Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

to jest komin uniwersalny, czyli do wegla i do gazu. Gaz tworzy żrące skropliny, które tą rurką powinny ujść do kanalizy. ta rurka to samo dno komina, poniżej są dwa rzędy bloczków betonowych.

Swoją drogą zajefajnych mam fachowców wod-kan, że tej rurki do niczego nie podpięli. Oj, podepną.

Tylko jak komin wygląda z góry? ma po prostu otwór w niebo, do którego wpada deszcz? czy raczej ma czapkę i dwa otwory po bokach?

 

Czapke i otwory maja kanaly wentylacyjne - komin spalinowy musi miec otwor w niebo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

z tego co pamietam to Schiedel ma na wylocie czapke

http://www.budujemydom.pl/images/stories/artykuly/935.jpg

 

ale ja nie mam jej założonej

 

 

 

Madzia - sciągam króliki na mojego Fb :D

 

Ta czapka Schiedel'a nie osłania kanału od "nieba". To tylko stożek, który dla kanału gazowego jest ozdobnikiem, a dla zwykłego spalinowego zakrywa od "nieba" warstwę ocieplenia kanału oraz też pełni funkcję ozdobną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, komin mi cieknie. najwyraźniej popsuł go elektryk, bo sobie przez niego wiercił. Myślałem że będzie uzgadniał ze mną jak robi, bo bym mu na to nie pozwolił....

Wiercił przez komin powiadasz, to raczej ten fachura nie ma wiele wspólnego z zawodem elektryka.

Następnym krokiem fachofca będzie użycie zwykłej pianki do uszczelnienia komina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta czapka Schiedel'a nie osłania kanału od "nieba". To tylko stożek, który dla kanału gazowego jest ozdobnikiem, a dla zwykłego spalinowego zakrywa od "nieba" warstwę ocieplenia kanału oraz też pełni funkcję ozdobną :)

 

wiem o tym :) komin to nie wędzarnia zeby dym w nim kisić :D dlatego napisałam ze darowałam sobie tą pseudo-czapke :) zwróciłam tylko uwage że taka czapka bywa stosowana..choc to dziurawa czapka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że mój komin z lotu ptaka wygląda tak:

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQoLdZNJoqu-A3pOiVyR-Lg3WMxl8F9VwWxO2jYV2CuMz2K6xCI

czyli deszcz wpada sobie do niego swobodnie. i co z tą wodą ma się dziać dalej?

gdybym nie miał tej rurki od skroplin, to komin wypełniłby się w końcu wodą aż po swój czubek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że mój komin z lotu ptaka wygląda tak:

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQoLdZNJoqu-A3pOiVyR-Lg3WMxl8F9VwWxO2jYV2CuMz2K6xCI

czyli deszcz wpada sobie do niego swobodnie. i co z tą wodą ma się dziać dalej?

 

A liczyles ile tej wody faktycznie tam wpadnie ? Najwieksze burze jakie nas nawiedzily mialy opad na poziomie 30l w ciagu doby, czyli do komina 28x14 (0,04m2) moglo wleciec 1,2l wody. To przy naprawde poteznej burzy - normalnie przy deszczu to ten opad wynosi bodaj 5 x mniej :) Wiekszosc tej wody poprostu wsiaka w ceramike (ktora chlonie wode dosc dobrze), a potem odparowuje - przy przewiewie w kominie lub/i przy paleniu.

 

gdybym nie miał tej rurki od skroplin, to komin wypełniłby się w końcu wodą aż po swój czubek?

 

No takich scen to az bym sie nie spodziewal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tej wątpliwej ozdoby jaką jest czapka na kominie też nie mamy.Jak tylko to zobaczyłam to poiwedziałam stanowcze "nie",żadne takie dziadostwo nie będzie szpeciło mojego pięknego dachu.

 

Gabi ustalmy pewne fakty :) czapa to nie ozdoba :) tylko niezbędny element całości :) tak to już ktoś mądry wymyślił i tak pewnie być musi to czy to się komuś podoba czy też nie to nie ma tu nic do rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...