Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Gość Arturo72
Pati a ja myślę że nie warto po raz setny tłumaczyć Arturowi że gdyby człowiek miał na wszystko od razu to życie straciło by sens :)

Tyż racja :)

Arturo - nie chodzi o to czy dał sie we znaki...bo nie dał :) chodzi o to że moje przeświadczenie a raczej info które posiadałam we właściwym czasie ze PC to koszt minimum 50 tys złotych spowodowały ze nie zainteresowałam sie tematem i co tu dużo mówić trochę zawaliłam sprawe

dlatego teraz próbuje doradzić innym żeby mieli lepiej :)

No fakt,także byłem i jestem przeciwny PCi za kosmiczną kasę,bo dalej takie ceny są aktualne.

No ale jestem przykładem,ze w cenie kotła na ekogroszek także można mieć PCi :)

Fakt,że nie z COP3,5 tylko ok.2,5-3 ale to i tak mnie zadowala.

A co najważniejsze,bez mrugnięcia nawet najmniejszym palcem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

twboss a nie można lekko boczkiem ?

http://img98.imageshack.us/img98/294/mapa2au.jpg

 

ten numer raczej nie przejdzie z uwagi na zapisy w MPZP odnosnie ładu w srodowisku i zagospodarowaniu :D jak by tak kazdy krecil chałupka to bysmy dopiero kosmos mieli w rybniku :Dmysle ze linia zabudowy warto by sie dostosowac do sasiedniego domu wtedy nikt nic nie moze zarzucic :)

 

twboss - a powiedz mi czemu masz sie przytulic do wschodniej sciany ?? cos ci ogranicza pole manewru ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten numer raczej nie przejdzie z uwagi na zapisy w MPZP odnosnie ładu w srodowisku i zagospodarowaniu :D jak by tak kazdy krecil chałupka to bysmy dopiero kosmos mieli w rybniku :Dmysle ze linia zabudowy warto by sie dostosowac do sasiedniego domu wtedy nikt nic nie moze zarzucic :)

 

twboss - a powiedz mi czemu masz sie przytulic do wschodniej sciany ?? cos ci ogranicza pole manewru ??

 

od wschodniej strony mam za płotem niewykończony dom już chyba od 10 lat i trochę mi ta strona nie leży stąd takie ułożenie domu,dom jest dość wysoki i trudno go będzie zakryć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Stoimy teraz przed wyborem okien i prawie jesteśmy zdecydowani na energo z powodu wiatrów w naszym rejonie(3 szyby ciepła ramka) na profilu veka alphaline 90 i dostałem kilka wycen ale bardziej mnie interesuje znajomość (lub niepolecenie) któregoś producenta: Konsek z Żor, Zama z Goleszowa, KNS Wodzisłąw, Oknopex Bielsko B.

 

 

Mam te same okna -w złotym dębie. Brałem z KNS-u jakieś 3 tyg. temu. Jak najbardziej polecam - wykonanie, montaż i przede wszystkim terminowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
nareszcie cos się dzieje:)

Zabieram się w końcu za rozmowy z "ociepleniowcami" pamiętacie może ile was kosztowały ocieplenia ścian? 15cm styro, najlepiej z robocizną i bez.

 

Ja robię samemu,na piankę :)Trochę grosza się przyda ;)

A co najważniejsze,wiem,że zrobię to dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Skąd wiesz, że dokładnie, robiłeś to już kiedyś?

No i czas na to wygospodarować, to jest minimum tydzień roboty dla 4 osób

 

Nie robiłem ale cały czas się uczę,wg mnie i wg zebranych opinii nie jest to duża filozofia i dlatego będzie na piankę,żeby nie babrać się w rozrabianie i nakładanie kleju.A dokładnie będzie na 100% :)W zeszłym roku kolega ocieplał razem z kolegą domek mojej wielkości i zeszło im trzy dni w dwie osoby :)Tyle czasu spokojnie mogę poświęcić,ja mam 130m2 ścian

Dziennie jedna ściana,ok.35m2,to nawet niech będzie cztery dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem ale cały czas się uczę,wg mnie i wg zebranych opinii nie jest to duża filozofia i dlatego będzie na piankę,żeby nie babrać się w rozrabianie i nakładanie kleju.A dokładnie będzie na 100% :)W zeszłym roku kolega ocieplał razem z kolegą domek mojej wielkości i zeszło im trzy dni w dwie osoby :)Tyle czasu spokojnie mogę poświęcić,ja mam tylko 130m2 ścian

 

Nie chce mi się wierzyć w te trzy dni. Szczególnie jeżeli ktoś tego wcześniej nie robił i chce mieć to zrobione dokładnie. Może nie zajmie Ci to 4 tygodni tak jak nam, chociażby ze względu na sam fakt, że nasz dom ma ponad 8 metrów wysokości i ocieplanie szczytów na rusztowaniach to była makabra, a u Ciebie to odpada, ale trzy dni są nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie chce mi się wierzyć w te trzy dni. Szczególnie jeżeli ktoś tego wcześniej nie robił i chce mieć to zrobione dokładnie. Może nie zajmie Ci to 4 tygodni tak jak nam, chociażby ze względu na sam fakt, że nasz dom ma ponad 8 metrów wysokości i ocieplanie szczytów na rusztowaniach to była makabra, a u Ciebie to odpada, ale trzy dni są nierealne.

 

No właśnie kolega robił to z kolegą,który ma już praktykę w tym zakresie,też parterówkę :)Jednak zaryzykuje,rąk do pracy mi nie brakuje,koledzy w pracy są raczej życzliwi a wysokość to tylko 3m ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
czyli będziesz miał z kolegą dokładnie w 4dni, a nie byle jak ekipą profesjonalistów w dwa tygodnie:D

 

</p>

I znowu wiem swoje ;) Profesjonalistom dziękuję za klejenie na placki i kołkowanie :)</p>Ja nie będę kołkował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops::oops::oops::oops::oops:

Aż wstyd..... Zaraz przeprowadzka, a ostatni wpis na etapie stropu. Obiecuję (któryś już raz) poprawę.

 

No właśnie - do roboty :p:P:P

Pamiętam że zaczynaliśmy w tym samym czasie, a teraz wy już szykujecie się do przeprowadzki :o

No ale my się trochę obijamy :wiggle:

Jakoś ciężko nam się zebrać i w końcu wystartować z tą robotą...im bliżej końca tym bardziej nam się nie chce...człowiek nie wie w co ma ręce włożyć więc siedzi i w nic nie wkłada :p

Echhh... chyba mocny kopniak w d..pę by się przydał :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...