Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Co do wegla to popieram Arturo -> moj jeden sasiad w mniejszym domu z porothermem 44 na scianach spalil tego sezonu 6t wegla. Drugi sasiad ze sciana 2W i podobnym jak moj domu spalil 5t. Ani jeden ani drugi nie maja zsypow - bylem tam ostatnio to mu przywiezli wegiel - ryp na srodek placu i workuj dwa dni, potem na taczke i przez schody do piwnicy :) Kupowal teraz wegiel juz na nastepny sezon - 6t * 670 (z transportem "na gotowo") = 4k pln. Moja PC zuzyla od poczatku sezonu do dnia dzisiejszego pradu za 2080 pln. Przez cale 12 m-cy uwzgledniajac CO+CWU powinna zuzyc pradu za 2,3-2,4k pln.

 

Ale Arturo ma pompe powietrzna i tutaj mam pewne obawy (zagrzac zagrzeje bo ma grzalki w srodku tylko jakim kosztem.. ;) - szczegolnie ze jak widze po jego dzienniku budowy poki co lekko podchodzi do wszelkich mostow cieplnych - okna mialy byc montowane w warstwie ocieplenia, potem lekkim "knifem" mialo byc bardziej energooszczednie az w koncu widze ze konczy sie na standardowym montazu jak w zwyklym domu ze sciana 2W... :)

 

ja spalilem od 15 pazdziernika do 15 marca 2 t mialu z chwalowic za 570zl/t, od 15 marca jade juz na ekogroszku z chwalowickim i zdazylem go zasypac 2x czyli jakies 240 kg na poltora miesiaca! w "zimie" (pisze w cudzyslowie bo zima byla slaba) w domu 300m2 temperatura w przediale 22,5 - 24 *C, wszedzie podlogowka z najtanszymi rozdzielaczami bez zadnych rotometrow i innych bajerow tylko zawory kurkowe na zasilaniu i powrocie kazdej petli.

oczywiscie w kotlowni syf, ze ,masakra ale nawet nie sprzatam bo mi sie nie chce, kociol czyszcze 1x w tygodniu z sadzy ale to jest ok 5 minut roboty to robie przy okazji fajeczki. za kilka lat jak sie rozcieknie piec prawdopodobnie i ceny beda nizsze zastanowie sie nad "nowymi technologiami grzewczymi"!

 

na saz dom, na nasze 300m2 w miare wykonczone wydalismy niewiele ponad 350k, jak juz wspominalem kiedys wszystko ze sredniej a wiele rzeczy z wyzszej polki jakosciowo-cenowej :)

 

 

troche kibicuje Arturo i wiem, ze jest bardzo realne zmiescic sie w 250k, wiadomo, ze dostanie zwrot z kopalni i skarbowki itd...

 

czytam caly czas forum ale raczej nie bede wiecej pisal, wiec sie ze mna nie witajcie ani, nie zegnajcie. pozdrawiam wszystkich budujacych i wybudowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72

czytam caly czas forum ale raczej nie bede wiecej pisal, wiec sie ze mna nie witajcie ani, nie zegnajcie. pozdrawiam wszystkich budujacych i wybudowanych

Święty Duch Pana Boga chwali :)

Nie witam i nie żegnam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez wiadomo że cos za cos...zbiornik na wode miec musisz, skad opału to akurat 5m2 i niczego nie trzeba przerzucac bo jest zsyp i ląduje koło pieca, koszt komina ok trzeba doplacic...można wymieniac długo...ale po co, każdy ma inne potrzeby i juz, ja sobie nie wyobrażam pomieścic sie na 120m2 i teraz przez 15 lat będę za to płacić...i dobrze mi z tym

tylko sie zastanawiam gdzie bedziesz suszyc pranie i prasowac, trzymac zapasową pościel, ozdoby świąteczne, kosiarke i opony, rowery, gdzie posadzisz rodzinę na święta, gdzie pochowasz buty i płaszcze zimowe..... chyba że tylko ja taki chomik :D

 

a jak mi zabraknie miejsca to uruchomię poddasze :D

 

Tak sobie czytam i czytam tą waszą dysputę i stwierdzam że jakoś nie bierzecie pod uwagę jednej rzeczy - za kilka czasem kilkanaście lat zostaniecie w dwójkę w swoich domach o mega metrażach z pustymi pokojami i pomieszczeniami, czasem wpadną dzieci już z wnukami zdarzy się to parę razy do roku na parę dni ale resztę roku będziecie musili sprzątać i grzać wszsytkie te metry Adam mówisz że masz w piwnicy siłkę super ale jak często z niej korzystasz ?? naszą dewizą było że budujemy dom dla siebie i taki właśnie mamy garaż jest na projekcie i na pewno stanie ale tak jak pisał Adam będą w nim miszkały kosiarki rowery i inne takie których nie chcemy w domu - strychu mamy tyle że wejdą wszystkike rzeczy które nie są nam potrzebne na już i teraz

Zadajcie sobie pytanie ile waszych znajomych mieszka z rodzicami ?? tak samo będzie z waszymi dzieciakami i to jest normalna kolej rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bys się zdziwił Gingeros,ale na mojej wsi 90% ludzi mieszka z poprzednim pokoleniem.Wszyscy starzy mieszkańcy,tylko nowobogaccy mają swoje domy.Ja tam bym chciała mieć trochę spokoju na starość i nie mieszkać z żadnym dzieckiem,ale zobaczymy czas pokaże.Na razie młody się zarzeka,że się nigdy nie wyprowadzi,o zgrozo.Adam my też się przyznaliśmy,że trochę żałujemy,że nie spotkaliśmy wcześniej ludzi,którzy przekonali by nas do pompy.Do gazu nikt nigdy w zyciu mnie nie przekona,gaz to syf,smród,ja podziękowałam po akcji wybuchu junkersa w bloku.Fakt,że węgiel jest syfem,wkurzam się jak widzę wszystko zakurzone,ale na szczęście nie ja tam chodzę do tej kotłowni.Młody odkurza separatorem piec raz na tydzień.Zsypu nie mamy,bo i piwnicy nie mamy.Węgiel ląduje przed garazem,a potem cztery ręce go przerzucają do środka.W tym roku bedziemy sami workowali.Spaliliśmy ok.5 ton chyba groszku brunatnego po 460 zeta.Temperatura w domu ok.22-23.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Na razie młody się zarzeka,że się nigdy nie wyprowadzi,o zgrozo.

A mój odwrotnie,stwierdził,że nie wyprowadzi się z nami na wieś :)

Ale on ma 17 lat i po części go rozumiem,także budujemy dom dla dwóch "dziadków" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moimi dzieciakami bede mieszkac jeszcze conajmniej 20 lat....przynajmniej z tym młodszym :) ...dom wybudowałam na teraz, jak sie okaże za duzy to go sprzedam albo dziecku zostawie a zbuduje sobie mniejszy, teraz to zaden problem, za 20 lat będę mieć 55 lat wiec wszystko przede mną....do emerytury daleko :D

 

gazu - podobnie jak Gabrysia - do domu nie wpuszczę...zresztą nawet do auta :) ale to taka moja fobia i juz

pompa - jak wyszło powyżej kosztowałaby 30 tysięcy...a na taki wydatek mnie nie stać póki co, jak ktoś pisał - jak piec sie rozcieknie za ileś tam lat to może ceny staną sie normalniejsze i wtedy do tego wrócę, póki co uważam ze dobrze przemyślana kotłownia i mądry sterownik pieca są dobrym rozwiązaniem

 

Maciek.......kurde....nic nie powiem, no...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam tą waszą dysputę i stwierdzam że jakoś nie bierzecie pod uwagę jednej rzeczy - za kilka czasem kilkanaście lat zostaniecie w dwójkę w swoich domach o mega metrażach z pustymi pokojami i pomieszczeniami, czasem wpadną dzieci już z wnukami zdarzy się to parę razy do roku na parę dni ale resztę roku będziecie musili sprzątać i grzać wszsytkie te metry

 

Wtedy zamuruje wejscie na poddasze, piwnice urzadze a'la babcia (akurat drzewka owocowe wyrosna wiec bedzie gdzie trzymac konfitury, drzemy i kompoty dla wnukow ;) i zostanie mi 110m2 na parterze + 30m2 garaz. Grzanie mam tanie wiec sie nie martwie.

 

Adam mówisz że masz w piwnicy siłkę super ale jak często z niej korzystasz ??

 

3 x w tygodniu, odkad sie troche otrzaslem po budowie (choc oczywiscie jeszcze mam wiele do zrobienia i czasu dalej jak na lekarstwo) to sie za siebie wzialem - dietka, silka, trzeba dojsc do siebie :D Karnetu na silownie za cholere bym nie wykupil bo wiem ze bym nie chodzil - za leniwy jestem, pozatym lubie cwiczyc wieczorami (22-23) kiedy wszystko juz i tak jest pozamykane. Planuje tam tez saune ktora uwielbiam i z ktorej na bank bede korzystal regularnie.

 

naszą dewizą było że budujemy dom dla siebie i taki właśnie mamy garaż jest na projekcie i na pewno stanie ale tak jak pisał Adam będą w nim miszkały kosiarki rowery i inne takie których nie chcemy w domu - strychu mamy tyle że wejdą wszystkike rzeczy które nie są nam potrzebne na już i teraz

 

Zadajcie sobie pytanie ile waszych znajomych mieszka z rodzicami ?? tak samo będzie z waszymi dzieciakami i to jest normalna kolej rzeczy :)

 

Ja to wiem. Dlatego mam b. niskie poddasze (2,3) - zawsze mowie zonie ze jak dzieci zaczna glowami walic o skosy to znaczy ze czas opuscic dom :D Mi sie moj dom za duzy nie wydaje. Piwnice sprzata sie bardzo rzadko - z racji tego ze nie ma tam ani jednego okna i wentylacja jest tylko mechaniczna - wogole sie tam nie kurzy, ani nie brudzi. Doslownie sprzatam tam raz na pol roku i kurzu nie ma - a na parterze trzeba co drugi dzien ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 x w tygodniu, odkad sie troche otrzaslem po budowie (choc oczywiscie jeszcze mam wiele do zrobienia i czasu dalej jak na lekarstwo) to sie za siebie wzialem - dietka, silka, trzeba dojsc do siebie :D Karnetu na silownie za cholere bym nie wykupil bo wiem ze bym nie chodzil - za leniwy jestem, pozatym lubie cwiczyc wieczorami (22-23) kiedy wszystko juz i tak jest pozamykane. Planuje tam tez saune ktora uwielbiam i z ktorej na bank bede korzystal regularnie.

 

mam nadzieję ze za rok-dwa będę mogła napisać to samo, póki co w miejscu siłowni są graty ze starego mieszkania a sauny jest druga kuchnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Artur to albo tak wcześnie zacząłeś,albo tak mlodo wygladzasz skoro młody juz taki "stary'......

Zależy jak na to spojrzeć ;)

Ale za stary nie byłem jak młody się urodził ;)

Narazie "trójka" z przodu ale za parę miesięcy będę śpiewał tytułową piosenkę z pewnego filmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
teraz się mówi jazzy...a nie trendy :p

Patrz,nawet tutaj jestem zacofany ;)

hehe, lepiej już nic nie mów :p

Ja tam potrafię sobie odmówić...gromkiego świętowania przeprowadzki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam takie cudo na allegro:

 

http://homegarden.com.pl/images/Akcesoria/Zacieniacz/shade_sail_04.jpg

 

Kwadrat - 3,6 x 3,6, za 149 pln. Ktos ma/uzytkuje cos podobnego ? :-) Myslalem o markizie ale cholernie droga (taka sensowna o szerokosci 4m i wysuwana na 2,5m to minimum 2-2,5k pln), myslalem tez o parasolu ale malo praktyczny... A akurat mam dwa slupy w rozstawie 3,6m - dorobie tylko mocowanie dla dwoch slupkow z przodu (ktore zreszta mi zostaly po ogrodzeniu) i sprawa zacienienia tarasu rozwiazana. Te dodatkowe slupki beda latwo demontowalne (na jesien/zime). Ciekawe jak to bedzie wygladac ;)

 

Swoja droga biore sie pomalu za ten moj taras - beda dwie pary schodow granitowych, male murki z duzej kostki, no i taras z modrzewia, bede sie chwalil postepami prac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...