika ?

bo okna wiadomo, ale reszta ?

 

mój model nie jest tak do końca dokładny - założyłem że poddasze to ostatnia kondygnacja - a to jest nieprawda - jest jeszcze strych nieogrzewany nad poddaszem - niedługo przysiąde nad tym i poprawie....

wyniki całościowe niewiele to zmieni, ale pokaże dokładnie rozkład strat. Z tego modelu dobrze widać, że duże straty ciepła mam przez ściane garaż/dom - ma ją tylko ocieploną 5cm styropianu od środka

Ta ściana generuje 10% strat, a całe pozostałe ściany tylko 20% (powierzchnia kilkakrotnie większa, ale styropian 20cm)

zostało mi styropianu, miałem go przeznaczony na sufit w garażu, ale chyba dam jednak na tę ścianę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ściana generuje 10% strat, a całe pozostałe ściany tylko 20% (powierzchnia kilkakrotnie większa, ale styropian 20cm)

zostało mi styropianu, miałem go przeznaczony na sufit w garażu, ale chyba dam jednak na tę ścianę...

 

Na sufit IMHO wrecz nie mozesz tego dac. Sufit garazu, od strony garazu to "ciepla" czesc. Zimna czesc jest z drugiej strony (czyli podloga tarasu). Ociepla sie zawsze od strony chlodniejszej. Jak ocieplisz sufit to wychlodzisz strop. I teraz jak tam sie dostanie cieple / wilgotne powietrze od srodka to sie tam skropli. I mozesz zlapac grzybka :)

 

Coprawda w garazu powietrze moze nie miec temperatury wystarczajacej do osiagniecia punktu rosy ale na zimne lepiej dmuchac! Ocieplic to powinienes od gory jakby co !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest realnie :) Ja mam tak:

 

23,2% Ciepło na wentylację

13,6% Ściana zewnętrzna

23,6% Okna

12,0% strop cieplo do dolu

4,7% Drzwi zewnetrzne

22,9% Dach

 

Duzo wiecej przez okna ale mam dosc duze - z duzymi wykuszami etc. Ucieka tamtedy 4804kWh/rok ale za to mam z nich bardzo duze zyski bo: Zyski od słońca 4410kWh/rok wiec praktycznie oknami ucieka tylko ~400kWh :-) Najwiecej ucieka mi dachem (4673kWh) i stropem do dolu (2450kWh) ale to przez to ze obliczenia sa zrobione bez ogrzewania piwnicy :) Bede ja ocieplal dopiero jak sobie ja urzadze :)

 

A mój mocno ocieplony domek (21kWh przypominam na świadectwie):

36,09% - wentylacja

20,5% - strop ciepło do góry

12,88% - strop pod nieogrz poddaszem

11,16% - okna

11,05% - ścian zewn.

2,24% podłoga na gruncie

dupsów nie pisze

Nie wiem czy coś nie namieszałem z tymi stropami bo mam kawałek domu na parterze szerszego niż na piętrze i to pewnie to. To dane z OZC co kiedys sam robiłem ale wynik koncowy zgadza się mniej więej z tym co wyliczył zawodowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adiqq a jak zwiekszysz ten styro na ścianie garażowej do 12 cm to jak ci się to procentowo zmieni; my mamy na ścianie garażowej właśnie taką grubość, ja oczywiście chciałam więcej, ale u mnie hamulcem styropianowym jest mąż, tym bardziej z powerzchni jego garazu, gdzie będzie stało moje auto

 

U nas w tej chwili temp. w domu 8,4 stopnia w salonie, w garażu nieogrzewanym (nieuszczelnionym - szpary prz bramie) wyczuwa się, że jest chłodniej, więc mam obawy, że tem. przez zimę niewiele będą się róznić od tych na zewnątrz, no chyba, że ciepło przenikające z domu co nieco ociepli

 

Jak sadzicie na ile nastawić temp. w salonie na sterowniku, żeby się włączyło ogrzewanie aby nie zamarzło(całość podłogówka). Mamy na 8 stopni, ale zastanawiamy się czy nie dać mniej. Jak sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ile nastawić temp. w salonie na sterowniku, żeby się wączyło ogrzewanie aby nie zamarzło(całość podłogówka). Mamy na 8 stopni, ale zastanawiamy się czy nie dać mniej. Jak sadzicie?

 

A macie cos zamiar w srodku robic czy to tylko i wylacznie ochrona podlogowki ? Jak tylko ochrona to ja proponuje kompresorek, wypuscic cala wode i ogole wylaczyc ogrzewanie - szkoda kasy :) Pootwierac nawiewniki / mikrouchyly czy co tam jest i niech mroz suszy wnetrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...