Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Napiszcie mi jakie dokumenty trzeba mieć żeby oddać dom do odbioru przez nadzór budowlany?Ile czasu zajęło wam kompletowanie dokumentów?mam czas do lipca 2012 ale już chce się za to zabrać

 

mnie wszystko przygotowywał i oddawał kierbud

wypełniony dziennik budowy z wpisami kominiarza, elektryka, wod-kan, gaz jak jest,

mapy z naniesionymi mediami

umowy z wodociągami, elektryką

 

od oddania dokumentów mają 3 tygodnie, mnie wzywali do uzupełnienia dokumentów w ciągu 7 dni więc mieli kolejne 4 tygodnie i jak nic nie przyjdzie to mozesz starac sie o numer a oni wszystko odeślą ci do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam moja suwanke 3,30 i jest rewelacyjna!! nie zamienila bym jej na nic innego !! dzielona po polowie - piekne olbrzymie przeszklenie :) na polowie okna - fix - moze spokojnie stac stol /nie przeszkadza w komunikacji/

 

 

uff jak dobrze ze ja juz nie mieszkam na chwalowickiej ... w perspektywie remontu wodzislawskiej tam bylby horror !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym dokładnie polega ( tak po chłopsku mi wytłumaczcie) sterowanie elektrycznie w każdym pokoju.Macie coś takiego?

Tak po chłopsku.

Masz pętle podłogłówki, które schodzą się na rozdzielaczu.

Na jednym końcu pętli masz możliwość ustawienia na stałe jakiegoś przepływu - to jest rotametr.

Na drugim końcu pętli masz możliwość odcięcia przepływu na zasadzie ON/OFF - to jest elektrozawór.

 

Rotametrem ustawisz stały przepływ cieczy, jeśli ciesz wpływająca ma stałą temperaturę i z pomieszczenia ucieka stała ilość ciepła to rotametrem po dłuższych zabawach ustawisz jakąś stałą temperaturę. Ale to wymaga czasu, zabawy pokrętłami i jeszcze raz czasu na zabawę.

 

Elektrozawór jest w zasadzie zaworem termicznym, jak się rozgrzeje to się rozszerzy, jak się rozszerzy to wciśnie taki mały dinks w rozdzielaczu i zamknie przepływ cieczy, jak się zamknie przepływ cieczy to się wychłodzi.

 

Sterowanie polega na otwieraniu bądź zamykaniu przepływu cieczy w danej pętli.

 

Do sterowania możesz wykorzystać dowolny sterownik, który na wyjściu daje sygnał ON/OFF.

To może być dedykowany sterownik temperatury, to może być prosty sterownik (bimetal), to może być sterownik od producenta osprzętu elektrycznego (gniazd, wyłączników).

 

Pod jeden sterownik możesz podpiąć wiele pętli podłogłowki, ale będą wówczas sterowane jednocześnie.

Czyli ten sterownik będzie tzw. referencyjny, albo odniesienia.

 

Podłogówka jest bardzo powolna, długo się nagrzewa i długo wychładza. Długo to 10-20-30 godzin.

Więc jeśli myślisz że np: podkręcisz sobie temperaturę w łazience przed porannym prysznicem, to jak najbardziej z tym że zrób to dzień wcześniej.

 

Mając na względzie tą zwłokę czasową to indywidualna regulacja w każdym pomieszczeniu jest przerostem formy nad treścią.

Napewno kuchnia, napewno łazienka, reszta na zasadzie odniesienia (referencji) np: jedna sypialnia, jeden korytarz.

 

Kablami się nie przejmuj, w ostateczności zrobisz sobie sterowanie bezprzewodowe.

Ważniejsze są pętle ułożone z głową, a to już rola hydraulika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wszystko przygotowywał i oddawał kierbud

wypełniony dziennik budowy z wpisami kominiarza, elektryka, wod-kan, gaz jak jest,

mapy z naniesionymi mediami

umowy z wodociągami, elektryką

 

od oddania dokumentów mają 3 tygodnie, mnie wzywali do uzupełnienia dokumentów w ciągu 7 dni więc mieli kolejne 4 tygodnie i jak nic nie przyjdzie to mozesz starac sie o numer a oni wszystko odeślą ci do domu

 

A jak wygląda odbiór? Bo mnie to też niedługo czeka. Przyjeżdża ktoś z nadzoru i ogląda dom czy to tylko papierkowa robota??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda odbiór? Bo mnie to też niedługo czeka. Przyjeżdża ktoś z nadzoru i ogląda dom czy to tylko papierkowa robota??

 

nie było nikogo pani tylko wyraźnie zaznaczyła że oczywiście wiemy o tym że nie wolno nam na razie w nim mieszkać ;)

 

kierbud tylko mnie uprzedził że muszą byc balustrady chocby prowizoryczne (my ich nie mieliśmy) i wszystko zgodne z projektem, jak cos sie zmienilo to koniecznie adnotacja w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też nikogo nie było,tylko papiery.Jeszcze nie doczytalam czy pisaliście o świadectwie energetycznym,bo też potrzebne.

Co do okna to głównie przez moją suwankę nie polecam AP Żory,spieprzone i okno i montaż.Teraz mnie znowu szlag trafia jak się cieplej robi i się ją otwiera często,bo wypada z prowadnic,zacina się.Koszmar! Nasza ma 270cm szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam moja suwanke 3,30 i jest rewelacyjna!! nie zamienila bym jej na nic innego !! dzielona po polowie - piekne olbrzymie przeszklenie :) na polowie okna - fix - moze spokojnie stac stol /nie przeszkadza w komunikacji/

 

 

 

kupowałaś okna z oknoplastu prawda ?

Tą suwankę masz z tym niskim progiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie to sobie wyobrażałem

 

Tak po chłopsku.

Podłogówka jest bardzo powolna, długo się nagrzewa i długo wychładza. Długo to 10-20-30 godzin.

Więc jeśli myślisz że np: podkręcisz sobie temperaturę w łazience przed porannym prysznicem, to jak najbardziej z tym że zrób to dzień wcześniej.

Mając na względzie tą zwłokę czasową to indywidualna regulacja w każdym pomieszczeniu jest przerostem formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowałaś okna z oknoplastu prawda ?

Tą suwankę masz z tym niskim progiem ?

 

nie ... mam ta suwanke "jednoplaszczyznowa" z wysokim progiem !! imho jest szczelniejsza!!! I TANSZA!!!! - i tak ... kupowalam w oknoplascie bo nikt inny za sensowne pieniadze nei odwazyl sie zrobic tak duzego okna ... oknoplast w standardzie tego typu ma okna 4m !!! a inni proponowali mi do tego poprzeczne ramy co jest moim zdaniem ohydne !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaja.

jestem dziś na budowie, a tu styropian się rozkłada w najlepsze. Tylko czemu na chudym betonie? Może jakąś folię pod to? Kierownik na to, że folia musi być.

Panowie pozbierają to, co rozłożyli i położą dwie warstwy folii. już ją kupiłem.

nie wiem co o tym sądzić, ekipa sprawia wrażenie fachowej, do tej pory było b.dobrze. niedrodzy koledzy z pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea możesz mi przypomnieć ile Cie kosztowały te schody zewnetrzne ? szukam ekipy która mi rozbierze i zrobi na nowo schody przy budynku w którym pracuje i chce porównać oferty

 

mowisz o zrobieniu /zbrojenie szalowanie i beton/ czy wykonczeniu ?? wykonczonych jeszcze nie mam ... czekaja na lepsze czasy ... narazie jest prowizorka /beton i deski/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...