Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Ale nie chcę już roztrząsać moich kosztów,na bieżąco będę w dzienniku przedstawiał.

 

najzabawniejsze w tym jest to ze ja wlasnie w te ceny nie wierze !! znam ceny i realia i wiem ile sie planuje a ile realnie wydaje !!! ciekawe kto w kalkulacji dachu uwzglednia setki zlotych na gwozdzie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
najzabawniejsze w tym jest to ze ja wlasnie w te ceny nie wierze !! znam ceny i realia i wiem ile sie planuje a ile realnie wydaje !!! ciekawe kto w kalkulacji dachu uwzglednia setki zlotych na gwozdzie ??

Ja uwzględniam,oprócz gwoździ również kątowniki :)

Ekipa proponowała mi montaż dachu na same "krokwiaki" ale się nie zgodziłem,drożej ale pewniej jest na kątowniki wzmacniane 90x90x2,5 i gwoździe pierścieniowe 4x60,zresztą tak jest w projekcie.

...kątowniki,gwoździe to 1,5-2tys.zł

Koszt takiego kątownika w sklepie to 2,6zł,na allegro 1,6zł(400szt),koszt kg gwoździ w sklepie to 13zł,na allegro 8,6zł...(30kg)

Komin w sklepie 2,5tys.zł na allegro 1,6tys.zł,dwa wyłazy dachowe 48x90 w sklepie 1200zł,na allegro 680zł.

Jadę po taniemu,może dlatego nie chcesz wierzyć ?

Wszystko skrupulatnie liczę,nawet folię pod murłaty(na allegro po 32zł/50mb) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
U nas na bank przewymiarowane,ale że budowaliśmy pierwszy dom a wszyscy fachowcy,znajomi dookoła doradzali,żeby brać 25 to mamy vikinga 24.Oczywiście nie zapomnę wspomnieć,że ci facho"f"cy to Instalmex.Kolejny przykład,że dali dupy.

Co do szamba,mamy betonowe 10m3 z firmy Probud z Zawiercia,ale nie polecamy.Reklamowaliśmy je już.

 

na bank masz przewymiarowane...nie pamiętam teraz jak duży masz dom, ale dla mojego domu 130mw pow użytkowej+75m2 dogrzewana piwnica(garaż mogę liczyć tylko jako straty, bo nagrzewa się od domu) projektowe obciążenie cieplne to 7,5kw

Ty masz trochę mniej ocieplenia, ale też masz WM z reku. Czyli szacuję, że jak masz dom podobny wielkością do mojego to projektowe obciążenie cieplne masz maks 10kw - czyli piec 12-13kw w zupełności by ci wystarczył (trzeba doliczyć 0,25kw/osobę na CWU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mowisz tak robe :) lezaczek, kawka, laptop /pomyslalam nawet o zasilaniu dla niego bo odn do bezprzewodowych raczej nie nalezy :)/ i sie witam w nudne i wietrzne niedzielne popoludnie z tarasu :)

 

no i zaczne zajmowac sie tematem zakupu porzadnego parasola na taras bo w poludnie jest kiepsko z iloscia cienia ...

 

strasznie wiało dziś i to z każdej strony

my problem zadaszenia mamy z głowy za to oglądamy sie za meblami ogrodowymi i ceny są powalające...tysiak nie twój, macie jakieś tańsze doświadczenia ? chciałabym drewno bo plastiku mam juz dość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian,ale ja to doskonale wiem,że przewymiarowane.Tylko pisałam,że wszyscy dookoła tak mówili,Instalmex pierwszy.Przy drugim domu będziemy mądrzejsi.

agucha pytałaś o szmatki,to ja polecam jana niezbędnego.Mam do okien i jak dla mnie rewelacja.Okna pomyłam za parę godzin.

Co do kominka własnoręcznie wykonanego to Adam swój pokazywał,ale on nie ma dziennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, ile mnie więcej będzie mnie kosztować przyłącz elektryczna do działki? Na jaką kwotę mam się przyszykować? W Tauronie mi dziś powiedzieli, że od złożenia wnioski, mają 30 dni na zaprojektowanie przyłączy.

Mniej więcej 120-130zł za każdy 1kW zamówionej mocy.

Jeśli długość przyłącza przekroczy 200m to dopłacasz wg cen rynkowych za trasę powyżej tych 200m.

Okłamali Cię, sorry, powiedzieli niecałą prawdę.... może to trwać dłużej niż 30 dni. Wszystko zależy.... projekt, uzgodnienia, zgody sąsiadów, przetarg na wykonanie, wykonanie, formalności.... to tylko Energetyka :)

 

Jeśli masz w pobliżu słup z linią napowietrzną to nie musisz się martwić, prąd (budowlany) na działce będzie kwestią tygodni.

 

a ile gdzieś potrzeba kW w czasie budowy? Bo nie mam o tym pojęci

Miłe Panie i Panowie z biura obsługi posługują się własnymi tabelami.

Tabele nie są tajne, zajrzyj tutaj na stronę 2

Na czas budowy wystarczą w zupełności zabezpieczenia 16A, nawet na 10A pójdzie większość narzędzi budowlanych, ale mogą być niespodzianki i lepiej mieć te 16A i zero przestojów na budowie.

Jedynym wyjątkiem jest agregat tynkarski, ten potrafi wciągnąć ile fabryka (elektrownia) dała.

Ale do czasu tynkowania Twój nadworny elektryk upora się z przejściem na tańszą taryfę i dopłacisz do większej mocy.

 

Docelowo, jeśli nie planujesz w budynku ogrzewania elektrycznego lub elektrycznych przepływowych podgrzewaczy wody to wystarczą Ci zabezpieczenia 25A.

 

Ściągawka (bezpieczniki => moc przyłączeniowa 3-faz.):

10A => 6,9kW

16A => 11kW

20A => 13,8kW

25A => 17,3kW

32A => 22,1kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

Docelowo, jeśli nie planujesz w budynku ogrzewania elektrycznego lub elektrycznych przepływowych podgrzewaczy wody to wystarczą Ci zabezpieczenia 25A.

 

 

nawet jak planujesz ogrzewanie elektryczne, to powinno wystarczyć, ogrzewanie takie jest stosowane w domach energooszczędnych, a one mają małe zapotrzebowanie na ciepło. Zawsze też są przekaźniki priorytetowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałęm i niestety z okolic Rybnika zero jakichkolwiek firm!! w googlach to samo!!

 

Hej, niedawno też pytałam o szamba chociaż jestem na etapie murowania szczytów. Osobiście od znajomych dowiedziałam się, że w Wodzisławiu na Pustkach robią takie szamba więc może warto tam poszukaćPozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najzabawniejsze w tym jest to ze ja wlasnie w te ceny nie wierze !! znam ceny i realia i wiem ile sie planuje a ile realnie wydaje !!! ciekawe kto w kalkulacji dachu uwzglednia setki zlotych na gwozdzie ??

 

Aktualnie ja, bo w piątek kupowałam:jawdrop: Najtańsze są w Krosie na Cegielnianej- kg po 5,90 niezależnie od rozmiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwzględniam,oprócz gwoździ również kątowniki :)

Ekipa proponowała mi montaż dachu na same "krokwiaki" ale się nie zgodziłem,drożej ale pewniej jest na kątowniki wzmacniane 90x90x2,5 i gwoździe pierścieniowe 4x60,zresztą tak jest w projekcie.

 

Koszt takiego kątownika w sklepie to 2,6zł,na allegro 1,6zł(400szt),koszt kg gwoździ w sklepie to 13zł,na allegro 8,6zł...(30kg)

Komin w sklepie 2,5tys.zł na allegro 1,6tys.zł,dwa wyłazy dachowe 48x90 w sklepie 1200zł,na allegro 680zł.

Jadę po taniemu,może dlatego nie chcesz wierzyć ?

Wszystko skrupulatnie liczę,nawet folię pod murłaty(na allegro po 32zł/50mb) ;)

 

Przepłacasz , mój drogi. Allegro też nie jest najtańsze. Choćby gwoździe- kupisz w hurtowni Kros w Rybniku wszechno, od śrubki do szpilki dachowej. Taniej jest w Rembudzie w Gliwicach , ale nie dla mnie , bo dojazd trza doliczyć.

A za wyłaz dachowy z Fakro 45x75 dałam 276,36 zł, więc na allegro jest drożej.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przepłacasz , mój drogi. Allegro też nie jest najtańsze. Choćby gwoździe- kupisz w hurtowni Kros w Rybniku wszechno, od śrubki do szpilki dachowej. Taniej jest w Rembudzie w Gliwicach , ale nie dla mnie , bo dojazd trza doliczyć.

A za wyłaz dachowy z Fakro 45x75 dałam 276,36 zł, więc na allegro jest drożej.:)

Dzęki,faktycznie przepłaciłem bo kupiłem 48x90:

http://allegro.pl/wylaz-dachowy-fenstro-fe-48-x-90-skylight-kolnierz-i2280599930.html

Zależało mi na maksymalnym naświetleniu poddasza a Fakro nie ma takiego wymiaru.

 

A 45x75:

http://allegro.pl/wylaz-dachowy-fenstro-fe-45x73-kolnierz-rooflite-i2280599927.html

 

Być może gwoździe anchora są taniej tam gdzie mówisz,tam nie dzwoniłem ale w okolicy 20km albo są kosmicznie drogie albo ich nie ma:

http://www.an-met24.pl/gwozdzie/100-gwozdzie-pierscieniowe-4x60-anchor-1-kg-.html

Ale nic straconego,prawdopodobnie będę jeszcze ich potrzebował to przekręce do Kos-a.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie to standart akademicki,będzie ładnie :)

 

Nie twierdze, ze bedzie brzydko - bo nawet na marketowych komponentach mozna sie urzadzic ladnie. Ale jakosciowo bedzie do bani - poprostu teraz zaoszczedzisz a za 5-10 lat wydasz dwa razy tyle przy roznego rodzaju remontach. Co nie zmienia faktu ze majac surowe sciany i krokwie w miejscu sufitu i nie majac zadnych instalacji, urzadzenie sie do stanu mieszkalnego za 100 tys jest zwyczajnie nierealne - ta stowa pojdzie na tynki, wylewki, wszystkie instalacje, podlogi, sufity, farby, lampy, karnisze i rolety/firanki, parapety, kominek, drzwi wewnetrzne. A potem trzeba wydac minimum dyszke na kuchnie, dyszke na lazienke, komplet do salonu z sensownym stolem jadalnianym i krzeslami to minimum piatka, szafy w zabudowie/garderoby pare tysiakow i tak dalej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...