Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

szynka a jak to jest montowane ?? i czy to sie jakos zwija czy taki zagiel na cale lato sie rozklada ?? u mnie bylby problem z takimi slupami ... ale ciagle mysle ...

 

Nie zwija sie - na cale lato zostaje :) To taka ot obszyta tkanina zakonczona metalowymi "uszami" ktore trzeba gdzies przymocowac - Ty masz naprzeciwko chyba jakies drzewa ? To mozna normalnie na linkach przedluzyc i do drzewa :) Ja mam akurat slupy na tarasie w tym rozstawie, wiec tylko dwa dodatkowe musze dorobic - akurat bede robil male fundamenty w rozstawie tych slupow (bedzie tam murek po bokach schodow) wiec mysle ze zabetonuje na 50cm tam profil taki sam jak profil z ktorego mam zrobiony slupek (8x8cm) i na zime bede na niego nakladal zaslepke, a w lato wcisne taki metrowy profil rozmiar mniejszy (tak zeby w ta dziure elegancko, acz na sztywno wszedl) i na niego naloze slupek :) Czyli slupki beda latwo demontowalne. Nie wiem jak to bedzie wygladac ale sprobuje to zrobic - bo zacienic go trzeba, nie da sie popoludniu na tym tarasie wogole wysiedziec!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwija sie - na cale lato zostaje :) To taka ot obszyta tkanina zakonczona metalowymi "uszami" ktore trzeba gdzies przymocowac - Ty masz naprzeciwko chyba jakies drzewa ? To mozna normalnie na linkach przedluzyc i do drzewa :) Ja mam akurat slupy na tarasie w tym rozstawie, wiec tylko dwa dodatkowe musze dorobic - akurat bede robil male fundamenty w rozstawie tych slupow (bedzie tam murek po bokach schodow) wiec mysle ze zabetonuje na 50cm tam profil taki sam jak profil z ktorego mam zrobiony slupek (8x8cm) i na zime bede na niego nakladal zaslepke, a w lato wcisne taki metrowy profil rozmiar mniejszy (tak zeby w ta dziure elegancko, acz na sztywno wszedl) i na niego naloze slupek :) Czyli slupki beda latwo demontowalne. Nie wiem jak to bedzie wygladac ale sprobuje to zrobic - bo zacienic go trzeba, nie da sie popoludniu na tym tarasie wogole wysiedziec!!

 

Adam,a to się nadaje na deszcz i silny wiatr? My mamy markizę, jest ok, ale wiadomo, jak wieje wiatr (jak ostatnio w niedzielę chyba), to trzeba zwijać, poza tym i tak nie dało się nawet na tarasie wysiedzieć, bo wszystko zwiewało.

 

Co do gazu - my grzejemy gazem i nawet w aucie mamy:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,a to się nadaje na deszcz i silny wiatr? My mamy markizę, jest ok, ale wiadomo, jak wieje wiatr (jak ostatnio w niedzielę chyba), to trzeba zwijać, poza tym i tak nie dało się nawet na tarasie wysiedzieć, bo wszystko zwiewało.

 

Okaze sie w praniu :-) Markize trzeba zwijac no bo markiza jest mocowana tylko jednym bokiem - tutaj sa cztery punkty mocowania wiec mysle ze spokojnie to powinno wytrzymac nawet mocny wiatr :) Te dodatkowe slupy musza byc oczywiscie sensownie zakotwione w podlozu zeby wiatr ich nie podniosl razem z tkanina i nie przewrocil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się sensownie montuje kotwy?

chyba mamy z teściem odmienne zdania co do przymocowania płotka do matki ziemi.

dziura w ziemi zalana betonem, w betonie 4 szpilki i nałożona na nie kotwa?

Teść woli w tym betonie (związanym oczywiście) wiercić dziury i do tego przykręcić te kotwy.

 

Chyba tesc ma racje. Jezeli to ma byc na stale to kolki beda najlepsze :)

 

Ja te swoje slupki zrobie tak:

 

1. Zabetonuje w fundamencie 50cm wysoki profil 80x80x5, profil bedzie wystawal ok 5cm ponad poziom terenu (jak slupek bedzie sciagniety - bedzie na niego nalozona zaslepka). Profil bedzie 2,5cm od gory przewiercony na wylot, na srube 12-stke.

 

2. Przygotuje sobie profil laczacy - 70x70, wysoki na 100cm. Profil ten powinien wchodzic w miare na sztywno do profila zabetonowanego w ziemi.

 

3. Wlasciwy slupek z profila 80x80x5 - tez przewiercony na dole na srube 12-stke.

 

I teraz -> wkladam profil laczacy do profila w ziemi, skrecam sruba. Nakladam slupek na profil laczacy, skrecam sruba. Gotowe - nie ma mozliwosci zeby huragan to ruszyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okaze sie w praniu :-) Markize trzeba zwijac no bo markiza jest mocowana tylko jednym bokiem - tutaj sa cztery punkty mocowania wiec mysle ze spokojnie to powinno wytrzymac nawet mocny wiatr :) Te dodatkowe slupy musza byc oczywiscie sensownie zakotwione w podlozu zeby wiatr ich nie podniosl razem z tkanina i nie przewrocil :)

 

http://gazetka.praktiker.pl/kw1812/#13

tu na 13-ej stronie masz markizę 2,5x4 za ok. 500zł. Nasza ma taki sam wymiar i kosztowała ok. 600 zł (z allegro) - gdybyś brał pod uwagę wariant z markizą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...