Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

ale żywotniki są silnie trujące i nie są zalecane tam gdzie bawią się małe dzieci lub zwierzęta

wiem wiem....wszyscy mają tuje ;)

mnie po prostu bardziej podobają się swierki, sosny, jodły

póki co potrzebuje 3 mocno ozdobne karłowate koło podjazdu do garażu

reszte bede kupowac jak uporządkuję teren wokół czyli za jakiś miesiąc-półtora

na tego skubańca zachorowałam i CHCE GO MIEĆ

http://allegro.pl/swierk-bialobok-perelka-wsrod-iglakow-biale-pedy-i2221481994.html

 

btw. czytaliście ze 12 grudnia bieżącego roku mają otwierać castorame koło carrefoura :D tak tak....otwierać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

adam pisze do tego sprzedawcy odnosnie transportu - poczekam co odpowie

 

Bede chyba dzisiaj jechal do szkolki w Olzie - spytam po ile by tam ta kosodrzewina byla i ile dadza rabatu za troche wieksza ilosc :p

 

A swoja droga musze sie przyjrzec z bliska moim jalowcom wiltonii - mam ich setke nasadzona na samej gorze skarpy przy plocie - maja pelnic docelowo role podmurowki i ogolnie maja opanowac teren ok. metra przed plotem, tak zebym tam kosic nie musial :-) Kupowalem rok temu takie malenstwa jakos po 1-2 pln i kilka zdechlo ale reszta sie CHYBA przyjela - poki co sa lekko fioletowe ale to chyba u nich normalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym się też pisała na te maluchy :)

tylko bym musiała policzyć, co ile chcecie je sadzić co metr wystarczy ???

 

Tak planuje, moze nawet troche rzadziej - co 1,5m ? Moze bym ich nawet wiecej wzial w tej cenie - w sumie to mam ze 50mb jeszcze przy froncie do obsadzenia ale juz w miejscu gdzie tak mi na szybkim wzroscie nie zalezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam interesować sie kupnem styropianu na podłoge.Czy róznią sie czymś te styropiany? Jaki jest najlepszy ? Czy musi być jakiś specjalny jak podłogę mam na gruncie.?

 

mysle ze wazne sa parametry - ja dawalam polstyr /kupowany w mega1000/ i jestem z niego zadowolona ... dobrze sie ukladal /wiecej nie moge o nim powiedziec bo niby co ?? cieplo jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

jedyny parametr jaki jest istotny to ten, żeby był to styro pod wylewki....pozostałe parametry mają znaczenie, jak tego styro dajemy kilka cm...

a akurat argument że jest ciepło jest dla mnie chybiony...pewnie tak samo ciepło będzie przy 5cm jak i 20cm :p

tylko koszta inne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny parametr jaki jest istotny to ten, żeby był to styro pod wylewki....pozostałe parametry mają znaczenie, jak tego styro dajemy kilka cm...

a akurat argument że jest ciepło jest dla mnie chybiony...pewnie tak samo ciepło będzie przy 5cm jak i 20cm :p

tylko koszta inne :p

 

nie narzekam na koszty zimy :) jak na miesiac mega mrozow to spalenie 3t wegla uwazam za zupelnie przyzwoity bilans /w tym wygrzewanie wylewek i calego domu - sami wiecei ze na to sporo energii jest potrzebne!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
nie narzekam na koszty zimy :) jak na miesiac mega mrozow to spalenie 3t wegla uwazam za zupelnie przyzwoity bilans /w tym wygrzewanie wylewek i calego domu - sami wiecei ze na to sporo energii jest potrzebne!!

 

Mea, z tego co pamiętam, to masz zamiar grzać CWU piecem - daj znać jak ci się będzie kształtować zużycie za pełny rok (CO+CWU)

ta sama prośba oczywiście dotyczy tez innych posiadaczy pieców na ekogroszek...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz kupilosmy tone wegla brunatnego /kopalnia ledvice/ zobaczymy jak sie ten sprawdzi na cwu ...

 

a wlasnie jak tam u was z wylaczeniem co ?? my kaloryfery zakrecilismy juz ze dwa tyg temu ... tesciowa za to puszcza na 5 ... a podlogowka chyba jeszcze czasem grzeje /bo lodowata nie jest/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynka a na takie male reflektujesz ??

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=2218989655

 

zima ?? jaka zima ??

achaaa bo ja nie odslonilam rolet od rana :)

 

viperlo w namiarach jest kontakt do firmy eldor z allegro - maja zdecydowanie najlepsze ceny kabli i elektryki /przynajmniej dotad mieli bo dosc regularnie to sprawdzalam :)/

gniazdka i wylaczniki kupowalam z serii simon kontakt w sklepie svajs w katowicach - jak bedziesz taie rzeczy zamawial to dam ci namiar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styropian im twardszy tym lepszy. EPS100 jest minimalnie droższy od standardowego. Trzeba go szukać z pewnym wyprzedzeniem, bo z dnia na dzień jest z tym kłopot. co do producentów to podobno jest to wszystko jedno. Instalator ci powie jakie grubości cię interesują, u mnie jest dwa razy po pięć cm

Zaczynam interesować sie kupnem styropianu na podłoge.Czy róznią sie czymś te styropiany? Jaki jest najlepszy ? Czy musi być jakiś specjalny jak podłogę mam na gruncie.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea jak to wyłączyć ogrzewanie?? Ja w piątek o mało chłopa nie udusiłam,bo rano wyłączył podłogówke,a jak wróciłam wieczorem to była zimna podłoga.Mea nie grzejecie a podłoga nie jest zimna??

 

nie grzejemy u gory - podloga grzeje :) ale caly tydzien nie grzala jak bylo cieplo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...