Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Aga nr 1 cos sie stracila :(

 

A ja wczoraj dostalem mega wielkiego jalowca - takiego niskiego plozacego.. Ma z 3 metry srednicy i musial rosnac juz pare lat - ledwo mi na przyczepke (2x5m) wszedl - wystawal na boki :D Ciekawe czy sie przyjmie brr :)

 

ja mam wlasnie takiego olbrzyma do przesadzenia ale nie mam jak go przetransportowac !!!

wczoraj przesadzilam skyrocketa z chwalowickiej ... mam jalowca w donicy /malego/ i wlasnie takiego olbrzyma do wykopania i czeka na przyczepke !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlasnie takiego olbrzyma do przesadzenia ale nie mam jak go przetransportowac !!!

wczoraj przesadzilam skyrocketa z chwalowickiej ... mam jalowca w donicy /malego/ i wlasnie takiego olbrzyma do wykopania i czeka na przyczepke !!!

 

A mozesz z nim poczekac? Bo najlepiej jest obkobac go teraz na wiosne ok 40-50cm od glownego pnia - tak zeby poobcinac istniejace korzenie, wykopac dookola rowek na "sztych" i zasypac go torfem. I czekac do jesieni - w tym miejscu z obcietych korzeni on powinien pucic duzo malych korzonkow ktore pobieraja sobie wszystkie skladniki odzywcze. Na jesien z torfu bedzie je latwo wyciagnac bez uszkadzania.. Taki jalowiec na 99% sie przyjmie. Ja nie mialem czasu z tym bo u ciotki kopia kanalizacje i tak czy siak bylby wykopany - a juz widze jakby go robotnicy "elegancko" wykopali :-) Wiec musialem go przesadzic na chama.. I mam watpliwosci czy sie przyjmie, szkoda by go bylo bo piekny, duzy, rozlozysty jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz z nim poczekac? Bo najlepiej jest obkobac go teraz na wiosne ok 40-50cm od glownego pnia - tak zeby poobcinac istniejace korzenie, wykopac dookola rowek na "sztych" i zasypac go torfem. I czekac do jesieni - w tym miejscu z obcietych korzeni on powinien pucic duzo malych korzonkow ktore pobieraja sobie wszystkie skladniki odzywcze. Na jesien z torfu bedzie je latwo wyciagnac bez uszkadzania.. Taki jalowiec na 99% sie przyjmie. Ja nie mialem czasu z tym bo u ciotki kopia kanalizacje i tak czy siak bylby wykopany - a juz widze jakby go robotnicy "elegancko" wykopali :-) Wiec musialem go przesadzic na chama.. I mam watpliwosci czy sie przyjmie, szkoda by go bylo bo piekny, duzy, rozlozysty jest :(

 

a mi sie wlasnie wydaje ze lepiej jak by go teraz przesadzic zanim rozpocznie sie okres wegetacji i zanim odzyje po zimie ... bedzie sie ladnie uz w swoim miejscu przyjmowal ... musze popytac fachowcow ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wlasnie wydaje ze lepiej jak by go teraz przesadzic zanim rozpocznie sie okres wegetacji i zanim odzyje po zimie ... bedzie sie ladnie uz w swoim miejscu przyjmowal ... musze popytac fachowcow ...

 

Popytaj i poczytaj - ale iglaki przesadza sie inaczej - na jesien - najlepiej w drugiej polowie sierpnia :) Przebrnalem przez setki watkow, postow i stron i jestem juz fachman od iglakow ;-) Iglaki pobieraja wartosci odzywcze przez swieze (i delikatne) korzonki. Te grube maja tylko za zadanie stabilizacje rosliny w gruncie, a przy normalnym wykopywaniu i wyciaganiu wiekszosc tych malych i swiezych sie niestety narusza / obcina. Z grubych roslina nie jest w stanie sie zywic. Dlatego wszedzie radza zeby obciac te grube korzenie 40-50cm od pnia i poczekac te pol roku az z nich roslina wypusci duzo malych / swiezych ktorymi sie zywi. I w tym miejscu musi byc torf - bo z niego korzenie latwo wyciagniesz bez ich uszkadzania :) Wtedy jest najwieksza szansa ze roslina sie przyjmie..

 

Zobaczymy - ja tego mojego jalowca wyciagnalem na chama ale tez solidnie poprzycinalem sporo galazek - mysle ze to powinno pomoc roslince bo ma mniej do wyzywienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

może to nie ten dział :) ale poszukuje solidnego i w miarę taniego cieślę-dekarza lub całej ekipy od dachu. Kpl więźba ,pokrycie dachówką ceramiczną. Interesuje mnie robocizna ,materiał mam. Prosze o info na priv.

Bede wdzięczny :)

 

Górale co nam budowali robią również dachy, polecam, my jesteśmy bardzo zadowoleni, namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...