Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

my mamy natomiast pytanie odnośnie tynku żywicznego, chyba m.in. Adamie, ty taki chyba masz na cokole ?

 

orientujecie sie gdzie w okregu mozna kupic najtaniej taki tynki, i jak sie go kladzie, jakies specjalne narzedzia, czy tylko zwykła szpachelka,

 

i czy trzeba czyms predzej gruntować, ile go wychodzi na m2 ??? takie ogolne info :)

 

 

musimy zrobić cokoł wokół domu i zastanawiamy sie co wybrać : tynk żywiczny czy np. silikatowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy natomiast pytanie odnośnie tynku żywicznego, chyba m.in. Adamie, ty taki chyba masz na cokole ?

 

Tak. Kuleczki zatopione w zywicy :) Drogie cholerstwo :D W tej samej cenie znajdziesz plytki klinkierowe, nie wiem czy drugi raz bym ich nie zrobil (gdybym tylko mial glify wieksze).

 

orientujecie sie gdzie w okregu mozna kupic najtaniej taki tynki, i jak sie go kladzie, jakies specjalne narzedzia, czy tylko zwykła szpachelka,

 

Kladzie sie zwykla paca, wczesniej trzeba zagruntowac. Ale trzeba miec wprawe - latwo popsuc, a jak slonce pod katem zaswieci to wszystkie fuszerki wyjawi :) Moja ekipa za tynk zywiczny brala jakos 30-35 pln / m2 (!) - za samo polozenie.. Szkoda ze powiedzieli mi o tym w trakcie roboty no ale to moja wina bo wczesniej nie spytalem ;) Ale tak rzeczywiscie wszystkie ekipy biora - z uwagi wlasnie na to ze polozenie tego tynku jest pracochlonne, trzeba miec wprawe i robi sie dosyc wolno. Ja tynk kupowalem w brawexie w Wodzislawiu na Rybnickiej. W miare tanio i porzadne (kabe) - maja tez w jankowicach (hurtownia pareset metrow po lewej stronie za torami jak jedziesz z rybnika do swierklan) i w radlinie - ciezko wytlumaczyc gdzie - jak jedziesz z glozyn na rydultowy to po lewaczu jest taka mala hurtownia budowlana - charakterystyczny punkt bo tam fadroma czesto sobie stoi :)

 

i czy trzeba czyms predzej gruntować, ile go wychodzi na m2 ??? takie ogolne info :)

 

Trzeba gruntowac - najlepiej gruntem podkolorowanym pod kolor tynku. Mi wychodzilo jakos 4m2 z wiaderka a wiaderko kosztowalo miedzy 100, a 140 pln (nie pamietam). W kazdym razie wychodzilo o 30% wieksze zuzycie niz deklarowal producent i sprzedawca - jezdzilem jak glupi pare razy dokupowac ;) Musisz uwazac zeby nie zaczac wiekszej sciany i zeby nie zabraklo materialu bo jak skonczysz w polowie i dorobisz reszte po paru godzinach to laczenie bedzie juz widac.. U mnie tak jedna sciane spapralismy i kladlismy od nowa ;) Koszt tego tynku podzielilismy po polowie miedzy mnie, a ekipe (ja zawalilem ze im nie dostarczylem na czas materialu, a oni ze zaczeli robic nie majac materialu ;)

 

musimy zrobić cokoł wokół domu i zastanawiamy sie co wybrać : tynk żywiczny czy np. silikatowy

 

Silikatowy szybciej sie zbrudzi!! Tu na pewno zywiczny ma przewage - dzieki tej zywicy ten tynk jest w miare gladki - nie ma porow - wiec brud tak sie go nie ima. Mozna go tez myc na chama karcherem pod duzym cisnieniem (choc ja swoj silikonowy tez myje i nic sie nie dzieje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o poradę, zaczynamy budowę - mam nadzieję - w przyszłym tygodniu, w tym tygodniu jestem umówiona z geodetą, później ściąganie humusu, zastanawiam się, czy, jak geodeta wytyczy bud. i nabije kołki to przy ściąganiu humusu nie zostaną zniszczone wytyczone miejsca, czy trzeba pilnować koparkowego czy oni wiedzą co robić, jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, a może najpierw zdjąć humus a potem wytyczać, proszę o pomoc doświdczonych, a tak na marginesie czy są jakieś bocianki z okolic Rybnika odezwijcie się. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o poradę, zaczynamy budowę - mam nadzieję - w przyszłym tygodniu, w tym tygodniu jestem umówiona z geodetą, później ściąganie humusu, zastanawiam się, czy, jak geodeta wytyczy bud. i nabije kołki to przy ściąganiu humusu nie zostaną zniszczone wytyczone miejsca, czy trzeba pilnować koparkowego czy oni wiedzą co robić, jakoś niemogę sobie tego wyobrazić, a może najpierw zdjąć humus a potem wytyczać, proszę o pomoc doświdczonych, a tak na marginesie czy są jakieś bocianki z okolic Rybnika odezwijcie się. Pozdrawiam.

 

Geodeta nabije sobie lawice oddalone o ~1mb od rogow budynku wiec taki margines przy sciaganiu humusu bedzie mial koparkowy :) Nic sie nie boj - to sprytne bestie i nie powinni nic poniszczyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za odp. i tym sposobem nadal nie wiem co zrobić, ale chyba jednak pierwszy będzie geodeta, pozdrawiam

 

To dopiero poczatek - takich dylematow bedzie jeszcze tysiac :) Przyjmij zasade ze wybierasz to co pierwsze przyjdzie do glowy albo rzucaj moneta - a potem sie upieraj przy stanowisku ze zrobilas dobrze - inaczej mozesz zwariowac przy budowie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
między geodetą, a humusem warto samemu taśmą zmierzyć odległości. Geodeta też człowiek i może się pomylić, domek stanie 3,5m od granicy i będzie kłopot.

 

Dokładnie,w moim przypadku tak było,mam lekko kantniętą działkę i od strony drogi do granicy było ok.ponad 4m ale na drugim końcu działki już 3,75m a dom tyczony był równolegle do drogi.Dobrze,że sprawdziłem bo byłyby problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,w moim przypadku tak było,mam lekko kantniętą działkę i od strony drogi do granicy było ok.ponad 4m ale na drugim końcu działki już 3,75m.Dobrze,że sprawdziłem bo byłyby problemy :)

 

Ja postawilem chate 12m od drogi i problemu nie mialem :D

 

A Adiqq postawil 100mb od drogi - ten to sie wogole martwic nie musial o centymetry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...