Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

co to za ziemia ile jej jest i czy do wzięcia, mam namiar ale na małą cieżarówkę, która woziła mi bergę i gruz do wjazdu

 

ziemia do wziecia ... troche gliny, troche czarnej z kamieniami ... na ogrod sie nie nadaje ale na wyrownanie czy podsypanie bedzie dobra !!

narazie mam na oku 8t autko - mysle ze jedno pelne by bylo ...

 

Gabi do szostoka dzwonilam ale juz wozi kruszywa i na sobote nie da rady ... wegla tez juz nie ma ale znalazlam w zorach czecha z Ledvic ... 580 zl za tone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

bdan jak zadzwonilam to mi powiedzieli ze licza 180 zl za m2 kosttki /kostka, podklad i robocizna/ no chyba kogos bog opuscil !!!! jak sie wqrze to sama bede po 2m2 ukladac !!!

 

To prosta, acz ciezka robota.. Najwazniejszy jest podklad, a ten masz pancerny :-) Tylko jeszcze go dobrze ubic, wanna piasku, pare workow cementu, pare palikow, sznurek, poziomnica, grabie, mloteczek gumowy, kilka drewnianych lat i jedziesz z koksem :-)

 

Bdan - te ceny to LOCO Strzegom. Trzeba liczyc te 500km po 3 pln czyli ~1,5k pln za transport 25t. 25t * 200 = 5 tys + transport = 6,5 tys pln czyli tona wychodzi te 260 pln. Z tony 8/11 ulozysz te 4,5m2, czyli z 25t ulozysz ok. 110m2. Sama kostka wychodzi wiec ok. 60 pln / m2. Z piaskiem, cementem i wypozyczeniem zageszczarki wyjdzie kolo 70 pln / m2. Bez podbudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bdan jak zadzwonilam to mi powiedzieli ze licza 180 zl za m2 kosttki /kostka, podklad i robocizna/ no chyba kogos bog opuscil !!!! jak sie wqrze to sama bede po 2m2 ukladac !!!

 

a to chyba z platyny ta kostka :D

tyle to ja nie płaciłam nawet za wydawało mi sie że drogie płyty tarasowe z Libetu

 

 

ale układać tego bym sie nie podjęła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prosta, acz ciezka robota.. Najwazniejszy jest podklad, a ten masz pancerny :-) Tylko jeszcze go dobrze ubic, wanna piasku, pare workow cementu, pare palikow, sznurek, poziomnica, grabie, mloteczek gumowy, kilka drewnianych lat i jedziesz z koksem :-)

 

Bdan - te ceny to LOCO Strzegom. Trzeba liczyc te 500km po 3 pln czyli ~1,5k pln za transport 25t. 25t * 200 = 5 tys + transport = 6,5 tys pln czyli tona wychodzi te 260 pln. Z tony 8/11 ulozysz te 4,5m2, czyli z 25t ulozysz ok. 110m2. Sama kostka wychodzi wiec ok. 60 pln / m2. Z piaskiem, cementem i wypozyczeniem zageszczarki wyjdzie kolo 70 pln / m2. Bez podbudowy.

 

 

Teraz w domu mamy podjazd wyłożony kostką granitową w opcji na wjeździe duża a na chodnikach mała. Wg nas dużo lepiej wygląda mała, wiec teraz kładlibysmy małą. Wtedy balismy się na wjeżdzie dać malą, choć wszyscy mówili, że najwazniejszy jest podkład i kostka juz nie ma takiego znaczenia, ale tym podjazdem wjeżdżał jeszcze samochód ciężarowy z opałem. Teraz jednak poszlibyśmy ewentualnie z w małą. Kładlismy sami. Tak więc 260/7 m, tj ok. 37 zł za kostke. Tyle, że większa trzeba jeszcze na obrzeża, więc ogólnie tanio nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jakiś czas temu przewijał sie tu temat ogrodzeń. A dokładnie zgłaszania/pozwolenia na grodzenie. Jak to z tym jest? Każde ogrodzenie trzeba zgłaszać? Nawet jeżeli moja działka nie graniczy z drogą, leży w szczerym polu, ogrodzenie będzie zwykłe, żadne mury obronne itp?? Gdzie się dowiem czy muszę coś w tej kwestii robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jakiś czas temu przewijał sie tu temat ogrodzeń. A dokładnie zgłaszania/pozwolenia na grodzenie. Jak to z tym jest? Każde ogrodzenie trzeba zgłaszać? Nawet jeżeli moja działka nie graniczy z drogą, leży w szczerym polu, ogrodzenie będzie zwykłe, żadne mury obronne itp?? Gdzie się dowiem czy muszę coś w tej kwestii robić?

 

Wniosek o uzgodnienie lokalizacji ogrodzenia składasz, jeżeli ogrodzenie będzie od strony drogi gminnej. Jeżeli ogrodzenie jest ponad 2,20 m - takie zgłoszenie jest również wymagane. A dowiesz się wszystkiego w Urzędzie Gminy/Miasta, ja dodatkowo muszę mapki mieć + rysunek schematyczny ogrodzenia i wypisać z jakich materiałów będzie zrobione. Cyrk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz zapytam o agrowloknine ... bylby ktos zainteresowany zakupem ?? przyszloby to jedna przesylka i mozna sie podzielic ...

http://allegro.pl/agrowloknina-50g-czarna-1-6m-x-100m-rolka-i2235712837.html

i szpilki do mocowania

http://allegro.pl/szpilki-do-mocowania-agrowloknina-agrotkanina-100-i2213315682.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz zapytam o agrowloknine ... bylby ktos zainteresowany zakupem ?? przyszloby to jedna przesylka i mozna sie podzielic ...

http://allegro.pl/agrowloknina-50g-czarna-1-6m-x-100m-rolka-i2235712837.html

i szpilki do mocowania

http://allegro.pl/szpilki-do-mocowania-agrowloknina-agrotkanina-100-i2213315682.html

 

Ja bym wzial ale agrotkanine (a nie wloknine) - 100g/m2 no i zielona :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym one sie realnie roznia ?? bo narazie widze ze cene maja raz tyle wyzsza ...

 

Wloknina to taka jakby geowloknina w dotyku - jest miekka. Tkanina to taki worek z ziemniakow - cieniutkie paseczki splecione ze soba. Tkanina ma dwa razy wieksza gramature i ze cztery razy wieksza wytrzymalosc - u mnie jej poki co zaden chwast nie zdolal przebic. Wloknina jest zdecydowanie bardziej delikatna i podatna na przebijanie :) Ja mam szalonego i ciezkiego psa wiec wloknina odpada - prawdopodobnie by ja potargal na strzepy po paru przebiegach ;) Tkaniny to nie rusza :-) Jak nie masz takiego szalenca w domu to wloknina powinna dac rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...