Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

odnosnie elewacji - mi halista 15 cm styro z silikonowym tynkiem robil po 87zl za m2 w tym 35zl za robocizne reszta material !!

hanka ja nie mam do niego zastrzezen jesli chodzi o elewacje - znajomi tez ale juz wewnetrzne wykonczenia spartaczyli wiec trzeba uwazac ... poza tym halista to taki cwaniaczek i trzeba spisac z nim umowe /on ma wzor/ my dodatkowo doplacalismy za parapety /mielismy swoje a obrobka kosztowala 25 zeta za mb !!!!!!!!!!/ kolejene pare stowek !!

 

w umowie warto zapisac koniecznosc posprzatania po sobie i WYWOZU STYROPIANU bo skoro on sie upieral ze jego jest material to jego sa rowniez smieci !! co jest nie bez znaczenia bo wywozka styro to ciezki temat !!

i zapisujcie kazde wyplacone pieniadze ZA PODPISEM bo mi skurczybyk do dzis nei dowiozl faktury za reszte roboty !!! mam tylko za ta kase ktora dalam na material /kolejne cwaniactwo/ no i jego argument zeby wziac na siebie material to koszty wiec skoro idzie po kosztach swojego podatku niech nam odda to co my dostalibysmy z materialu !! czyli nasze 15% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Witam mam kilka pytań, i liczę że jak zwykle mi dobrze doradzicie:)

1) Jakie macie parapety wewnętrzne? Z czego? Jakieś namiary na sprawdzoną firmę?

2) Jakie macie drzwi wewnętrzne? Chciałabym drewniane, ale nie wiem czy brać z marketu?

3) Szukam też fachowca do wylewek, sprawdzonego, aby łatwo było kłaść kafle podłogowe.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę miłego wieczoru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się napisałam i zniknęło.....

Tynki polecam pana Adama z Lubaru,a drzwi,schody pan Karol.

 

Dzięki za namiary, powiedz mi jeszcze jakie masz parapety, bo to teraz mój największy problem, bo w kwietniu będę tynkowała i muszę mieć osadzone parapety, zastanawiałam się nad drewnianymi, ale czy nie uszkodzą się przy tynkowaniu? Czy trzeba je po osadzeniu zaraz polakierować, czy później? A może ktoś ma namiary na tanie granitowe? Dzięki za wszelkie odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie elewacji - mi halista 15 cm styro z silikonowym tynkiem robil po 87zl za m2 w tym 35zl za robocizne reszta material !!

hanka ja nie mam do niego zastrzezen jesli chodzi o elewacje - znajomi tez ale juz wewnetrzne wykonczenia spartaczyli wiec trzeba uwazac ... poza tym halista to taki cwaniaczek i trzeba spisac z nim umowe /on ma wzor/ my dodatkowo doplacalismy za parapety /mielismy swoje a obrobka kosztowala 25 zeta za mb !!!!!!!!!!/ kolejene pare stowek !!

 

w umowie warto zapisac koniecznosc posprzatania po sobie i WYWOZU STYROPIANU bo skoro on sie upieral ze jego jest material to jego sa rowniez smieci !! co jest nie bez znaczenia bo wywozka styro to ciezki temat !!

i zapisujcie kazde wyplacone pieniadze ZA PODPISEM bo mi skurczybyk do dzis nei dowiozl faktury za reszte roboty !!! mam tylko za ta kase ktora dalam na material /kolejne cwaniactwo/ no i jego argument zeby wziac na siebie material to koszty wiec skoro idzie po kosztach swojego podatku niech nam odda to co my dostalibysmy z materialu !! czyli nasze 15% :)

 

Dzięki mea czyli jednym słowem nie ma fachowca idealnego, zresztą co ja mówię - jeszcze takiego nie spotkałam, przynajmniej u siebie na budowie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary, powiedz mi jeszcze jakie masz parapety, bo to teraz mój największy problem, bo w kwietniu będę tynkowała i muszę mieć osadzone parapety, zastanawiałam się nad drewnianymi, ale czy nie uszkodzą się przy tynkowaniu? Czy trzeba je po osadzeniu zaraz polakierować, czy później? A może ktoś ma namiary na tanie granitowe? Dzięki za wszelkie odpowiedzi:)

 

mi granitowe parapety robił kamieniarz na ulicy Cegielnianej w Rybniku, przynajmniej jak ja sprawdzałam to ceny miał niższe niż u konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary, powiedz mi jeszcze jakie masz parapety, bo to teraz mój największy problem, bo w kwietniu będę tynkowała i muszę mieć osadzone parapety, zastanawiałam się nad drewnianymi, ale czy nie uszkodzą się przy tynkowaniu? Czy trzeba je po osadzeniu zaraz polakierować, czy później? A może ktoś ma namiary na tanie granitowe? Dzięki za wszelkie odpowiedzi:)

 

kamienne czy z konglomeratu mozesz montowac przed tynkami ale nei drewno czy plastik!!

ja konglomerat zamawialam w handlobudzie - wyszlo najtaniej !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mea czyli jednym słowem nie ma fachowca idealnego, zresztą co ja mówię - jeszcze takiego nie spotkałam, przynajmniej u siebie na budowie ;)

 

to jest mniej wiecej tak jak z idealnym mezczyzna ... taki kiedys jednej kobiecie sie przysnil ... jak sie obudzila to strasznie plakala ... opowiedziala sen kolezankom i wszystkie sie poplakaly ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest mniej wiecej tak jak z idealnym mezczyzna ... taki kiedys jednej kobiecie sie przysnil ... jak sie obudzila to strasznie plakala ... opowiedziala sen kolezankom i wszystkie sie poplakaly ...

 

Co do schodow to wlasnie bylem u sasiada - obklada drewnem zelbetowe na kolkach fishera. Stopnie debowe po ok 130 pln / szt, spocznik ok 700 pln. Koszt bez poreczy i podstopnicy (bedzie tynkowal i malowal) dla schodow dwubiegowych (15 stopni) ze spocznikiem i kolkami / piana / tynkiem i lakierem to ok 3 tys pln. Stopnie piekne - grube (bodaj 4cm) no i solidne bo debowe :) Robocizna wlasna. Tez tak bede robil bo uwazam ze dyche za schody jak chca stolarze to gruba przesada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja tam nie mam zamiaru przeplacac x3 i robie sam :-)

Ostatnio wziąłem się za temat obudowy kominka budowanej własnoręcznie i stwierdzam,że nie jest to takie trudne ;)

Być może coś tam sklece tymi ręcami.

Myślałem o obudowie z płyt silca lub super isol,patrząc na krok po kroku wydaje się proste w wykonaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...