Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ostatnio wziąłem się za temat obudowy kominka budowanej własnoręcznie i stwierdzam,że nie jest to takie trudne ;)

Być może coś tam sklece tymi ręcami.

Myślałem o obudowie z płyt silca lub super isol,patrząc na krok po kroku wydaje się proste w wykonaniu :)

 

Ja zrobilem z ytonga, KG i plyt marmurowych. Obudowa wyszla ponizej 2k pln (z czego 1,5k pln kosztowal kamien) i wyglada przyzwoicie :-) Wszystko sie da zrobic samemu ;) A z tymi schodami to podchodze do tematu juz dobrych kilka miesiecy i caly czas szukam gdzie tu niby jest haczyk. Sasiad lada dzien te schody skonczy - przypuszczam ze wyjdzie mu to perfekt bo co tez jest trudnego w przymocowaniu przygotowanych stopni do betonu.. Boki bedzie wpuszczal w sciane i tynkowal (zostawiajac 2mm dylatacje) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

u nas przy montazu schodow gosc musial niezle manewrowac zeby dociac stopnie idealnie do schodow i jak to okreslil "nie ma schodow idealnych wiec zeby nie wylazily dziury i uskoki trzeba niezle sie nakombinowac!! i za to wlasnie placi sie takie pieniadze ! ale skoro sam sie tego podejmujesz to szacun ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas przy montazu schodow gosc musial niezle manewrowac zeby dociac stopnie idealnie do schodow i jak to okreslil "nie ma schodow idealnych wiec zeby nie wylazily dziury i uskoki trzeba niezle sie nakombinowac!! i za to wlasnie placi sie takie pieniadze ! ale skoro sam sie tego podejmujesz to szacun ...

 

I pewnie mial racje - acz moje schody sa prawie idealne ;) Zenek (ciesla) sie popisal, a murki z obu stron ja stawialem, wiec wszystko jest prosciutkie :-) Pozatym mam laser, poziomice, pion murarski, a montaz na kolkach fischera do schodow jest banalny, to takie cus:

 

http://photos03.istore.pl/25221/photos/big/8717200.jpg

 

W zestawie dostajesz wiertlo i znacznik - wiercisz tylko kolki w schodach, zakladasz na nie z gory znacznik - dociskasz stopniem i masz zaznaczone miejsca w stopniu gdzie wywiercic dziurki. Wiercisz, a potem regulujesz podkladkami wysokosc stopnia. Na koniec obciazasz byle czym i pianujesz od dolu. Finito - wystarczy boki obrobic i stopnie gotowe :)

 

Wiecej zabawy jest z podstopnicami - ale Ty nawet ich tez nie masz chyba nie ? Ja tez ich nie chce - bedzie albo tynk albo kafle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Adam pytanie do ciebie - co o tym myślisz?!?

kolega do mnie napisał na innym forum:

 

"Doczytałem że męczy Cię temat odkurzacza centralnego.

Wiem że jesteś typem człowieka który własnymi ręcami potrafi coś zrobić, więc mam dla Ciebie pewna propozycję, pozwalającą zaoszczędzić trochę $.

Skoro masz już pociągnięta instalację rur (I etap) to zamiast "systemowej" jednostki centralnej której głównym zadaniem jest ssanie syfu z domu i ładnie wyglądać można zamontować zamiennik.

A dokładnie chodzi mi o odkurzacz przemysłowy.

Cena takiej maszyny to koszt 600zł w górę, więc trochę pieniążków zostaje nawet po pewnych modyfikacjach potrzebnych do wpięcia go w układ i zrobieniu odprowadzenia powietrza na zewnątrz.

 

Nie żebym był taki mądry i coś takiego miał u siebie, ale wiem że taka instalacja jest i działa sprawnie, a wykorzystana w niej jest właśnie dokładnie taka http://www.narzedziowy.pl/9973_KRESS-Odkur...TX-1200-EA.html maszyna za 6 stów.

 

Osobiście pomysł wydał mi się ciekawy i warty rozważenia, więc się nim dzielę z Tobą."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam pytanie do ciebie - co o tym myślisz?!?

kolega do mnie napisał na innym forum:

[...]

 

Mysle ze to zaaaa***ty pomysl! Aczkolwiek nigdy o takim wczesniej nie slyszalem i nigdy nie przygladalem sie blizej parametrom takich odkurzaczy. "Przerobka" w sensie elektrycznym zeby sie wlaczalo/wylaczalo na raczce z normalnej central-odkurzaczowej rury to "pikus" - do zrobienia za pare zlotych! Trzeba sie tylko przyjrzec tym odkurzaczom bo naprawde markowe i porzadne kosztuja nawet wiecej niz te 2-3k pln ;) Dzis wieczorem jak wroce z roboty poprzegladam oferty i parametry przykladowych (ten link ktory podales u mnie nie dziala). Najlepsze bylyby z "wibratorem" - tj. z samooczyszczajacym sie filtrem (takie jakich sie uzywa do szlifierek gipsowych) - te oferuja zawsze full moc :)

 

EDIT: na szybko -> oferowane modele BEAMa za 2,5-3k pln maja podcisnienie 28-33kPa i przeplyw 50-65l/sek (3000-3900l/min). Odkurzacze przemyslowe te w okolicy 1k pln (makita, dewalt, stanley) maja podcisnienie ok 25-28kPa przy przeplywie ~70l/sek. Czyli przy przeplywie 50-60l/sek beda mialy okolice 30kPa pewnie - czyli dokladnie tyle samo co odkurzacze centralne :) Przemyslowki maja tez zwykle jeszcze wieksza pojemnosc na brud (20-30l). Kwestia jeszcze uzytych filtrow - centralne maja filtry cyklonowe (samoczyszczace sie). Przemyslowki.. Jeszcze do tego nie doszedlem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, zadając takie pytanie nie spodziewałem się że może być ono mało czytelne :p

 

Adam, daj znać jak rozkminisz temat, bo nie ukrywam, że te przemysłówki mnie zaintrygowały :D

 

Po przejrzeniu 17 stron odkurzaczy na allegro i przeczytaniu paru for i roznych technicznych artykulow na temat airwattow i innych cudow stwierdzam ze taki odkurzacz:

 

http://allegro.pl/odkurzacz-przemyslowy-35l-1600w-stanley-stn35p-fv-i2189794062.html

 

Ma najlepszy stosunek ceny do jakosci - podcisnienie takie jak beam'y, wydatek powietrza wyzszy bo az 70l/sek no i pojemnosc - az 35l. Co ciekawe - odkurzacze za 2 tys pln stanleya maja ten sam silnik - roznia sie "bajerami" jak np. dodatkowe gniazdo na dodatkowe urzadzenie (wlaczajace sie automatycznie z nim), solidniejsza - metalowa obudowe (jak sie nim jezdzi po budowie i obija tu i tam to ma to sens). Podobne parametry maja makity/dewalty ale za nie juz trzeba dac te 1-1,2k pln. A tu mamy za 600 pln odkurzacz o parametrach beama za 3k pln.. Oczywiscie bez akcesoriow ale niezbedne mi akcesoria to maksimum 300 pln.

 

Jest jeszcze jedna wada - nie ma wyrzutu przez rure, czyli wyrzucane powietrze laduje w pomieszczeniu gdzie jest odkurzacz. Tak sobie mysle ze mnie to wsjo rawno bo ja go bede mial i tak w garazu :) Cos czuje ze sie skusze i go kupie. W najgorszym razie przyda sie do ciezkich robot :-)

 

EDIT:

 

http://megastore.pl/64966,Elektronarzedzia-profesjonalne_Odkurzacze-przemyslowe_Odkurzacz-przemyslowy-Stanley-1600W-STN-35-P.html#axzz1pDll3Ztc

 

Tu jest za 485 pln :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
tak widzę po parametrach, że w zupełności by dla mnie wystarczył (gniazda: piwnica,garaż,parter+szufelka,poddasze - maks 15mb rur) - odkurzacz mogę zamontować albo w piwnicy albo w garażu, gdzie będzie wygodniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak widzę po parametrach, że w zupełności by dla mnie wystarczył (gniazda: piwnica,garaż,parter+szufelka,poddasze - maks 15mb rur) - odkurzacz mogę zamontować albo w piwnicy albo w garażu, gdzie będzie wygodniej...

 

Zobacz jeszcze tego:

 

http://megastore.pl/64962,Elektronarzedzia-profesjonalne_Odkurzacze-przemyslowe_Odkurzacz-przemyslowy-Stanley-1600W-STN-18-P.html?c=1#axzz1pDll3Ztc

 

To juz calkowita tanizna - ~330 pln, a silnik ma ten sam co w modelach za dwa tysiaki :) Pojemnosc 18l czyli zblizona do BEAMowych. Chyba zaryzykuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...