Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

ktoś Ci kazał rysować ogrodzenia ? mnie o to nikt nie pytał ...faktycznie cyrki jakieś...

a co do decyzji....wielokrotnie przekonałam się ze pierwszy wybór jest najlepszy ;)

 

Do wniosku o uzgodnienie lokalizacji ogrodzenia muszę dołączyć te mapki i rozrysować ogrodzenie + wypisać z jakich materiałów jest ono zrobione :D

Kurcze nie sądziłam, że mapki do celów projektowych mogą aż tyle kosztować, macie może sprawdzonego i w miarę taniego geodetę?

Miłego wieczorku i dziękuje za wszelką pomoc :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wniosku o uzgodnienie lokalizacji ogrodzenia muszę dołączyć te mapki i rozrysować ogrodzenie + wypisać z jakich materiałów jest ono zrobione :D

 

Na mapce (nie musi byc do celow projektowych - to moze byc IMO dowolna mapka nawet w malo widocznej skali) robisz kolorowym mazakiem kreche gdzie bedzie plot (czyli w granicy) i piszesz ze plot bedzie ze STALI ;) Oni sobie robia jaja to Ty tez - takie zgloszenie bez problemu przejdzie. Nie musisz sie starac zbytnio, to formalnosc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie dlatego pytałem o ten tynk żywiczny bo nt. płytek też myśleliśmy, ale sie zastanawiam czy przypadkiem po kilku latach nie zaczna odłazic,,,

 

Moim zdaniem nie powinny odpadac - pod warunkiem wlasnie ze ten glif nad nimi jest wykonany prawidlowo - tj. jest wykonany kapinos, tak zeby woda splywajaca po tynku nie podsiakala pod plytki. Z tynkiem zywicznym nie ma tego problemu. Ja tam w sumie nie zaluje - plytki sam bym kleil i stracilbym pewnie przy tym mase nerwow i czasu, a tak myk cyk - dwa dni i gotowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie powinny odpadac - pod warunkiem wlasnie ze ten glif nad nimi jest wykonany prawidlowo - tj. jest wykonany kapinos, tak zeby woda splywajaca po tynku nie podsiakala pod plytki. Z tynkiem zywicznym nie ma tego problemu. Ja tam w sumie nie zaluje - plytki sam bym kleil i stracilbym pewnie przy tym mase nerwow i czasu, a tak myk cyk - dwa dni i gotowe :D

 

glif mamy jakies 5 cm, ale narazie bez metalowego "kapinos-a" ,,, przemyślimy i zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś przymierza się do pomalowania podbitki płotu pergoli i innych drewnianych rzeczy nie wymagających częstego mycia :) proponuję sprawdzić cenę Sadolinu Classica w 10L opakowaniach :D - myślę że zaoszczędzi wam to sporo grosza w kieszeni :D ( dostępne tylko w jednej sieci )

 

p.s przepraszam za reklamę ale cena powala :D ( biorąc pod uwagę zeszłoroczną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia żartujesz sobie ?? ja to myślałem że robię sobie płot i już :) jaki mi się podoba i gdzie mi się wymarzy :) oczywiście w granicy działki :)

 

TO nie ja żartuję tylko gmina która takie coś wymyśla.

Też pierwszy raz słyszę o takim czymś ale czytając co jest wymagane starałam się rzeczowo odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś przymierza się do pomalowania podbitki płotu pergoli i innych drewnianych rzeczy nie wymagających częstego mycia :) proponuję sprawdzić cenę Sadolinu Classica w 10L opakowaniach :D - myślę że zaoszczędzi wam to sporo grosza w kieszeni :D ( dostępne tylko w jednej sieci )

 

p.s przepraszam za reklamę ale cena powala :D ( biorąc pod uwagę zeszłoroczną ;)

 

 

Gingeros, tym Sadolinem Classic mozna zaimpregnować podbitkę, czy koniecznie Base?

Jak tym Classic to 2 razy z kazdej strony zrobić impregnację, a potem od strony właściwej 1 raz lakierobejcą oraz 1 raz już po położeniu?

 

Czy wiesz może jaki kolor lakierobejcy sadolinu będzie najbardziej pasował do okien złoty dąb?

 

Ps. ten classic jest w opakowaniach 10 l, to jest ten produkt http://www.sadolin.pl/?q=pages/products/woods/12758?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów mnie również dopadło to szczęście budowy domu, jestem narazie na samym początku więc chciałem tylko się przywitać i nakreslić co mniej więcej będziemy budować spodobał się nam ten projekt http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_parterowe/ambrozja/#view choć będzie miał kilka przeróbek ale to dopiero okaże się po wizycie u projektanta. Czekam jeszcze na papiery dotyczące służebności drogi i zaczynam cała przygodę.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów mnie również dopadło to szczęście budowy domu, jestem narazie na samym początku więc chciałem tylko się przywitać i nakreslić co mniej więcej będziemy budować spodobał się nam ten projekt http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_parterowe/ambrozja/#view choć będzie miał kilka przeróbek ale to dopiero okaże się po wizycie u projektanta. Czekam jeszcze na papiery dotyczące służebności drogi i zaczynam cała przygodę.

Pozdrawiam Tomek

 

Witamy, witamy:welcome:

 

Bardzo fajny domek się zapowiada :)

A gdzie będziecie go budować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałam dodać że domek super, też nad takim się zastanawialiśmy, ale trochę wystraszyły nas koszty dachu kopertowego, bedziemy mieć dwuspadowy, który także bardziej pasuje do otaczających budynków. Coraz więcej parterówek, super.

 

Do decyzji wyboru parterówki przyczyniła się też częściowo znana z tego forum queene :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...