Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

No właśnie - do roboty :p:P:P

Pamiętam że zaczynaliśmy w tym samym czasie, a teraz wy już szykujecie się do przeprowadzki :o

No ale my się trochę obijamy :wiggle:

Jakoś ciężko nam się zebrać i w końcu wystartować z tą robotą...im bliżej końca tym bardziej nam się nie chce...człowiek nie wie w co ma ręce włożyć więc siedzi i w nic nie wkłada :p

Echhh... chyba mocny kopniak w d..pę by się przydał :rolleyes:

 

Oj Madziu uwierz, że nam też od dawna się już nie chce. Mąż gdy słyszy słowo budowa to dostaje drgawek. Od dwóch lat dzień w dzień, przed czy po pracy idzie na budowę. Nasza córka praktycznie go nie widuje. No ale chęć wyniesienia się z bloków jeszcze jakoś go motywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Oj Madziu uwierz, że nam też od dawna się już nie chce. Mąż gdy słyszy słowo budowa to dostaje drgawek. Od dwóch lat dzień w dzień, przed czy po pracy idzie na budowę. Nasza córka praktycznie go nie widuje. No ale chęć wyniesienia się z bloków jeszcze jakoś go motywuje.

 

No tak, tylko ta chęć nam pozostaje :rolleyes:

Kurcze u nas to w ogóle jest masakra z tym czasem - budowa w Jejkowicach, mieszkamy w Raciborzu, a mąż pracuje w Gliwicach :sick: No i jak tu znaleźć czas na dojazdy, pracę, budowę i rodzinę...ciężko...no ale TRZEBA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Problem żadny tylko czas, który podałeś jest nieadekwatny do roboty jaka Cię czeka.

 

Spoko,oczywiście będę dokumentował poczynania na bieżąco ;) Planowany czas ocieplania to sierpień/wrzesień :)

To tak w ramach "wczasów pod gruszą" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chłop ocieplał sam(na piankę),zaciągał klejem i siatką raz i tak ze trzy tygodnie może mu zeszło.Z tym,że nikt mu nawet nic nie podawał.Teraz w długi weekend będzie drugi raz zaciągał.Ja za profesjonalistów podziękowałam.Jak ostatnio widziałam jak u sąsiada(znana i ceniona w Rybniku firma)układa bruk to myślałam,że mam przewidzenia.Ja blondynka,ale wiem,że powinno być wybrane trochę więcej aniżeli tylko humus.Masakra,i do tego za takie pieniądze(200/m2)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
dla domu parterowego, gdzie jest dużo mniej ścian(i praktycznie nie trzeba używać rusztowania), przy klejeniu pianką ocieplanie idzie dużo szybciej niż dla domu z poddaszem użytkowym...tym niemniej przy niesprzyjającej pogodzie, ten okres który podaje Arturo jest nierealny...przy sprzyjającej pogodzie jest to realne, aczkolwiek trzeba będzie naginać od rana do wieczora :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem ale sam pomysł nie kołkowania styropianu wydaje mi się z lekka dziwny pamiętajmy że podczas zmiany temperatur zawsze skrapla się woda więc siłą rzeczy pewnie coś tam odejdzie może nie po roku czy 2 ale z biegiem dni i lat może się zacząć źle dziać koszt kołów praktycznie żaden a poczucie dobrze wykonanej pracy bezcenne :) ale jak to mawiają nie moje małpy nie mój cyrk :)

aaa i Arturo trudno mówić o dokładności zrobienia w ciągu 4 dni całej chaty - do zrobienia to pewnie i jest, ale jak będą obrobione okna i drzwi to już wiesz kto tylko wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Nie będę się upierał,że 4 dni wystarczą,słyszałem od kumpla,że w 3 dni zrobili ocieplenie domu.Czy dokładnie, tego nie wiem.

Oczywiście ważniejsza dla mnie będzie dokładność niż szybkość układania :)

Co do kołków,nie kołkuję ze względu na mostki termiczne oraz ze względu na szybkośc wykonania.Wiem na co stać klej w piance bo robiłem już eksperyment,także mam pełne zaufanie do pianki :)

Wilgoci pod 22cm styro nie przewiduje.

 

Poniżej widać jak ciepło ucieka przez kołeczki ;)

http://images50.fotosik.pl/1508/a88ca7f807582897.png

http://images50.fotosik.pl/1508/c7a795944d7bf4cc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
podobno są też kołki z takimi kółkami ze styropianu, które zmniejszają ucieczkę ciepła. No i nie trzeba chyba każdej płyty tak mocować, tylko skrajne, przy oknach itp. popytam.

Nie wiem czy są ale wiem,że takie zaślepki się robi i kilka osób na forum takie coś ma ale nie wiem czy to coś daje.

Na tych zdjęciach kołki są zdecydowanie za gęsto dane,niby wg "normy" ale zwyczajowo daje się rzadziej.

Gdzieś,ktoś pisał,że nawet w instrukcji u producenta ocieplenia pisało,że nie kołkuje się styro do pierwszej kondygnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Cytat z dziennika rutinów:

jeśli dobrze pamiętam to 2 chłopaków obrobiło mój dom 170 m2 w max 5-6 dni (w metry kwadratowe zawsze wlicza się powierzchnię okien , drzwi etc bo je trzeba ekstra obrabiać ) dziś gdybym miał podjąć decyzję - robił bym to sam ... a na pewno sam kleił styropian - żadna filozofia

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6 dni pracy budowlańców, nie amatorów.

Ale spoko, widzę już że można zrobić to samemu czy tam z kimś do pomocy. czy dobrze, to już inna sprawa, zależy czy ktoś ma smykałkę do takich robót.

Mi się to niestety nie uda. mam chorobę zwyrodnieniową chrząstek kolanowych, bolą mnie więc te kolana często i co trochę popracuję fizycznie to potem to muszę odchorować. za wszystko muszę więc płacić co mnie nieprzytomnie wkurza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gingeros przypomniales mi - gabi wloknina bedzie po weekendzie - dam ci znac ... a co do bojlero/walca ... niestety rdza go dopadla i wymaga sporego spawania ...

 

sasiad nie walcowal trawy ... rosnie jaka rosnie ... walcowanie niby rownomiernie wgniata ziarenka w ziemie i rowna trawka rosnie ale czy to tak dokladnie jest to nie mam pojecia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że dokładnie, robiłeś to już kiedyś?

No i czas na to wygospodarować, to jest minimum tydzień roboty dla 4 osób

 

Przesadzasz ;) W tydzien zrobil mi to znajomy z jednym pomocnikiem. Ogolnie ok 250m2. Zrobilby 2 x szybciej gdyby mial porzadne rusztowania - a dysponowal tylko kilkoma ramkami warszawskich rusztowan - wiec ciagle je musieli przestawiac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...