Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gabi ustalmy pewne fakty :) czapa to nie ozdoba :) tylko niezbędny element całości :) tak to już ktoś mądry wymyślił i tak pewnie być musi to czy to się komuś podoba czy też nie to nie ma tu nic do rzeczy :)

 

jej podstawowym zadaniem jak ju zchyba szyna wspomnial jest niedopuscic do zawilgocenia welny - ja mam to zalatwione za pomoca oslony z kamienia i tym samym szpetota pojdzie an zlom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałam ci - zwykłe płytki schodowe, jest spory wybór a poprzeczne rowki zapobiegaja poślizgom, coś wybierzesz, ja mam żółte pod kolor komina, kostki brukowej i -kiedys- klinkieru wokół drzwi wejsciowych i płotu :D

jutro pstryknę fotki ale to coś w tym stylu:

http://nokautimg4.pl/p-7a-b7-7ab70f5b628d862cb35f95bd0cecef22500x500/elementy-schodowe-opoczno-simple-sand-stopien-narozny-strukturalny-3-d-30x30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie też to męczy co dać na te schody,musimy to w końcu zrobić,ale zdecydowanie będzie to coś z tego rodzaju co Pati poleca.Mój ojciec,który jest kurierem mówi,że przy niektórych domach można się zabić jak mają kafle na wysoki połysk,na tym nawet normalnie stanąć nie można,a co dopiero chodzić.

Mea jak z tą włókniną?? I jeszcze mam pytanie do Ciebie,czy stary bojler,który służy jako walec można od Was wypożyczyć czy raczej nie jest on sprawny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałam ci - zwykłe płytki schodowe, jest spory wybór a poprzeczne rowki zapobiegaja poślizgom, coś wybierzesz, ja mam żółte pod kolor komina, kostki brukowej i -kiedys- klinkieru wokół drzwi wejsciowych i płotu :D

jutro pstryknę fotki ale to coś w tym stylu:

http://nokautimg4.pl/p-7a-b7-7ab70f5b628d862cb35f95bd0cecef22500x500/elementy-schodowe-opoczno-simple-sand-stopien-narozny-strukturalny-3-d-30x30.jpg

 

Też chciałam czymś podobnym obłożyć schody w domu, ale teraz się waham. Niedawno obłożyli nam takimi płytkami schody pod blokiem i jak popada to można na nich wywinąć niezłego orła. Aż się zdziwiłam, że są takie śliskie. I znowu mam dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, my na schodach mamy płytki zewnętrzne, tyle, że takie chropowate, sprawdziły się w zimie, choć po fakcie stwierdziłam, że mogły być gładkie i ciemniejsze;), ale nie jest źle. Nie mamy tych z rowkami, bo one śliskie nie są same w sobie, a i mamy tylko 3 schodki.

Masz w marketach bardzo duży wybór, tak, jak Queene pisze, z tymi rowkami, które zapobiegają poślizgowi. Znajdziesz na pewno coś fajnego i niedrogiego.

 

Ja zdecydowałam nie dawać agrowłókniny na tę moją skarpę. Czymkolwiek to obsypię, to będzie spadać, a mam skarpę stromą. A nie chcę, żeby ta czarna płachta była widoczna. Zobaczymy, co z tego wyniknie; jestem na etapie szukania jakichś płożących iglaków, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałam nie dawać agrowłókniny na tę moją skarpę. Czymkolwiek to obsypię, to będzie spadać, a mam skarpę stromą. A nie chcę, żeby ta czarna płachta była widoczna. Zobaczymy, co z tego wyniknie; jestem na etapie szukania jakichś płożących iglaków, itp.

 

To szykuj sie na ciezka prace w postaci pielenia tysiaca chwascikow jakie beda tam rosly i zagluszaly wszystkie wolno-rosnace iglaki :) Praca tym ciezsza im bardziej skarpa stroma! Przemysl to jeszcze - agrowloknine mozesz kupic zielona - wiadomo, ze wyglada troche sztucznie ale na pewno lepiej wyglada agrowloknina niz chwasty :-) A jak masz ta skarpe swiezo usypana to jak sie niedlugo zaczna wiosenne deszcze to bedziesz wyklinala ten dzien kiedy podjelas decyzje o braku wlokniny!

 

No chyba ze rzeczywiscie uwielbiasz codzienne pielenie na kolanach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką trawę polecacie?? Na co zwracać uwagę przy zakupie,czy jest coś szczególnego??Gdzie najlepiej ją kupić,bo słyszałam,że w marketach nie warto.

 

możesz sprawdzić w centrali nasiennej w żorach, trawa od tego roku znacznie podrożała w cenach hurtowych gdzie 15-20%. Worek 25kg dywanówki lub sportowej kosztuje obecnie coś około 13,60zł/kg.

Marketówke miałem raz i nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, my na schodach mamy płytki zewnętrzne, tyle, że takie chropowate, sprawdziły się w zimie, choć po fakcie stwierdziłam, że mogły być gładkie i ciemniejsze;), ale nie jest źle. Nie mamy tych z rowkami, bo one śliskie nie są same w sobie, a i mamy tylko 3 schodki.

Masz w marketach bardzo duży wybór, tak, jak Queene pisze, z tymi rowkami, które zapobiegają poślizgowi. Znajdziesz na pewno coś fajnego i niedrogiego.

 

Ja zdecydowałam nie dawać agrowłókniny na tę moją skarpę. Czymkolwiek to obsypię, to będzie spadać, a mam skarpę stromą. A nie chcę, żeby ta czarna płachta była widoczna. Zobaczymy, co z tego wyniknie; jestem na etapie szukania jakichś płożących iglaków, itp.

 

ja tez nie daje, w ogrodnictwie poradzono mi posadzic barwinka i iglaki, barwinek rosnie szybko, nie przepuszcza chwastów i ładnie wygląda bo ma fioletowe kwiatki

i razem z nim posadze płożace iglaki i kamienie gdzieniegdzie - bedzie sie trzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pati ten kto ci powiedzial ze w barwinku nie rosna chwasty chyba nie widzial barwinka jeszcze :) - zapraszam na prezentacje na chwalowicka jak to trawsko mi z barwinka wyrasta i siadywalam tam z nozyczkami i wycinalam po jednej ... a za tydzien znow ... i znow ... az olalam :)

 

gabi wloknine na dniach zamawiam /dzis jutro/ biore narazie rolke /100m/ szerokosc 1,6m ...

moze kupie kosówki ... jak starczy kasy !!

 

kolejne kwestie - balustrada zewnetrzna ... jedyny namiar od Agi padl ... nie robia juz balustrad zewnetrznych !!! mozecie pomoc ?? glownie interesuje mnie drewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...