Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

By później nie kombinować skąd zebrać pieniądze na przyłącz, projekt, materiały, kierownika w jednym czasie itp.

A tak jakbym zrobiła wcześniej, to póżniej można byłoby się zająć samą budową.

Może jestem w błędzie, hm.... doradźcie? :)

 

Moim zdaniem, można tak zrobić, ale tylko wówczas gdy będziemy mieli 100% pewności gdzie stanie dom - żeby potem nie robić znowu kilkunastu/kilkudziesięciu metrów od studzienki do domu.

 

Zresztą najlepiej popytać w wodociągach jakby to miało wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

By później nie kombinować skąd zebrać pieniądze na przyłącz, projekt, materiały, kierownika w jednym czasie itp.

A tak jakbym zrobiła wcześniej, to póżniej można byłoby się zająć samą budową.

Może jestem w błędzie, hm.... doradźcie? :)

 

Według mnie podwójna robota i podwójne koszta. Dwa razy ekipa do roboty, dwa razy wodociągi do wcinki, a to wszystko kosztuje. Lepiej już odłożyć pieniądze i zrobić to gdy będzie już wiadomo co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie podwójna robota i podwójne koszta. Dwa razy ekipa do roboty, dwa razy wodociągi do wcinki, a to wszystko kosztuje. Lepiej już odłożyć pieniądze i zrobić to gdy będzie już wiadomo co i jak.

 

Dlaczego podwójna robota?

U nas była studzienka z wodomierzem, ok 2 m od domu. Jak już dom stał, to mąż z kolegą sami wykopali wykop, położyli rurę, przebili się do piwnicy i już, po robocie :)

 

Dlatego wcześnej pisałam, że lepiej wiedzieć gdzie dokładnie będzie stał dom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie podwójna robota i podwójne koszta. Dwa razy ekipa do roboty, dwa razy wodociągi do wcinki, a to wszystko kosztuje. Lepiej już odłożyć pieniądze i zrobić to gdy będzie już wiadomo co i jak.

 

Ale o czym ty piszesz? chyba nie do konca tak jest.. a nawet jest calkiem inaczej

Nie bedzie 2ch oplat przeciez od wodociagow jest wszystko do licznika twoje od licznika wiec skoro sobie zrobisz przylacze do studzienki z licznikiem to za licznikiem moze sobie zmienic instalacje ale sama studzienka za darmo nie jest.

 

 

Widze ze madzia11mk mnie wyprzedzila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym ty piszesz? chyba nie do konca tak jest.. a nawet jest calkiem inaczej

Nie bedzie 2ch oplat przeciez od wodociagow jest wszystko do licznika twoje od licznika wiec skoro sobie zrobisz przylacze do studzienki z licznikiem to za licznikiem moze sobie zmienic instalacje ale sama studzienka za darmo nie jest.

 

 

Widze ze madzia11mk mnie wyprzedzila

 

Może źle piszę, nie wiem czy można mieć na stałe licznik na zewnątrz. Jestem baba z bloku, zawsze wszystko miałam gotowe :p Przepraszam za wprowadzenie w błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle piszę, nie wiem czy można mieć na stałe licznik na zewnątrz. Jestem baba z bloku, zawsze wszystko miałam gotowe :p Przepraszam za wprowadzenie w błąd :)

 

można, my tak mamy :) Plus, to taki że tansze przyłącze, bo do domu sami przyłączliśmy, a takze taki że nie musze nikogo do domu wpuszczac w celu spisania licznika. Choć teraz juz zrobili liczniki radiowe wiec problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ja tam nie wiem jak Ty malowałeś tą K&B że Ci zeszła - nooo ale nie na wszystkim trzeba się znać :)

Prawda jest taka że większość farb to całkiem przyzwoite produkty ( z wyjątkiem farb dedykowanych np LM Luxens Casto Colors itp itd )

ale co ja tam będę pisał :) malujcie czym kolwiek grunt żeby wam się podobało :) ja zostanę przy swoich racjach

 

p.s

Białym gruntem np. Śnieżka maluje się przede wszystkim w celu wyrównania nasycenia barwy - grunty nie barwione mają lepszą penetrację

co nie zmienia faktu że Śnieżka jest zła a inne są dobre lub odwrotnie po prostu różne grunty różne zastosowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ja tam nie wiem jak Ty malowałeś tą K&B że Ci zeszła - nooo ale nie na wszystkim trzeba się znać :)

 

To ciekawe ze na kilkanascie roznych zuzytych u mnie puszek farb (99% tikkurila i beckers) tylko dulux "zszedl" :) On nie tyle zszedl co sie rozmazal / rozjasnil w miejscu szorowania. Dlatego go nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy wiesz co pogadamy kiedyś to Ci wytłumaczę baaaa może nawet załatwię Ci puchę pomalujesz ale tak jak Ci powiem i zaczniesz szorować po min 2 tygodniach nie wiem czy wiesz że farby mają klasy ścieralności - podobnie jak panele :) i K&B jest w 5 - najwyższej więc mam pewne podejrzenia co do Twojego szorowania ;) jak się uprzesz to metal też wodą przetniesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy wiesz co pogadamy kiedyś to Ci wytłumaczę baaaa może nawet załatwię Ci puchę pomalujesz ale tak jak Ci powiem i zaczniesz szorować po min 2 tygodniach nie wiem czy wiesz że farby mają klasy ścieralności - podobnie jak panele :) i K&B jest w 5 - najwyższej więc mam pewne podejrzenia co do Twojego szorowania ;) jak się uprzesz to metal też wodą przetniesz :)

 

Wiesz co - mnie (i pewnie kazdego innego tutaj forumowicza) interesuje produkt ktory naklada sie walkiem na sciane i ma spelniac m.in. dwie role - ma wygladac i ma byc trwaly. Nie ma wymagac specjalistycznego przeszkolenia ;) W zyciu sie sporo scian namalowalem roznego typu farbami i nie wydaje mi sie zebym popelnil jakikolwiek blad, tylko poprostu ta farba jest moim zdaniem slaba :) Moze jest slaba z powodu potrzeby zrobienia doktoratu z zakresu farbologii, moze trafilem na felerny egzemplarz (slaba kontrola jakosci?) ale kolor mi wyblakl (i ktos wczesniej pisal ze jemu tez) po szorowaniu - a beckersy/tikkurile mi nie blakna :) Dlatego jej nikomu nie bede polecal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjjj Adam widzę że Tobie to trzeba łopata - żebym mógł Ci to wytłumaczyć to powiedz mi w jakiej branży robisz ?? dam Ci przykład który przebije się być może przez Twoje jestestwo

 

Przede wszystkim IT. Ale co to ma do rzeczy ? Ty jestes fachman od farb i OK. Masz wieksza wiedze na ich temat (o ktora swoja droga bede Cie niedlugo meczyl bo w tym roku zamierzam zrobic taras drewniany) odemnie. I tez OK. Tylko co z tego jak przecietny kowalski kupi tego duluxa i pomaluje sciane tak jak robil to do tej pory i mu farba po pol roku od przetarcia szmatka zejdzie? :) Jak pisalem - beckersa czy tikkurile myje nawet mopem od podlog i nie schodzi nic, a nic. Nie ma lepszego argumentu niz praktyka - i chocby nie wiem jaki sklad mial ten dulux w sobie i jaki byl cudowny wedlug fachowca, to ja go juz nie kupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Adam wyobraź sobie taką sytuację robisz reinstalkę nagle dzwoni telefon wychodzisz z pokoju ale przed tym prosisz właściciela żeby nie dotykał pod żadnym pozorem komputera :) wychodzisz a on zaraz po Twoim wyjściu wciska esc albo F8 albo F4 albo cokolwiek innego - no przecież klawiatura jest do dotykania ;) nie wiem czy łapiesz niuans ale podobna zasada :) problem w tym że nie każdy robi się informatykiem ale każdy robi się malarzem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Adam wyobraź sobie taką sytuację robisz reinstalkę nagle dzwoni telefon wychodzisz z pokoju ale przed tym prosisz właściciela żeby nie dotykał pod żadnym pozorem komputera :) wychodzisz a on zaraz po Twoim wyjściu wciska esc albo F8 albo F4 albo cokolwiek innego - no przecież klawiatura jest do dotykania ;) nie wiem czy łapiesz niuans ale podobna zasada :) problem w tym że nie każdy robi się informatykiem ale każdy robi się malarzem :)

 

Czyli dochodzimy do sedna - dulux k&b jest przeznaczona tylko dla fachowcow - malarzy z duzym doswiadczeniem. Amatorom (takim jak ja i pewnie wiekszosc osob z tego forum, bo chyba wiekszosc sama maluje swoje sciany) polecamy jednak cos do czego nie trzeba specjalnego wyksztalcenia i wiedzy :)

 

Dalej polecam tikkurile - mozna pomalowac byle jak i byle czym i bedzie spelniac swoje zadanie - i o to przeciez chodzi :) Najwyrazniej dulux jest zbyt "trudny" dla kowalskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Adam to znaczy że wystarczy przeczytać to co jest napisane na opakowaniu i tyle :) Beckersa też można wytrzeć ;) jak i każdą inną farbę - czytaj pytaj i stosuj się do tego a wszystko będzie służyło długie lata jak ktoś Ci powie że tą wiertarką nie można wiercić pod wodą to będziesz wiercił ??? jeśli ktoś Ci powie tego cukru nie można podawać dziecku to dasz dziecku ten cukier itp itd słuchaj i nie myśl o tym że ktoś Ci chce zrobić źle tylko że ktoś może mieć o tym większe pojęcie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Adam to znaczy że wystarczy przeczytać to co jest napisane na opakowaniu i tyle :) Beckersa też można wytrzeć ;) jak i każdą inną farbę - czytaj pytaj i stosuj się do tego a wszystko będzie służyło długie lata jak ktoś Ci powie że tą wiertarką nie można wiercić pod wodą to będziesz wiercił ??? jeśli ktoś Ci powie tego cukru nie można podawać dziecku to dasz dziecku ten cukier itp itd słuchaj i nie myśl o tym że ktoś Ci chce zrobić źle tylko że ktoś może mieć o tym większe pojęcie :)

 

Robilem wszystko wedlug instrukcji na opakowaniu. Nie pomoglo. Za madra ta farba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...