Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Wiem,dlatego zmieszcze się w moim budżecie :)

 

skąd to wiesz ?

nie jesteś w stanie teraz tego stwierdzic na 100%

i nie wiem dlaczego tak lubisz podkurwiać ludzi którzy mają coś więcej niż samą teorie...

 

ja tam lubie mój dom za pół miliona złotych...i nie zamieniłabym się z tobą...w sumie to nawet nie ma na co ...

 

może zmieniłabym sposób ogrzewania ale bynajmniej nie na takie jak twoje...ale reszta jest dokładnie taka jak chciałam...ty nie możesz tego na razie powiedziec o swoim domu za założone 300 tysiecy

 

jak mi urosną wąsy....to zostanę dziadkiem ;) chociaż póki co nie jestem nawet babcią...czyli stoimy w tym samym punkcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Sorry, ale znów zaczynacie głupio się spierać, dajcie se spokój.

 

Dziewczyny (i może chłopaki też), wspominałyście kiedyś o magicznych ściereczkach (Ewuś chyba pisała). Jakie macie na myśli? Miał ktoś może do czynienia z produktami takiej firmy RAypath? Ściereczki na mokro i sucho bez użycia detergentów. Co o tym sądzicie - jeżeli wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie spieram...dyskutuje :) ale bezproduktywnie bo w tym przypadku inaczej sie nie da ;)

 

a raypath - NIE POLECAM

dałam sie namowic na mały zestaw...i nadaje sie do mycia luster i szklanych blatów (powierzchni) owszem, ale z dużą ilością okien już sobie nie radzi, poza tym i tak są smugi i takie cićki zostają

mopa nie testowałam....sorry ale za 2700 zł mam zapas innych dobrych mopów do końca życia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale znów zaczynacie głupio się spierać, dajcie se spokój.

 

Dziewczyny (i może chłopaki też), wspominałyście kiedyś o magicznych ściereczkach (Ewuś chyba pisała). Jakie macie na myśli? Miał ktoś może do czynienia z produktami takiej firmy RAypath? Ściereczki na mokro i sucho bez użycia detergentów. Co o tym sądzicie - jeżeli wiecie coś na ten temat?

 

mam tego mopa i mialam do kurzu i okien - imho bez rewelacji !!! mop lepiej myje z detergentami :) okna ostatecznie myje karcherem :)

moim zdaniem nie warte taaaaakiej kasy /na szczescie nie ja w to inwestowalam !!/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
i nie wiem dlaczego tak lubisz podkurwiać ludzi którzy mają coś więcej niż samą teorie...

 

ja tam lubie mój dom za pół miliona złotych...i nie zamieniłabym się z tobą...w sumie to nawet nie ma na co ...

Bo ja swoją teorię poznaną przed budową wdrażam w życie,narazie zgodnie z planem,idę łeb w łeb z moją "nauką" przed budową ;)

Dlatego nie będę miał syfu w kotłowni/pralni i ton w rękach...

Owieczką do strzyżenia na pewno nie będę ;)

Gdybym miał 0,5mln.zl na budowę to też bym ją(budowę) lubiał ale marmury nie są mi potrzebne :)

może zmieniłabym sposób ogrzewania ale bynajmniej nie na takie jak twoje...

A nie raz pisałem,żeby przemyśleć dokladnie...

Moje ogrzewanie ewaluowało od prądu z COP1 aż do COP3 z pompą ciepła...byleby nie zasyfić sobie domu i być panem ogrzewania a nie odwrotnie :)

 

Komfort i ekonomia ponad wszystko,tą zasadę wyznaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, jak już zbudujesz to wtedy doradzaj. Na razie, póki niczego nie zbudowałeś to twoje porady są gówno warte.

Cały dzień trollujesz. Gdzie nie wejdę, to widze twoje śmieci. Nawet na rankingu pieców na ekogroszek. Podręcznikowy przkład trolla.

Nikt bliski z tobą nie wytrzymuje, że musisz wkurzać wszystkich tutaj?

 

Mea, przyślij mi proszę jakieś dane na priv do twojej faktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo, jak już zbudujesz to wtedy doradzaj. Na razie, póki niczego nie zbudowałeś to twoje porady są gówno warte.

Cały dzień trollujesz. Gdzie nie wejdę, to widze twoje śmieci. Nawet na rankingu pieców na ekogroszek. Podręcznikowy przkład trolla.

Nikt bliski z tobą nie wytrzymuje, że musisz wkurzać wszystkich tutaj?

Wkurzam czym ? Że twierdzę,że ekogroszek to syf,że można inaczej i taniej ? To jest wkurzanie czy stwierdzenie zgodne z prawdą ?

Wkurzanie,że 15cm styro na ściany to jest niewystarczające z myślą o przyszłości jeśli zamierza się mieszkać w domu na dłużej ?

Wkurzanie,że można taniej zrobić elewacje i ocieplenie ?

Wkurzanie,że polecam poznać tajniki budowy przed budową niż w trakcie,czym zaoszczędzi się kupę kasy ?

 

Jeśli komuś nie zależy na kasie to podam drogie i dobre ekipy do wszystkiego od A-Z (ja jestem już na etapie zbierania ofert na wykonanie tarasu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim naucz się pisać slowo wkurzanie.

Ogrzewaj sobie czym chcesz tylko nie nakazuj tego innym. czy to tak trudno zrozumieć?

To przeradza się w jakąś fobię. Wszyscy mówią ci wypad z forum o piecach na ekogroszek, a ty i tak musisz głosic tam swoje prawdy. To jest trollowanie.

Zrób sobie taniej tą elewację, ja naprawde ci tego nie bronię. tylko odpierdol się w końcu od mojej. Czy w końcu to zrozumiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gingeros ... pytanie do ciebie jako eksperta od sadolina ...

 

problem nr 1 - pan pomalowal mi balustrade sadolinem orzech i ma zupelnie inny kolor niz ten ktorym ja mam pomalowane elementy drewniane ... nie wiem jaka zastosowal baze, ile razy malowal ... obstawiam ze raz bo dosc mocno widac uslojenie drewna ... chcialabym uzyskac taki sam kolorek na balustradzie jak na slupie ktory obok niej stoi - co radzisz ??

 

problem nr 2 - mam plotki panelowe drewniane ze starego ogrodu - tam byly pomalowane machoniowym drewnochronem /kolor bleeeeeeee/ no i chcialabym na nich tez uzyskac moj orzechowy sadolinowy ... szlifowanie raczej nie wchodzi w gre - masz jakis pomysl ?? da sie czyms ten czerwony kolorek przykryc czy mam nie ryzykowac kasy tylko szybko pozwolic rosnac powojnikom ??

 

ad1 mea każde drewno będzie wyglądało inaczej przy zastosowaniu tego samego produktu, jeśli wilgotność drewna będzie inna też wyjdzie inaczej jest co prawda metoda ale dość żmudna i pracowita - mianowicie Sadolin extra w swojej ofercie ma bezbarwny który służy do rozjaśniania ( max 30%) proponuję sobie załatwić w miarę dokładną miarkę i stopniowo dolewać do uzyskania pożądanego odcienia metodą prób i błędów

 

ad 2 mea nie do zrobienia bez szlifowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przede wszystkim naucz się pisać slowo wkurzanie.

Normlanie się zbłażniłem ;)

 

Ogrzewaj sobie czym chcesz tylko nie nakazuj tego innym. czy to tak trudno zrozumieć?To przeradza się w jakąś fobię. Wszyscy mówią ci wypad z forum o piecach na ekogroszek, a ty i tak musisz głosic tam swoje prawdy.

A tutaj widzę już kompleks groszkowców ;)

Ani razu nikomu od X czasu nie nakazałem zmieniać ogrzewania,po prostu uważam że ekogroszek to syf i tyle i w dobie nowych domów nie ma racji bytu :)

Zrób sobie taniej tą elewację, ja naprawde ci tego nie bronię. tylko odpierdol się w końcu od mojej. Czy w końcu to zrozumiałeś?

A co ja mam do Twojej elewacji ? Rób jak chcesz,płać ile chesz.Nie moja kasa :)

Napisałem tylko,że materiał to koszt

styro to 20zł/m2

tynk Caparol 20zł/m2

Ale chyba o tym wiesz,to dla innych,którzy nie mają neta lub budują oszczędnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzam czym ? Że twierdzę,że ekogroszek to syf,że można inaczej i taniej ? To jest wkurzanie czy stwierdzenie zgodne z prawdą ?

Wkurzanie,że 15cm styro na ściany to jest niewystarczające z myślą o przyszłości jeśli zamierza się mieszkać w domu na dłużej ?

Wkurzanie,że można taniej zrobić elewacje i ocieplenie ?

Wkurzanie,że polecam poznać tajniki budowy przed budową niż w trakcie,czym zaoszczędzi się kupę kasy ?

 

Jeśli komuś nie zależy na kasie to podam drogie i dobre ekipy do wszystkiego od A-Z (ja jestem już na etapie zbierania ofert na wykonanie tarasu) :)

 

Do tej pory się nie wtrącalam w te słowne utarczki, ale czuję, że muszę się wypowiedzieć>

Arturo72, my też budujemy "sami". Do tej pory na budowie nie było firm- jedynie zaprzyjaźniony zbrojarz, którego szczerze polecam. Wszystko robimy metodą "rodzinną", mąż ma pojęcie o robocie, pracuje zawodowo, po szychcie na budowę. Oczywiście wszystko trwa dłużej ale jest oszczędnie. Nie wyobrażam sobie, żeby w tak wywyższający się sposób wymieniać uwagi z budującymi "inaczej". Do czego to ma prowadzić? Czy ty nie powinieneś zostać kaznodzieją? Chyba czujesz jakąś misję? A może jesteś krewnym Biskupa z Marklowic- tego z dowcipu oczywiście? Chłopie, zastanów się co chcesz uzyskać? Każdy robi jak mu pasuje- nie Twoje pieniądze- nie Twoja sprawa. A z tym kosztorysem, który podajesz będziemy dyskutować JA i TY. Oboje oszczędzamy, oboje budujemy "gospodarczo" lub "za flaszkę". Zobaczymy , komu się uda????????? I co Panie Mądrala? Zgadza się Pan? A tak, btw co chcesz robić z wolnym czasem, jak nawet do kotłowni nie pójdziesz. To już nic nie będziesz robić? ZWARIUJESZ albo szlag Cię trafi z nierobstwa- czego Ci nie życzę, broń Boże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Do tej pory się nie wtrącalam w te słowne utarczki, ale czuję, że muszę się wypowiedzieć>

Arturo72, my też budujemy "sami". Do tej pory na budowie nie było firm- jedynie zaprzyjaźniony zbrojarz, którego szczerze polecam. Wszystko robimy metodą "rodzinną", mąż ma pojęcie o robocie, pracuje zawodowo, po szychcie na budowę. Oczywiście wszystko trwa dłużej ale jest oszczędnie. Nie wyobrażam sobie, żeby w tak wywyższający się sposób wymieniać uwagi z budującymi "inaczej". Do czego to ma prowadzić? Czy ty nie powinieneś zostać kaznodzieją? Chyba czujesz jakąś misję? A może jesteś krewnym Biskupa z Marklowic- tego z dowcipu oczywiście? Chłopie, zastanów się co chcesz uzyskać? Każdy robi jak mu pasuje- nie Twoje pieniądze- nie Twoja sprawa. A z tym kosztorysem, który podajesz będziemy dyskutować JA i TY. Oboje oszczędzamy, oboje budujemy "gospodarczo" lub "za flaszkę". Zobaczymy , komu się uda????????? I co Panie Mądrala? Zgadza się Pan? .

Chwała Wam za to :)

Podziwiam takich ludzi,tylko pod zły adres z tymi oskarżeniami,ja to rozumiem i wiem,że można tanio,inni nie,innym przeguby rdzewieją lub mają kasę na drogie ekipy :)

Nie będę się zakładał bo przegram,bo nie robię na budowie wszystkiego sam i przegrywam na starcie.

Wiem tylko,że 250+30 z kopalni jest nie zagrożone(nawet z PCi) :)

A tak, btw co chcesz robić z wolnym czasem, jak nawet do kotłowni nie pójdziesz. To już nic nie będziesz robić? ZWARIUJESZ albo szlag Cię trafi z nierobstwa- czego Ci nie życzę, broń Boże.

No jak to co,będę siedział na FM i wklejał rachunki za ogrzewanie dla niedowiarków ;)

 

P.S.

Jeśli budujecie tanio to kotłownia z COP1 to koszt 4tys.zł a z ekogroszkiem 20tys.zł :)

I już 16tys.zł do wydania na wykończenie czyli kuchnia gratis lub elewacja+ocieplenie dachu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy - zobaczymy. Wiesz, że w dzisiejszych czasach tego, czego nie masz w ręku lub w żołądku- to tylko "palcem na wodzie pisane". Życzę Ci jak najlepiej , ale proszę Cię nie mędrkuj tak bardzo, bo nie tylko Ty jesteś "W SPRAWIE BUDOWANIA ZAWSZE NIEOMYLNY". Jest tu kupa ludzi z dużym doświadczeniem i mądrością budowlaną, bo pewnie niejedno już przeszli, a na 100% budowy "przeżyli" i mieszkają. A człowiek, choćby nie wiem jaką wiedzę posiadał- całe życie się uczy. Nie da się posiąść wiedzy PRZED- trzeba na własnej pupci się przekonać jak "boli". Pozwól sobie na to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A człowiek, choćby nie wiem jaką wiedzę posiadał- całe życie się uczy. Nie da się posiąść wiedzy PRZED- trzeba na własnej pupci się przekonać jak "boli". Pozwól sobie na to.

Mądre słowa,wierzę w to,dlatego właśnie do wyliczeń OZC dodałem 10% na niespodzianki a i budżet mam z rezerwą :)

Ja buduję "wirtualnie" od trzech lat,staram się wyciągać wnioski z rad innych,nie robić bublów innych dlatego tak uważam jak uważam...

Czasu na budowanie "wirtualne" poświęcam dużo,na realne także :)

 

P.S.

I nie pisz,że robisz za "flaszkę" bo mea Cię rozliczy z tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Arturo - pisałem to już kiedyś chyba - z tobą jest taki problem, ze masz jakąs tam swoją rację,wizję, nawet słuszną, ale przedstawiasz ją w sposób, który ujme to tak - niezgodny jest z powszechnie przyjętymi normami współzycia społecznego :p

wywyższasz się, uważasz że tylko ty masz rację itp - zachowujesz się jak współczesny prorok - próbujesz wszystkich nawrócić...a tego nikt nie lubi - z wyjątkiem tych którzy chcą być nawróceni :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Z nawracaniem skończyłem jakiś czas temu ;)

Ja wyrażam jedynie swoje opinie,z którymi nikt nie musi się zgadzać i jak widać nie zgadza się.

Widzę to tak,że jeśli nawet mam rację to i tak jest atak,że jednak nie mam racji :)

Jeśli kogoś boli,że można mieć lepiej i taniej to ma wewnętrzny problem ale dla dobra przyszłych inwestorów lepiej żeby te rozterki zostawił w sobie i piszę ogólnie a nie tylko w kontekście mojej osoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Kilka niekonwencjolanych rozwiązań na budowie będę jeszcze miał np.zamiast tynku gipsowego Diamant będzie siatka zatopiona w kleju i na to gładź,także będę dzielił się opiniami jak i na czym można zaoszczędzić sporo kasy.

I już widzę atak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...