Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ja jestem jak najbardziej na "tak" za spotkaniem.

Mea Wasz mały sąsiad rozwalił nas na łopatki,śmialiśmy się do wieczora z jego zdziwienia.

 

jak wiadomo ja zawsze na tak jesli idzie o spotkanie :) powiedzcie tylko gdzie i kieyd :)

 

a kacper wczoraj przyszedl i sie pyta "dlaczego te kolezanki najpierw byly jedna a teraz dwie i to na dodatek INACZEJ UBRANE!!" - wszyscy mielismy polewke jeszcze dlugo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

gingeros ... pytanie do ciebie jako eksperta od sadolina ...

 

problem nr 1 - pan pomalowal mi balustrade sadolinem orzech i ma zupelnie inny kolor niz ten ktorym ja mam pomalowane elementy drewniane ... nie wiem jaka zastosowal baze, ile razy malowal ... obstawiam ze raz bo dosc mocno widac uslojenie drewna ... chcialabym uzyskac taki sam kolorek na balustradzie jak na slupie ktory obok niej stoi - co radzisz ??

 

problem nr 2 - mam plotki panelowe drewniane ze starego ogrodu - tam byly pomalowane machoniowym drewnochronem /kolor bleeeeeeee/ no i chcialabym na nich tez uzyskac moj orzechowy sadolinowy ... szlifowanie raczej nie wchodzi w gre - masz jakis pomysl ?? da sie czyms ten czerwony kolorek przykryc czy mam nie ryzykowac kasy tylko szybko pozwolic rosnac powojnikom ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zadna pilarka nie utniesz tak dobrze jakosciowo (brak odpryskow) jak maszyna za 200 tys pln :-) :-) Szczegolnie laminat bo ten jest wrazliwy i latwo odpryskuje!

 

:) to wiem, ale myslalem ze masz moze jakas taka malą pilarke stołową, bo wiesz czasami cos trzeba przyciac, skrócić lub poprawic :)

 

a gosc ktory nam robil kuchnie, mial DeWalt-a, a przymierzam sie do 2-giej szafy, bardziej zabudowanej, wiec chcialem sie poradzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam żonę. takiej to nikt nie ma!

uparła się, przekopała forum i znalazła ten tekst. 1maja mam zawrzeć umowę z tym Halistą (WIMAX). wychodzi najtaniej, choć z tym od Minertu zapomniałem się umówić, może to jeszcze naprawię. wyszło 90zł/m2 15cm styro z silikatowym tynkiem

odnosnie elewacji - mi halista 15 cm styro z silikonowym tynkiem robil po 87zl za m2 w tym 35zl za robocizne reszta material !!

hanka ja nie mam do niego zastrzezen jesli chodzi o elewacje - znajomi tez ale juz wewnetrzne wykonczenia spartaczyli wiec trzeba uwazac ... poza tym halista to taki cwaniaczek i trzeba spisac z nim umowe /on ma wzor/ my dodatkowo doplacalismy za parapety /mielismy swoje a obrobka kosztowala 25 zeta za mb !!!!!!!!!!/ kolejene pare stowek !!

 

w umowie warto zapisac koniecznosc posprzatania po sobie i WYWOZU STYROPIANU bo skoro on sie upieral ze jego jest material to jego sa rowniez smieci !! co jest nie bez znaczenia bo wywozka styro to ciezki temat !!

i zapisujcie kazde wyplacone pieniadze ZA PODPISEM bo mi skurczybyk do dzis nei dowiozl faktury za reszte roboty !!! mam tylko za ta kase ktora dalam na material /kolejne cwaniactwo/ no i jego argument zeby wziac na siebie material to koszty wiec skoro idzie po kosztach swojego podatku niech nam odda to co my dostalibysmy z materialu !! czyli nasze 15% :)

rozumiem, że jesli dopilnuję teraz parapetów, płatności i utylizacji to warto w to wchodzić? Co z kamerą termowizyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że jesli dopilnuję teraz parapetów, płatności i utylizacji to warto w to wchodzić? Co z kamerą termowizyjną?

 

maz pilnowal jak to robili ... nie widzial dziur wrecz widac bylo ze solidnie sie do tego przykladaja ... dwie warstwy kleju i dwa kolorki tynku ... prosto ladnie i na temat ... 2 gosci moja spora chacjede robili niecale 3 tyg !!

a termowizja miala byc ale kasy braklo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
wyszło 90zł/m2 15cm styro z silikatowym tynkiem

Na oko bardzo dużo ale jak ma się luzy na przegubach to nie ma innego wyjścia ;)

15cm styro grafitowego to 25zł/m2,zwykłego 20zł/m2

tynk silikonowy Caparol-20zł/m2

 

Jeśli mają Ci robić to żądaj swojego materiału i niech liczą samą robociznę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko bardzo dużo ale jak ma się luzy na przegubach to nie ma innego wyjścia ;)

15cm styro grafitowego to 25zł/m2,zwykłego 20zł/m2

tynk silikonowy Caparol-20zł/m2

 

Jeśli mają Ci robić to żądaj swojego materiału i niech liczą samą robociznę !

 

sluchaj panie "zrobie to sam - nie wiadomo jak" jak juz zrobisz ten tynk w 3 dni i bedziesz z tego dumny to wtedy dyskutuj ...

 

o mnie a za mnie ta cena halisty jest niezla /ledwo 5 zl drozej niz w zeszlym roku/ a goscie potrafia to robic ... ja bym ich brala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
twoja pomoc jest wrecz nieoceniona :)

Pomoc ? Wg mnie ktoś kto buduje powinien wiedzieć wszystko co jest z nią(budową) związane ;)

Inaczej zostanie "owieczką" do strzyżenia ;)

No chyba,że buduje za 0,5mln.zł...

Ja nie potrzebuje szamba i nie interesowałem się tym ale wiem,że "zagłębie szambowe" to Radom i okolice.

Proszę,czarno na białym:

http://allegro.pl/szamba-szambo-betonowe-atest-10m3-cala-polska-i2276698588.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc ? Wg mnie ktoś kto buduje powinien wiedzieć wszystko co jest z nią związane ;)

Inaczej zostanie "owieczką" do strzyżenia ;)

Ja nie potrzebuje szamba i nie interesowałem się tym ale wiem,że "zagłębie szambowe" to Radom i okolice.

Proszę,czarno na białym:

http://allegro.pl/szamba-szambo-betonowe-atest-10m3-cala-polska-i2276698588.html

 

kto buduje ten sie uczy !! jak wybudujesz juz 3 chate /sam wlasnymi rekami/ to moze uwierze ze cos wiesz ... narazie pieprzysz o teorii, ktora ma tyle wspolnego z praktyka co mucha z robienim miodu - teoretycznie moze dalaby rade ale tylko teoretycznie :)

 

ja nie interesowalam sie szambem bo mnie to nie dotyczylo - wiec sie nie odzywam w temacie ... gdybym jednak cos wiedziala powiedzialabym "szukaj w okolicach radomia" a nie rzucala hasla do niczego nie przydatne !!

 

a tak btw moja balustrade robila firma z pod krakowa - teraz juz nie trzeba szukac lokalnie bo w dobie A4 i A1 dojazd do rybnika z krakowa czy z pszczyny to mniej wiecej ta sama bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
rutino jak bedziesz sie 1 maja widzial z panem halista to przypomnij mu prosze o fakturce dla mnie i o sloikach z tynkiem ktore mi obiecal !!!

Bierz ich i czekaj 1 rok na fakturę ;)

Niezłe polecanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd,uczymy się przed budową,żeby np.nie grzać ekogoszkiem i żeby budowa nie kosztowała 0,5mln.zł ;)

 

ale ty jestes smieszny :)

 

a co do faktury - jakos przez ostatnia zime nie byla mi potrzebna ... o mnie a za mnie do pieca mialam co wkladac :) tu raczej idzie o zasade, ktora gosc naciaga na swoja korzysc :) a ja tego nie lubie ... w samej elewacji niczego to jednak nie zmieni bo ja i tak z tej faktury pozytku nie mialabym zadnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...