Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość Arturo72
Ja postawilem chate 12m od drogi i problemu nie mialem :D

 

A Adiqq postawil 100mb od drogi - ten to sie wogole martwic nie musial o centymetry ;)

 

Ja tam do krezusów finansowych nie należę,żeby mieć działkę 2 czy 3tys.m2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

U nas najpierw była koparka, potem geodeta.

Ale jak przyszedł geodeta i zaczął wytyczać to się złapał za głowę - "co oni wykopali!!??", jemu zarys domu wychodził całkiem inaczej!! No to my w auto i w te pędy na działkę...okazało się że geodeta pomylił paliki - były dwa obok siebie, w odległości ok 30 cm, obydwa jakby nasze tyle że my kawałek drogi "daliśmy" na drogę więc jako narożnik działki pod uwagę trzeba było wziąć ten drugi palik :)

Tak, tak, każdego trzeba pilnować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o poradę, zaczynamy budowę - mam nadzieję - w przyszłym tygodniu, w tym tygodniu jestem umówiona z geodetą, później ściąganie humusu, zastanawiam się, czy, jak geodeta wytyczy bud. i nabije kołki to przy ściąganiu humusu nie zostaną zniszczone wytyczone miejsca, czy trzeba pilnować koparkowego czy oni wiedzą co robić, jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić, a może najpierw zdjąć humus a potem wytyczać, proszę o pomoc doświdczonych, a tak na marginesie czy są jakieś bocianki z okolic Rybnika odezwijcie się. Pozdrawiam.

 

Witamy, witamy bocianków :)

Ani się nie obejrzycie jak domek będzie już stał,a budowlane tajniki będziecie mieć w małym paluszku :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Ja tam do krezusów finansowych nie należę,żeby mieć działkę 2 czy 3tys.m2 ;)

 

ja też nie należę do krezusów, ale działkę mam 6500m2 :p

budowlanego jest tak w sam raz pod domek i kolektor poziomy do PC ;)

reszta to wybrana glina i zasypane pyłami dymnicowymi (Adam wie coś na ten temat ;)) i z góry 15cm ziemi

czyli tak jak u Adama, nieużytki za które nie płacę podatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. A swoją drogę czy taką przyłącz wodno-kanalizacyjną, czy też elektryczną trzeba zgłosić do Urzędu Gminy/Miasta?

 

I jeszcze mam pytanie odnośnie zgłoszenia do urzędu uzgodnienie lokalizacji ogrodzenia od strony drogi gminnej?

Do wniosku trzeba dołączyć:

- mapa orientacyjna w skali 1:5000 z zaznaczona działką i mapę zasadniczą w skali 1:1000 lub 1:500 z zaznaczeniem przebiegu ogrodzenia. Powiedzcie jaki jest koszt takiej mapy?

- opis i rysunek schematyczny ogrodzenia obrazujący konstrukcję ogrodzenia i użyty materiał. Czy co mam narysować słupki, bramę i jak to w rzeczywistości będzie wyglądać :D:D:D

Kurka takie cyrki przy ogrodzeniu, a co dopiero przy samej budowie domu. Podziwiam Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi. A swoją drogę czy taką przyłącz wodno-kanalizacyjną, czy też elektryczną trzeba zgłosić do Urzędu Gminy/Miasta?

 

I jeszcze mam pytanie odnośnie zgłoszenia do urzędu uzgodnienie lokalizacji ogrodzenia od strony drogi gminnej?

Do wniosku trzeba dołączyć:

- mapa orientacyjna w skali 1:5000 z zaznaczona działką i mapę zasadniczą w skali 1:1000 lub 1:500 z zaznaczeniem przebiegu ogrodzenia. Powiedzcie jaki jest koszt takiej mapy?

- opis i rysunek schematyczny ogrodzenia obrazujący konstrukcję ogrodzenia i użyty materiał. Czy co mam narysować słupki, bramę i jak to w rzeczywistości będzie wyglądać :D:D:D

Kurka takie cyrki przy ogrodzeniu, a co dopiero przy samej budowie domu. Podziwiam Was :)

 

Przyłącza nie musisz zgłaszać do gminy, ale już składając wniosek o wydanie Pozwolenia na budowę musisz mieć wydane warunki przyłączenia (z wodociągów, z Vattenfalla, itp.)

 

Co do ogrodzenia - pewnie musisz narysować (tak ogólnie) jak będą wyglądały przęsła, brama, furtka i napisać z jakiego materiału będzie ogrodzenie zrobione.

 

 

A w jakiej gminie budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącza nie musisz zgłaszać do gminy, ale już składając wniosek o wydanie Pozwolenia na budowę musisz mieć wydane warunki przyłączenia (z wodociągów, z Vattenfalla, itp.)

 

Co do ogrodzenia - pewnie musisz narysować (tak ogólnie) jak będą wyglądały przęsła, brama, furtka i napisać z jakiego materiału będzie ogrodzenie zrobione.

 

 

A w jakiej gminie budujesz?

 

Pawłowice Śląskie.

Dzięki Madzia :*

A wiesz może ile kosztują taka mapa zasadnicza i orientacyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,w moim przypadku tak było,mam lekko kantniętą działkę i od strony drogi do granicy było ok.ponad 4m ale na drugim końcu działki już 3,75m a dom tyczony był równolegle do drogi.Dobrze,że sprawdziłem bo byłyby problemy :)

 

z calym szacunkiem ale chyba tyczyl ci to dupa a nie geodeta!!! przeciez to podstawowe kwestie ktore geodeta MUSI SPRAWDZIC i za takie fuszerki odpowiada z KC !! po to sa uprawnienia, ktore nei tak latwo zdobyc, zeby takie buble sie nie zdazaly !!

 

DLA KAZDEGO KTORY BY COS TAKIEGO SAM NAMIERZYL - mozecie sie nawet isc z gosciem sadzic i 90% szans ze macie wygrana sprawe!! ale musicie mu to udowodnic !! straszyc mozna go sadem ale po prawdzie mozna oszcedzic kilka stow bo w ramach dobrej wspolpracy moze wam za free to wytyczenie zrobic :)

 

zupelnie inna kwestia jest poprawnosc WASZYCH pomiarow ...

 

w tej chwili prawo geodezyjne i kartograficzne /ktore wchodzi w zycie w czwartek 22 marca/ warunkuje dokladnosc pomiarów dzialki do 0,1m !!! i kazda odchyłka mapy od rzeczywistosci moze ponosic za soba koniecznosc wznawiana granic i punktow granicznych /srednio 600zl za punkt!!!!/ wiec jak wam geodeta zaspiewa wznawianie granic to niestety nie bedzieci mogli nic powiedziec tylko beknac i wyskakiwac z kasy !! jak sie postawicie to racze nie zatwierdza wam odbioru w UM!! /informacje te pochodza z pierwszej reki - UM Rybnik i moj geodeta +wszyscy okoliczni zajmujacy sie tym tematem ... / ja przez to czekalam na mape prawie poltora miesiaca!! bo jest w urzedzie taki nawal operatow bo wszyscy chcca zdazyc przed nowym prawem !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawłowice Śląskie.

Dzięki Madzia :*

A wiesz może ile kosztują taka mapa zasadnicza i orientacyjna?

 

mapa zasadnicza i orientacyjna jest do kupienia w Starostwie powiatowym - koszt ok 50zl !!

madzia napisala juz o mapie do celow projektowych - od 500 do 800 zl zalezy czy geodeta robi wywiady branzowe czy sami je robicie

 

do wydania warunkow wystarcza mapki z urzedu /zasadnicza i orientacyjna/ a do projektu mapa do celow projektowych ... jak musi byc zrobiony projekt przylacza wody /ja mialam to w warunkach/ to tez musi byc aktualna mapa DCP ... ONA JEST WAZNA TYLKO 3 MIESIACE wiec wezcie to pod rozwage !!! szkoda placic kolejne 500 skoro mozna zrobic to wszystko w tym czasie :)

 

 

w UM w Rybniku musialam zlozyc projekt przylacza wody i zglosic miesiac przed rozpoczeciem prac !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie trzeba po wytyczeniu zgłosić gdzieś,że się rozpoczyna budowę i dopiero po uprawomocnieniu mozna zaczynać.U nas najpierw geodeta,później koparka.

 

1. pozwolenie na budowe

2. zgloszenie do PINBUDU

3. czekanie 14 dni

4. geodeta /pierwszy wpis w DB/

5. koparka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. pozwolenie na budowe

2. zgloszenie do PINBUDU

3. czekanie 14 dni

4. geodeta /pierwszy wpis w DB/

5. koparka

 

Mój kierbud powiedział, że wystarczy 7 dni czekania od zgłoszenia do PINB, a geodeta nic nie mówił o nowych przepisach, mam nadzieję, że nie będę miała "niespodzianki". Mam pytanie ile płaciliście za wytyczenie bud. ja mam prostą bryłę budynku, za mapki u geodety płaciłam 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do ogrodzenia - pewnie musisz narysować (tak ogólnie) jak będą wyglądały przęsła, brama, furtka i napisać z jakiego materiału będzie ogrodzenie zrobione.

 

Madzia żartujesz sobie ?? ja to myślałem że robię sobie płot i już :) jaki mi się podoba i gdzie mi się wymarzy :) oczywiście w granicy działki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- opis i rysunek schematyczny ogrodzenia obrazujący konstrukcję ogrodzenia i użyty materiał. Czy co mam narysować słupki, bramę i jak to w rzeczywistości będzie wyglądać :D:D:D

Kurka takie cyrki przy ogrodzeniu, a co dopiero przy samej budowie domu. Podziwiam Was :)

 

ktoś Ci kazał rysować ogrodzenia ? mnie o to nikt nie pytał ...faktycznie cyrki jakieś...

a co do decyzji....wielokrotnie przekonałam się ze pierwszy wybór jest najlepszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej samej cenie znajdziesz plytki klinkierowe, nie wiem czy drugi raz bym ich nie zrobil (gdybym tylko mial glify wieksze).

 

 

no własnie dlatego pytałem o ten tynk żywiczny bo nt. płytek też myśleliśmy, ale sie zastanawiam czy przypadkiem po kilku latach nie zaczna odłazic,,,

 

musimy temat przemyśleć :)

 

dzieki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...