Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Jeśli kogoś boli,że można mieć lepiej i taniej to ma wewnętrzny problem ale dla dobra przyszłych inwestorów lepiej żeby te rozterki zostawił w sobie

 

jeśli kogoś boli ze można drożej (to się jeszcze okaże) , tak samo dobrze...i też czuć się z tym świetnie....to jest jego wewnętrzny problem i lepiej żeby te rozterki zostawił w sobie

 

my od razu wiedzieliśmy ze nie damy rady zrobić wielu rzeczy samodzielnie...liczyliśmy sie z tym i wiedzieliśmy że nas na to stać...a że daliśmy zarobić innym...to jest nasza sprawa i nikomu nic do tego..poza skarbówką :p

a btw. przypominam tym którzy sprzedawali mieszkania w ub.r. o wpisaniu go do PIT-u...ja sie załapałam na ulge meldunkową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Kilka niekonwencjolanych rozwiązań na budowie będę jeszcze miał np.zamiast tynku gipsowego Diamant będzie siatka zatopiona w kleju i na to gładź,także będę dzielił się opiniami jak i na czym można zaoszczędzić sporo kasy.

I już widzę atak ;)

 

Dlaczego siatka-klej + gladz jest lepsza ?

Bo chyba taniej to nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dlaczego siatka-klej + gladz jest lepsza ?

Bo chyba taniej to nie bedzie.

Będzie zdecydowanie taniej,będzie zdecydowanie trwalej :)

Propozycję taką rzucił fachman od tynków jak zobaczył ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ile bedzie kosztowac m2 takiego "tynku" ?

Stwierdził,że powinno wyjść o połowę taniej niż tynkowanie Diamantem.

Odradzał diamanta jako ostateczną warstwę,mówił,że nie da się tynku gipsowego zrobić na "lustro".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Powiedzcie mi, ile mnie więcej będzie mnie kosztować przyłącz elektryczna do działki? Na jaką kwotę mam się przyszykować? W Tauronie mi dziś powiedzieli, że od złożenia wnioski, mają 30 dni na zaprojektowanie przyłączy.

Zależy od mocy przyłączeniowej,wychodzi lekko ponad 100zł/kW.Ja za 17,5kW zapłaciłem równo 2tys.zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, ile mnie więcej będzie mnie kosztować przyłącz elektryczna do działki? Na jaką kwotę mam się przyszykować? W Tauronie mi dziś powiedzieli, że od złożenia wnioski, mają 30 dni na zaprojektowanie przyłączy.

 

Najlepiej sobie sprawdź przy jakim zabezpieczeniu przed licznikowym np 25A jaki zakres mocy możesz wybrać.

Wybierasz oczywiście jak najmniej z tego zakresu i nie przepłacasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tez mielismy swiadomosc ze pewne rzeczy budowlane sa zwyczajnie poza naszym zasiegiem !!! i zgodnie z przyslowiem "mierz sily na zamiary" tez dalismy innym zarobic ...

 

Nie da się wszystkiego od a-z zrobić samemu. Dach np, musi być zrobiony przez fachowca. Czterospadowy, tzw. koperta to zdecydowanie zadanie za trudne dla laika, choć nie niewykonalne. Tu damy zarobić firmie ( 20 tys) , potem się zobaczy co dalej. Nie ośmieliłabym się krytykować kogoś , kto buduje inaczej niż ja. Nie wiem jakie ma warunki, jakie oczekiwania itp.

A co do planu Arturo- nie płacimy robocizny a nawet systemem gospodarczym osiągnięcie SSO za 140 tys będzie trudne. A gdzie tam koniec????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

A co do planu Arturo- nie płacimy robocizny a nawet systemem gospodarczym osiągnięcie SSO za 140 tys będzie trudne. A gdzie tam koniec????????

 

znowu bez przesady...nie wiem czy aż tak wszystko podrożało, ale 3 lata temu, za 160tys mialem SSZ domu większego i z podpiwniczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A co do planu Arturo- nie płacimy robocizny a nawet systemem gospodarczym osiągnięcie SSO za 140 tys będzie trudne. A gdzie tam koniec????????

Znowu bez przesady ;)

Jestem na etapie dachu,cały SSO z kompletnym dachem robi mi firma za 38tys.zł,od wykopów pod płytę po koniec robót murowych to u mnie koszt 86tys.zł.

Dach ze stropem to -więżba+strop 12tys.zł,dachówka z pierdołami i rynnami 18tys.zł,robocizna 14tys.zł,pierdoły typu wyłazy dachowe,kątowniki,gwoździe to 1,5-2tys.zł,komin do kominka z obróbką 2,5tys.zl.,do tego okna 11tys.zł i mamy SSZ za 145-150tys.zł :)

I jest to cena z zabezpieczeniami na szkody górnicze,których realną wartość oceniam na 20-30tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i umowmy sie ze przeliczamy na m2 podlogi /uzytkowe nie maja tu nic do rzeczy bo to kazdy liczy wedle uznania/ wtedy wyrowna sie tez koszt piwnicy :)

 

 

edit:

SSZ z roletami na wszystkie okna kosztowal nas 715zl/m2 !!! /przy 280m2 calkowitej powierzchni podlogi/ bez przylaczy i instalacji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem najniżej z zakresu żeby mieć 16A przed licznikiem.

 

... znalazłem tę tabelkę 16A = min 11kW

 

na cala budow chyba wystarczy mniejsze ja mialem 10A ale na tynkowanie za rada elektryka zmienilem juz taryfe na docelowa i docelowe zabezpieczenie czyli 25 A.

I to sie sprawdzilo ani razu nie wybilo zadnego zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
na cala budow chyba wystarczy mniejsze ja mialem 10A ale na tynkowanie za rada elektryka zmienilem juz taryfe na docelowa i docelowe zabezpieczenie czyli 25 A.

I to sie sprawdzilo ani razu nie wybilo zadnego zabezpieczenia.

 

dokładnie - przy tynkowaniu może wywalać...ale to chyba jedyny taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wez moze to przelicz na m2 bo dom domowi nie rowny. Jeden buduje 100m2 inny 300m2 - koszt m2 w obu wypadkach moze wyjsc identyczny, a jeden dom bedzie kosztowal 300, a drugi 900 tys pln. O tym "drobnym" szczegole zapominasz :D

To nie ja zapominam,to Wy zapominacie ;)

Ja piszę,że zmieszcze się w 250+30 i to Wy to kwestionujecie a powierzchnia użytkowa domu to 40m2/osobę*3=wystarczy :D

280/118=2370zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...