Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Nie twierdze, ze bedzie brzydko - bo nawet na marketowych komponentach mozna sie urzadzic ladnie. Ale jakosciowo bedzie do bani - poprostu teraz zaoszczedzisz a za 5-10 lat wydasz dwa razy tyle przy roznego rodzaju remontach. Co nie zmienia faktu ze majac surowe sciany i krokwie w miejscu sufitu i nie majac zadnych instalacji, urzadzenie sie do stanu mieszkalnego za 100 tys jest zwyczajnie nierealne - ta stowa pojdzie na tynki, wylewki, wszystkie instalacje, podlogi, sufity, farby, lampy, karnisze i rolety/firanki, parapety, kominek, drzwi wewnetrzne. A potem trzeba wydac minimum dyszke na kuchnie, dyszke na lazienke, komplet do salonu z sensownym stolem jadalnianym i krzeslami to minimum piatka, szafy w zabudowie/garderoby pare tysiakow i tak dalej :-)

 

I tu muszę się zgodzić , choć też bardzo oszczędnie budujemy. Nie zawsze oszczędnie znaczy 1klasa. I na odwrót- nie wszystko co drogie jest w 100 % lepsze jakościowo i wytrzymałościowo. Ale przy obecnej drożyźnie- nie ma szans na zamieszkanie za 250 tys zl. Nawet za 300 tys będzie baaaaaaaardzo trudno wydolić. Są rzeczy, których kosztorysu przeskoczyć się nie da- jak choćby wywleki, tynki, wod-kan i ogrzewanie. Za robotę nie zaplacisz- ale materiał kupić musisz- a to drogie jak diabli. Zresztą - wiecie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam się czepiacie. Będą tynki z kleju do płytek i kuchnia z promocyjnej gazetki Leroy Merlin za 690zł. Wszystko pozostałe z Allegro. Da się!

 

Bez cienia wątpliwości się nie da. Rutino, wiesz jak jest bo masz "na żywo". Choć przyznam, że szczerze mu kibicuję. To wyjątkowy przypadek człowieka, który mnie zadziwia nieustannie. Nie ukrywam, że chciałabym zobaczyć efekty końcowe tej nowoczesnej budowy, pełnej rozwiązan nowatorskich i ciekawych- a przy tym zrealizowanych za grosze. To po prostu niepojęte. Jak się uda- obiecuję zgłosić Arturo do konkursu "Pokaż co potrafisz" w Rybniku. Pewne, że wygra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
e tam się czepiacie. Będą tynki z kleju do płytek i kuchnia z promocyjnej gazetki Leroy Merlin za 690zł. Wszystko pozostałe z Allegro. Da się!

Narazie Ty pokazujesz...swoją wiedzę ;)

Rutino,jak tam Twoje 25kW,czemu nie 35kW ?

Reku weź sobie taką 500m3/h albo i 600m3/h,będzie Pan zadowolony,jak szaleć to szaleć ;)

Nie potrafisz...płacz i płać :)

Uważaj z tym wyśmiewaniem bo za szybko to robisz a jestem pamiętliwy ;)

Bez cienia wątpliwości się nie da. Rutino, wiesz jak jest bo masz "na żywo". Choć przyznam, że szczerze mu kibicuję. To wyjątkowy przypadek człowieka, który mnie zadziwia nieustannie. Nie ukrywam, że chciałabym zobaczyć efekty końcowe tej nowoczesnej budowy, pełnej rozwiązan nowatorskich i ciekawych- a przy tym zrealizowanych za grosze. To po prostu niepojęte. Jak się uda- obiecuję zgłosić Arturo do konkursu "Pokaż co potrafisz" w Rybniku. Pewne, że wygra:)

Bez cienia wątpliwości się da ;) Przykład ?

Pompa ciepła+podłogówka czyli pełne c.o i cwu 22tys.zł,

Ile wasze ekogroszki+kominy,grzejniki,kotłownie ,robocizny kosztowały ?

Taniej czy drożej ?

halina46,załóż swój Dziennik Budowy,to będę podpowiadał ;)

Kotłownia z COP1 to koszt 4tys.zł+podłogówka ok.5-6tys.zł,oszczędzasz na kominach.

Na początek porównaj swój materiał na ściany z moim czyli silikat 18cm.Zobaczysz,że da się taniej i lepiej,zerknij na swój strop i porównaj z moim,zobaczysz,że da się taniej,następnie dachówka,zobaczysz,że da się taniej.Moja ekipa za pełny dach z orynnowaniem 230m2 bierze 14tys.zł,Twoja 20tys.zł za m2?,da się taniej.Podsumuj te wszystkie tysiące i podaj wynik ;)

Na jakim jesteś etapie ? Podaj kilka kosztów.

Jakby co to służę fakturami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, kominek masz zarąbisty. Czy mi się wydaje, czy on jest na "środku"? Tzn, można go obejść?Pytam, bo widać głębię po lewej i po prawej stronie kominka. Jeśli robiłeś go sam - to chylę czoła!!!

 

Pewnie, ze sam :-) Dzieki. Mozna go obejsc, a nawet objechac (na pewnej imprezie jak jeszcze nie bylo podlog i wszystkim odbijly procenty - jezdzilismy dookola niego na rowerze :D Za nim jest kuchnia. Ale nie jest to kominek "dwustronny" - stoi normalnie przy scianie oddzielajacej pol-otwarta kuchnie od salonu :)

 

http://szyna.civ.pl/kominek/kominek_przod.jpg

 

http://szyna.civ.pl/kominek/kominek_bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
kominek dolicz. I jak już zrobisz to wtedy policz. Bo na razie co krok to fantazjujesz, nie wiadomo po co.

jakie 25kw, pajacu?

Kominek to Ty możesz sobie doliczyć,u mnie będzie to wystrój wnętrza a jak Ci ekogroch pójdzie do góry to będziesz palił patykami...

Mi wystarczy 40kWh/m2/rok a dodatkowo COP2,5 :)

 

Jak mówiłem,jestem pamiętliwy i będę w dalszym ciągu,pajaców poszukaj u siebie w rodzinie,po twoich wypowiedziach,jest ich tam troche:

wracając do kociołków:

wczorajszy instalator też radzi 25kw. to jest myląca moc, jakby brutto. 30% z tego idzie w komin, a jak trafi się ciulaty węgiel to może być ledwie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład ?

Pompa ciepła+podłogówka czyli pełne c.o i cwu 22tys.zł,

Ile wasze ekogroszki+kominy,grzejniki,kotłownie ,robocizny kosztowały ?

Taniej czy drożej ?

 

Arturo...tak się zastanawiam....czy pani w przedszkolu w ramach kary zamykała cie w kotłowni zamiast posyłać do kąta ? ja psychologiem nie jestem ale ewidentnie masz jakąś traumę z tym węglem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo...tak się zastanawiam....czy pani w przedszkolu w ramach kary zamykała cie w kotłowni zamiast posyłać do kąta ? ja psychologiem nie jestem ale ewidentnie masz jakąś traumę z tym węglem ...

:)

Nie było tak źle,chciałem odpowiedzieć na zarzut i pokazać jedynie,że można mieć tańszą kotłownie całkiem sensowną jeśli chodzi o komfort użytkowania i bezkonkurencyjną jeśli chodzi o koszty eksploatacyjne.

Oczywiście pisałem także,że c.o na prąd z COP1 jest najtańszym rozwiązaniem inwestycyjnym,które zamierzałem uczynić a nie zrobiłem tego ze względu tylko na duże zużycie cwu.

Ci,którzy krytykują koszta budowy nie liczą tego a to grube tysiące zł.zaoszczędzone.

 

Traumę z ekogrochem ma szwagier,klnie na czym świat stoi od kilku lat,w tym sezonie kilka razy czyścił piec i wymieniał zawleczki a koszt 500zł miesięcznie w domu 150m2.

Nie chciał słuchać szwagra,że 10cm styro na ściany i okna z marnym współczynnikiem to katastrofa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie ukrywam, że chciałabym zobaczyć efekty końcowe tej nowoczesnej budowy, pełnej rozwiązan nowatorskich i ciekawych- a przy tym zrealizowanych za grosze. To po prostu niepojęte.

Ja nie buduję za grosze,wychodzi 2100-2300zł/m2 pow.użytkowej.Są zdecydowanie lepsi ode mnie :)

Nie wiem,czemu się tak uparliście,że buduje za grosze ;)

Powtarzam 2100-2300zł/m2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy twoja kotłownia za 22 tysiace ogrzałaby mój dom ?

zbiornik 300l, pow grzania powiedzmy 280m2, 15 styro

wymagana temperatura 23 st.C :)

 

 

moim zdaniem ceny ktore podajesz sa realne ale budujesz jedne z najmniejszych-jesli nie najmniejszy-dom na forum i to powinienies podkreslac

dlatego lepiej przeliczac na m2 a nie podawac ogólnie cene za całość bo nie jest miarodajna skoro ja np powinnam mnożyc wszystko co podajesz x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
czy twoja kotłownia za 22 tysiace ogrzałaby mój dom ?

zbiornik 300l, pow grzania powiedzmy 280m2, 15 styro

wymagana temperatura 23 st.C :)

Oczywiście,że nie,podobnie jak za moje 250tys.zł nie wybudowałabyś tego domu ;)

Pompa 8kW a do tego powietrzna będzie odpowiednia dla mojego domu,niskoenergetycznego,do Ciebie 14-16kW a to koszt 25-29tys.zl bez podłogówki lecz z montażem i zasobnikiem 300l.

Ja to wiem,dlatego wybrałem taki dom i taki sposób na budowę ale inni z uporem maniaka brną dalej w bezsensowne porównywania.

Ja wybieram tanie rozwiązania lecz nie koniecznie złe.

 

Ostatnio gość,od którego kupiłem pompę instalował taką 16kW w domu poniemieckim ponad 200m2.Ma być opomiarowana,także w sezonie zimowym będziemy on-line oglądać pracę i zużycie prądu.Zresztą podobnie jak u mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
25-29 tysiecy...i juz wiadomo dlaczego mam groszek...

myślę że gdyby od poczatku było zaznaczone ze metraż twojego domku to 120m2 to nie byłoby zdziwienia ze budujesz za 300tys

Ile wyniosła Cię Twoja kotłownia na ekogroszek po całości ?

Przecież od początku pisałem,że buduje 120m2,300tys.zł nie mam,buduje za mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
nie wiem ile dokladnie, piec kosztowal 7500

Sam piec to nie kotłownia na ekogroszek:)

Po całości ?

W moim przypadku gdybym grzał ekogroszkiem kotłownia składała by się z pieca+komina+montażu tego ustrojstwa+osobnego pomieszczenia na kotłownie lub pralnie/suszarnie+miejsca na składowanie ekogroszku.

To wszystko koszty a na to nie mogłem sobie pozwolić :)

Dzięki temu nie mam komina i nie mam osobych pomieszczeń na pralnie/suszarnie,kotłownie i składowanie ekogroszka a łazienka zostanie łazienką ;)

 

I żeby nie było,że kogoś nawracam,ja piszę o swoich kosztach,które brałem pod uwagę przy wyborze projektu i sposobu budowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez wiadomo że cos za cos...zbiornik na wode miec musisz, skad opału to akurat 5m2 i niczego nie trzeba przerzucac bo jest zsyp i ląduje koło pieca, koszt komina ok trzeba doplacic...można wymieniac długo...ale po co, każdy ma inne potrzeby i juz, ja sobie nie wyobrażam pomieścic sie na 120m2 i teraz przez 15 lat będę za to płacić...i dobrze mi z tym

tylko sie zastanawiam gdzie bedziesz suszyc pranie i prasowac, trzymac zapasową pościel, ozdoby świąteczne, kosiarke i opony, rowery, gdzie posadzisz rodzinę na święta, gdzie pochowasz buty i płaszcze zimowe..... chyba że tylko ja taki chomik :D

 

a jak mi zabraknie miejsca to uruchomię poddasze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...