Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

no nie ... mi taka mocna tkanina nie jest potrzebna!!

 

powiedzcie mi moze wiecie - jak sadzic barwinek na agrowlokninie ?? bo one sie rozprzestrzeniaja po ziemi i nie wiem czy na tym dadza rade ??

 

tak wogole jak ktos barwinki potrzebuje to wiem gdzie mozna krasc /kradzione lepiej rosna/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

no nie ... mi taka mocna tkanina nie jest potrzebna!!

 

powiedzcie mi moze wiecie - jak sadzic barwinek na agrowlokninie ?? bo one sie rozprzestrzeniaja po ziemi i nie wiem czy na tym dadza rade ??

 

tak wogole jak ktos barwinki potrzebuje to wiem gdzie mozna krasc /kradzione lepiej rosna/ :)

 

barwinka lepiej nie sadzić na agrowłókninie on szybko pokryje szczelnie powierzchnię i chwasty nie mają szans, pod agrowłókniną nie wyrosną nowe pędy- nie przebiją się, a propos wczesniejszego wpisu zgłaszam chęć zakupu agrowłókniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabi pamietam pamietam !!

kalina napisz ile tego bys potrzebowala i na kiedy /najlepiej na PM/

 

o ja pierdziu jaki u nas przed chwila byl pozar !!! jaralo sie trawsko i drzewa jakies 30-50 m od mojej dzielki !! ja sobie siedze w salonie i dzwoni sasiadka czy wzywalismy juz straz ... lece do sypialni na druga strone i stanelam jak wryta - wiatr, sucho i ogien prawie za plotem !!! dzwonilam i za chwile juz wyly syreny w gotartowicach i u nas ... 4 zastepy w 20 min sobie z tym poradzily ...

jutro wam wrzuce foty bo ide spac juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi moze wiecie - jak sadzic barwinek na agrowlokninie ?? bo one sie rozprzestrzeniaja po ziemi i nie wiem czy na tym dadza rade ??

 

Moim zdaniem nie da rady!! Chyba ze jakis genetycznie zmodyfikowana odmiana co przebije agrotkanine (a przeciez ona sluzy temu zeby sie nic nie przebilo) - ale nie slyszalem o takiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez ta włóknine trzeba potem zasypac ziemia... ??? to jaki problem ?

nie wyobrażam sobie zostawiac nieprzykrytej....a kilka cm barwinkowi wystarczy

 

Na skarpie ziemia ? Nie ma szans - zjedzie :) Ona jest przede wszystkim na skarpy i sluzy temu zeby deszcz nie powodowal przez erozje zjezdzania obsadzonych roslin, czy wlasnie splywania gruntu. Pozatym chyba najwazniejsza rola jest zapobieganie plewieniu bo zaden chwast sie przez nia nie przebije. A jak na nia nawieziesz ziemi to przeciez w niej zaraz bedzie pelno chwasciorow :-) Stanowczo zostawia sie ja odkryta ;-) Dlatego ja kupilem zielona bo sie tak w oczy nie rzuca jak czarna (wlasciwie to mam plecionke - zielono-czarna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Agrowłóknina wytrzyma wystawiona na słońce (nie osłonięta) 3-4 lata. Jednak agrowłókninę powinno się osłonić (przysypać). Najlepiej nadaje się do tego kora, lub odpady drzewne, ale również żwir, kamyczki ozdobne, rośliny płożące, lub inne elementy dekoracyjne. Agrowłóknina osłonięta przed słońcem nie, gnije a jej proces rozkładania się jest bardzo długi, tak więc posłuży nam i będzie spełniała swoją role przez kilkanaście lat.

Jeśli jest osłonięta można przyjąć że spełnia swoją funkcję przez 15 lat. Niestety bez osłonięcia agrowłókniny, dodawana do niej największa możliwa dawka stabilizatora przeciw promieniom UV pozwala na użytkowanie przez okres 3 lat. Po tym czasie następuje jej powolna degradacja."

 

na skarpy zaleca sie ukłądanie kamieni po to zeby własnie nie pozwalały na swobodny zjazd wszystkiego co na niej jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Agrowłóknina wytrzyma wystawiona na słońce (nie osłonięta) 3-4 lata. Jednak agrowłókninę powinno się osłonić (przysypać). Najlepiej nadaje się do tego kora, lub odpady drzewne, ale również żwir, kamyczki ozdobne, rośliny płożące, lub inne elementy dekoracyjne. Agrowłóknina osłonięta przed słońcem nie, gnije a jej proces rozkładania się jest bardzo długi, tak więc posłuży nam i będzie spełniała swoją role przez kilkanaście lat.

Jeśli jest osłonięta można przyjąć że spełnia swoją funkcję przez 15 lat. Niestety bez osłonięcia agrowłókniny, dodawana do niej największa możliwa dawka stabilizatora przeciw promieniom UV pozwala na użytkowanie przez okres 3 lat. Po tym czasie następuje jej powolna degradacja."

 

na skarpy zaleca sie ukłądanie kamieni po to zeby własnie nie pozwalały na swobodny zjazd wszystkiego co na niej jest

 

Ale co by na niej mialo byc ? ;) Rosliny siedza w ziemi. Jezeli chcesz agrotkanine przysypac ziemia i na tym znowu ukladac kamienie zeby nie zmyly ziemi ktora przykrywa agrotkanine to robisz sobie podwojna i kompletnie bezsensowna (i droga) robote - w takim wypadku poprostu nie dajesz agrotkaniny i kamienie ukladasz odrazu na grunt rodzimy. Nie widze sensu w stosowaniu agrotkaniny i przykrywaniu jej swieza ziemia ktora znowu trzeba przykryc zeby nie zjechala.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cel ? wzmocnienie konstrukcji skarpy i zapieganie chwastom, w takiej cieńkiej warstwie raczej nic nie wyrośnie

taką instrukcje znalazłam szukając sposobu budowy skalniaka i dla mnie ona jest sensowna, nie wyobrażam sobie gołej włókniny na wierzchu obojetnie czy zielonej czy czarnej, a za te kilkanaście lat jak sie włóknina rozsypie to juz krzaki beda miały takie korzenie i beda tak rozkrzewione ze same utrzymaja wszystko w kupie - tak jest to tłumaczone w porAdnikach, ja sama tego nie wymyśliłam

ale każdy robi jak chce ja tam nikomu niczego nie narzucam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cel ? wzmocnienie konstrukcji skarpy i zapieganie chwastom, w takiej cieńkiej warstwie raczej nic nie wyrośnie

taką instrukcje znalazłam szukając sposobu budowy skalniaka i dla mnie ona jest sensowna, nie wyobrażam sobie gołej włókniny na wierzchu obojetnie czy zielonej czy czarnej, a za te kilkanaście lat jak sie włóknina rozsypie to juz krzaki beda miały takie korzenie i beda tak rozkrzewione ze same utrzymaja wszystko w kupie - tak jest to tłumaczone w porAdnikach, ja sama tego nie wymyśliłam

ale każdy robi jak chce ja tam nikomu niczego nie narzucam

 

Moim zdaniem to wyrzucanie kasy w bloto - jezeli chcesz i tak calosc gleby przykryc kamieniami lub czyms mocniejszym, czego nie "porwie" woda to wloknina jest tu poprostu zbedna - lepsza bylaby juz siatka al'a przeciw-kretowa ktora nie jest sliska i gladka jak wloknina i ktora w lepszy sposob ta ziemie bedzie przed deszczem "trzymac" (popatrz na skarpy w budowie przy zjazdach z autostrad - wszedzie takie daja). A chwasty to nawet na 1cm warstwie ziemi na betonie beda rosly :-) No ale jak piszesz - kazdy robi jak uwaza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam tanio do sprzedania pozostałości po więźbie. Podaję ilości i wymiary:

 

23cm * 19 cm - dł 2metry

23cm*19 cm - dł 4,5 m : 2 sztuki

19 cm*10 cm - dł 2 m : 2 sztuki

21 cm*17 cm- dł 2 m : 2 sztuki

21cm*17 cm- dł 4 m

21cm*17 cm - dł 4,5 m : 2 sztuki

17 cm*17 cm - dł 2,8 m

14 cm*17 cm - dł 3,3 m

14 cm*17 cm - dł4,5 m

14cm*17cm - dł 3,5 m

8 cm*17 cm - dł 4 m

8cm*17 cm - dł2,5 m : 2 sztuki

27cm*8 cm - dł 2 m

15cm*15cm - dł 2,5 m

14 cm*14 cm - dł 4,5 m

 

Drewno jest zaimpregnowane metodą zanurzeniową.Nie zapewniam transportu. Zainteresownych proszę o kontakt na adres mailowy : [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo ci tego zostało. Ja mam jedną taką krokiew za domem, ciekawe co by tu z nią zrobić. Możnaby z naszych resztek więźbę komus poskładac;)

 

mam dylemat z wylewkami. Teoretycznie przy podłogówce powinno jej być 8-10cm, a wszyscy chcą zrobić mi 5,5-8cm, w zależności od podłoża.

Ze zbrojeniem też ciekawie, co warte te włókna plastikowe zamiast siatki stalowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Rutino / Arturo czy zamawialiście z silikatów elementy połówkowe SILIKAT 1/2 NP24. Jeśli tak to + - ile ?

Nie zamawiałem,po fakcie stwierdzam,ze nie byłyby potrzebne,szlifierka w łapkę i powstaje idealna połówka a z tego co widziałem to przecięcie nie stanowi żadnego problemu :)

Dzięki temu mam symboliczną ilość odpadów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...