Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

na cala budow chyba wystarczy mniejsze ja mialem 10A ale na tynkowanie za rada elektryka zmienilem juz taryfe na docelowa i docelowe zabezpieczenie czyli 25 A.

I to sie sprawdzilo ani razu nie wybilo zadnego zabezpieczenia.

 

Do tynkowania moja ekipa zażyczyła sobie zabezpieczenie 16A C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

To nie ja zapominam,to Wy zapominacie ;)

Ja piszę,że zmieszcze się w 250+30 i to Wy to kwestionujecie a powierzchnia użytkowa domu to 40m2/osobę*3=wystarczy :D

280/118=2370zł/m2.

 

no patrz...mnie wyszło mniej :) ze sporym zapasem 2000zł/m2

nie doliczałam kosztu działki bo tą miałam gratis

jedyne co mi zostało do napisania...drogie ekipy chłopie wybrałeś :p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
no patrz...mnie wyszło mniej :) ze sporym zapasem 2000zł/m2

nie doliczałam kosztu działki bo tą miałam gratis

jedyne co mi zostało do napisania...drogie ekipy chłopie wybrałeś :p :D

No patrz...zaraz będzie,że bardzo drogo buduje,że 250tys.zł to budżet burżuja ;)

No cóż,człowiek zmiennym jest :)

Ale spoko,zamierzam jeszcze zaoszczędzić sporo grosza z tego budżetu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
mnie denerwuje to że się wywyższasz ponad tych którzy mają większe doświadczenie niż ty, we wszystkim jesteś najlepszy a reszta to sami nieudacznicy

Absolutnie się nie wywyższam,nie wiem skąd Twoje odczucia.

Rzucam luźne propozycje,które wg mnie są dobre i mam swoje opinie na jakieś tematy,poza tym cały czas się uczę :)

Do tego stopnia,że jestem w stanie nawet zrobić samodzielnie kominek i go zrobie ;)

 

Zdania do ekogroszku nie zmienię i powtórzę,że w dobie nowych domów nie ma racji bytu z uwagi na problemy z paleniem w niskich mocach.Czym grozi palenie przewymiarowanym kotłem to można dowiedzieć się z forum.

A śmiem twierdzić,że mimo żem laik wiem więcej niż sprzedawcy,którzy oferują do nowego,średniego domu kocioł o mocy 25kW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas chłop zrobił bardzo dużo sam,ale oczywiście tez daliśmy zarobic innym.Nawet wiele rzeczy dałby radę jeszcze zrobić sam,ale ja stanowczo się sprzeciwiłam.Oprócz budowy domu i pracy ma też rodzinę i trójkę dzieci i nie wyobrażam sobie,że jeszcze więcej mógłby zrobic.Coś kosztem czegoś,dzieci szybko rosną i stracić z nimi kontakt jest bardzo łatwo.Pół bańki wydaliśmy już na pewno(liczę z działką),a mimo to wiele,wiele jeszcze do zrobienia.I jak dla mnie są w domu rzeczy,które nie były ani tanie,ani praktyczne,ale za to jakie ładne i jak oko cieszą.Nie wszystko musi mieć swoje odzwierciedlenie w praktyce,dla mnie decyzja spontaniczna jest bardzo ważna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
jeśli chodzi o mnie to ogrzewa ponad 300m2...w tym 2x50m2 pow. wysokiej na 5m...chyba jest dobrze dobrany ;)

 

Pati, muszę cię zmarwić :D

jak masz 25kw,to masz na bank przewymiarowane, nawet dla 300m2 :p

tak na oko, to 15kw byloby w zupełności wystarczające :p (z małym zapasem)

poza tym piszesz 300, ale piwnica to ma duuuuużo mniejsze zapotrzebowanie na CO - wiem coś o tym :p

ja też mogę napisać że grzeję 270m2 :p a po podłogach to prawie 300 :p

z tego piwnica, lekko dogrzewana i garaż - grzejniki są, więc liczę powierzchnię :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
no patrz...mnie wyszło mniej :) ze sporym zapasem 2000zł/m2

nie doliczałam kosztu działki bo tą miałam gratis

jedyne co mi zostało do napisania...drogie ekipy chłopie wybrałeś :p :D

 

im mniejszy dom, tym więcej wychodzi /m2

im większy, tym mniej...

a jeszcze zależy względem jakiej powierzchni liczymy...całkowitej,użytkowej....itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja zapominam,to Wy zapominacie ;)

Ja piszę,że zmieszcze się w 250+30 i to Wy to kwestionujecie a powierzchnia użytkowa domu to 40m2/osobę*3=wystarczy :D

280/118=2370zł/m2.

 

Ja nie zapominam bo ja dalej jestem pewien, ze za 250 sie nie wprowadzisz. Chyba ze standard bedzie typowo "akademicki". W tych 150 tys pln za SSZ uwzgledniasz juz pompe z podlogowka i drzwi zew. / brame garazowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, SSZ to dom z dachem,oknami i drzwiami zewnętrznymi....

 

Tak pytam bo w dzienniku nie widze zeby mial drzwi/bramy i chyba nic o nich nie pisal, a juz podsumowuje SSZ. PC/podlogowke tez ma podpisana umowe - nie wiem czy za to placil juz i czy wlicza to do tej ceny, jak nie to cieniutko - 150 tys i do tego trzeba teraz zrobic wszystkie instalacje, wylewki, tynki, sufity, ocieplenia, elewacje, parapety, kominek, podlogi i takie tam drobnostki po parenascie/dziesiat tysiakow, a jak juz to zrobi i zmiesci sie w 250 tys pln to dopiero zacznie ostatni, najbardziej wykanczajacy etap wykonczeniowki, gdzie tysiaki leca jak zlotowki, a efektow nie widac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja policzyłam całą powierzchnie domu łącznie z obecnym wyposażeniem środka do wprowadzenia....płaci się za całą nie tylko za użytkową :)

adiqq - jestem w 100% pewna ze 15 czy nawet 17 byłyby za słabe, przykład - salon z kuchnią gdzie nie mamy stropu - rurki są gęsto a przy dużych mrozach do 23 stopni nie dał rady nagrzać a to powierzchnia ponad 50m2, zobaczymy jaka bedzie kolejna zima bo jak pisałam czujnik temp mielismy źle ustawiony

piwnice ( ogrzewanych jest jakies 60m2) grzejemy też wysoko bo ma takie a nie inne funkcje (pokój hobby, pralnia) no a w garażu jest grzejnik 2m...więc też bierze

dlatego bede sie upierac ze te 25kW jest ok, nie odważyłąbym sie dać słabszego, zresztą kierbud też zalecał taki a jemu przeciez na kasie za kocioł nie zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Pati, to idzie prosto policzyć....arkusz kbaba liczy z dobrą dokładnością

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AmIvzeh1jpYadFFBbXNqUk5pQjJQNjF1STgxNkVRd2c&authkey=CPfu-_8B&authkey=CPfu-_8B#gid=118

piwnice można grzać do tej samej temperatury,to jasne, ale przez fakt że jest zagłebiona np połowę w ziemi, ma o połowę mniejsze zapotrzebowanie na ciepło.

I nie mów że Kierbud ci polecał 25kw, bo mój kierbud o WM to nie słyszał (a na pewno nigdy nie widział), a już o PC nie wspominając....

25 jest najczęściej dawanym kotłem, bo taki można dać bez liczenia i na pewno nie braknie mocy :p

a że będzie przewymiarowany i będzie dużo palić....to już kierbuda nie obchodzi :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na bank przewymiarowane,ale że budowaliśmy pierwszy dom a wszyscy fachowcy,znajomi dookoła doradzali,żeby brać 25 to mamy vikinga 24.Oczywiście nie zapomnę wspomnieć,że ci facho"f"cy to Instalmex.Kolejny przykład,że dali dupy.

Co do szamba,mamy betonowe 10m3 z firmy Probud z Zawiercia,ale nie polecamy.Reklamowaliśmy je już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawka mrożona i wypad na taras :)

 

jak mowisz tak robe :) lezaczek, kawka, laptop /pomyslalam nawet o zasilaniu dla niego bo odn do bezprzewodowych raczej nie nalezy :)/ i sie witam w nudne i wietrzne niedzielne popoludnie z tarasu :)

 

no i zaczne zajmowac sie tematem zakupu porzadnego parasola na taras bo w poludnie jest kiepsko z iloscia cienia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja nie zapominam bo ja dalej jestem pewien, ze za 250 sie nie wprowadzisz. Chyba ze standard bedzie typowo "akademicki". W tych 150 tys pln za SSZ uwzgledniasz juz pompe z podlogowka i drzwi zew. / brame garazowa ?

Na pewno nie będzie to standart akademicki,będzie ładnie :)

Dzwi zewn.ok.3tys.zł i brama garażowa 3,8tys.zł Wiśniowskiego nie wliczone,za to reku jest już kupiony.

Podłogówka z PCi będzie z bonusa kopalnianego :)

Ale nie chcę już roztrząsać moich kosztów,na bieżąco będę w dzienniku przedstawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...