Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość adiqq
jak dla mnie słusznie, jeżeli masz podłogówkę to sterowanie pokojowe zbędne (zbyt duża bezwładność), a na chwilę obecną zmieniam tylko na wyjściu temp. teraz mam ust. 29 stopni i cały czas równiótka temperatura ok 22 stopnie.

Przy kaloryferach troszke inaczej ale termostat na grzejniku spokojnie załatwia cała sprawę (zmiany temp. do o,5 stopnia)

 

nie mogę się zgodzić - mam sterowanie pokojowe, podłogówka po całości i działa ok...problem byłby gdyby zbyt wysoka temperatura była puszczana w podłogę, wtedy faktycznie pomieszczenia mogłyby się przegrzewać - mam tylko sterowanie pokojowe i działa ok

1 sterownik na kondygnacje - w zupełności wystarcza w moim przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Pati przyznaję razcję w 100%,nie wyobrażam sobie mieć stałej temperatury we wszystkich pomieszczeniach.Na przykład na dole w salonie 23 stopnie,a w sypialni 18.U nas pokojowe sprawdzają się super.Co do kostki brukowej to chętnie posłucham jakie firmy polecacie,bo chciałabym chociaż przed domem trochę wybrukować.

I jeszcze pytanie czy gdzieś można wypożyczyć walec do walcowania ziemii??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj byłem na budowie i stwierdziłem niepokojąca mnie rzecz,podczas zamiatania w kuchni uderzając miotła o podłogę (chudziak) w jednym miejscu słychać głuchy odgłos chyba podsypka siadła (podłoga na gruncie) jest to w rogu kuchni na pow ok 30cmx30cm ,fundament był zasypywany warstwowo zagęszczany co warstwa w 2010r robiłem to osobiście.Ostukałem całego chudziaka i głuchy dźwięk stwierdziłem tylko w tym rogu .co robić skuć ten kawałek i zagęścić możne zazbroic i zalać jeszcze raz czy zostawić w tym miejscu maja stać meble kuchenne .Po całości mam mieć ogrzewanie podłogowe i nie chciałbym mieć później problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że rozdział ciepłej wody w poszczególnych pokojach wyreguluję sobie rotametrami, a całością sterować będzie piec z pogodówką.

ciekawe z tym chudziakiem, też muszę popukać. Na twoim miejscu ściągnąłbym tam kierownika budowy, od tego w końcu jest. Albo przynajmniej do niego zadzwonił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzisiaj odwiedziliśmy Pana Karola w sprawie naszych drzwi wewnetrznych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty, cena dogadana, wszystkie szczegóły uzgodnione, każda nasza sugestia wzięta pod uwagę, tak więc polecamy. Jeżeli ktoś chce sobie rezerwować termin to radzę dzwonić i się umawiać. My mamy zarezerwowaną drugą połowę czerwca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może namiary na kogoś kto robi schody dobry i w miarę tani. A dokładnej mówiąc mam schody betonowe zabiegowe i chce obłożyć je drewnem

 

mi ten gosc robil schody - http://www.meble-skolek.pl/kontakt.html

2500 taniej niz najtanszy stolarz w regionie :) a schody sa igla /nie liczac dokonan wlasnych/

robil schody u nas /na betonie/ i u znajomych /lekkie/ :) moge z czystym sumieniem polecic !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sterownikow do podlogowki - my mamy pokojowe i zle zamontowane /za nisko/ ale kiedy juz je rozgryzlismy to sie bardzo dobrze sprawdzaja ... zwlaszcza ze tesciowa w pokoju utrzymuje 25st a my chcemy zejsc ponizej 22 !! moze dalo by sie to zrobic na rotametrach ale wymagalo by to zabawy - tu mam pokretlo i jak chce podkrecic to zwyczajnie podkrecam :D zadna filozofia :) i mam ten sam system co u gabrysi !!

 

rutin piec montowalismy po wykonczeniu podlogi w kotlowni /jedno z pierwszych zrobionych pomieszczen/ ale wczesniej podlogowka byla sprawdzona za pom proby szczelnosci !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekogroszkowcy, macie sterowanie pokojowe? mi to elektryk odradził, bo raz se wszystko na piecu ustawie i tyle, a za dużo sterowania komplikuje sprawę.

Teraz się zastanawiam, czy słusznie z tego zrezygnowałem.

Bo jakiś termostat czy czujnik temperatury w którymś pokoju być powinien, żeby wiedzieć czy jest odpowiednia temperatura, czy nie?

czy raczej pogodówka skutecznie załatwi temat?

 

I jeszcze jedno, zastanawiam sie dalej nad ty, kiedy ten piec montować. Myślałem że zrobię to na samym koncu czyli po wykończeniu podłóg. Tylko gdy wyjdzie wtedy jakaś wada podłogówki czy wylewki, to będzie kłopot większy niż gdyby piec pojawił się odpowiednio wcześniej?

Elektryk doradza w kwestii ogrzewania? Napewno to jest elektryk? A co na to hydraulik? A gwarancje na CO to który z nich daje?

 

1) Sterownik temperatury można dać w ostatniej chwili, cienka bruzda w wylewce i kabel masz w kotłowni.

Nawet gdyby, to można skorzystać ze sterowników bezprzewodowych.

 

2) U klientów najczęściej widzę fragment wykafelkowanej kotłowni, na tym postawiony i uruchomiony piec, a dopiero potem dalsze prace.

Instalacje elektryczne i hydrauliczne powinny być uruchomione i wypróbowane zanim zaczniesz wykończeniówkę.

Ewentualne błędy i niedoróbki wiele kosztują i poleci to z Twojej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...