Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

a mi w srode przyszly kosowki i jalowce i jutro chce sie za to wziac :) wzielabym sie dzis ale mnie mama od czci i wiaary zwyzywala ze mi nic nie urosnie jak dzis bede sadzic :) zrobilam tylko z surfiniami /bo by biedaki do jutra padly/ i caly dzien sie opieprzalam /popoludniu na tarasie sluchajac topu wszechczasow :)/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ze trzy razy jeszcze chłopcy walcowali po zasianiu,ale jakoś i tak te ziarna na wierzchu jeszcze są.......

 

 

my tez walcowalismy ale tez sa ziarna na wierzchu ... my dodatkowo zlalismy troszke /delikatnie/ frisolem ... bedziemy miec porownanie :) tylko u was gleba o niebo lepsza !!!

 

ps moj maz reanimowal starego walca i teraz wszyscy sasiedzi na nim smigaja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z dwa tygodnie temu sypaliśmy jeszcze azofoską.No nic pożyjemy,zobaczymy.Na razie dzieci zawiedzione,bo hustawki pościągane i zakaz wchodzenia na posiane.Dobra idę spać,bo rano do pośredniaka trzeba lecieć.Jezu jak to brzmi,po tylu latach się doczekałam............

 

zobaczymy ktora pierwsza wzejdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ze trzy razy jeszcze chłopcy walcowali po zasianiu,ale jakoś i tak te ziarna na wierzchu jeszcze są.......

 

A to luzik - na wierzchu zawsze costam bedzie lezalo - z tego tez trawa wyrosnie pod warunkiem ze nie dopuscisz zeby wyschlo :) Od dzisiaj powinno codziennie sobie "popadywac" wiec problemu nie ma :-) Wczesniej byla masakra - ja ten swoj kawaleczek przy plocie gdzie trawe wysialem lalem solidnie 2 x dziennie..

 

A od dzisiaj biore sie za taras yeah :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się sensownie montuje kotwy?

chyba mamy z teściem odmienne zdania co do przymocowania płotka do matki ziemi.

dziura w ziemi zalana betonem, w betonie 4 szpilki i nałożona na nie kotwa?

Teść woli w tym betonie (związanym oczywiście) wiercić dziury i do tego przykręcić te kotwy.

Oba sposoby są OK. Szpilki rzecz jasna od M8-M10 wzwyż (korozja).

W sklepach, gdzie zaopatrują się cieśle znajdziesz gotowe rozwiązania do zatopienia w betonie.

Są jeszcze kotwy chemiczne i różne zaprawy montażowe szybkoschnące.... to droższe sposoby montażu od szpilek, ale czasami inaczej się nie da.

 

Przemyśl jeszcze rozkład szpilek/kotew.

Inaczej działają siły na Twój płotek a inaczej na słupy, które podtrzymują markizę z wcześniejszego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało mi to spokoju,że te ziarna tak na wierzchu są.Poczytałam i zabrałam się za przegrabienie jeszcze raz,polałam tak dość zdrowo i jeszcze młodemu każę to powalcować później.Czy nie walcować już??Co radzicie?

 

Ja bym tego wogole juz nie ruszal ;) Ale skoro ruszylas to koniecznie przewalcuj. Walcowanie dociska glebe do ziarenek, zbija caly grunt przez co nie traci tak szybko wilgoci :) Choc patrzac na pogode za oknem (u mnie ulewa) to o wilgoc nie trzeba sie martwic :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my podpielismy pod jedna rynne nasz pobudowlany zbiornik i juz mamy ponad pol kubika uzbierane !!! a to tylko 1/3 tego co z dachu leci !!

 

moje pytanie brzmi - ile pi razy oko kosztuje wykopanie metra studni ?? bo myslimy albo nad studnia chlonna albo nad kilkukubikowym zbiorniku na deszczowke!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie brzmi - ile pi razy oko kosztuje wykopanie metra studni ?? bo myslimy albo nad studnia chlonna albo nad kilkukubikowym zbiorniku na deszczowke!!!

 

Najtaniej to Mea wyjdzie zrobienie betonowego zbiornika - ja u siebie kopalem takie szambo i mam zbiornik gdzies ~12m3.

 

Najlatwiej zrobic to tak:

 

1. Lyzka 30cm (najlepiej byloby 20cm ale ja takiej nie mam) i kopiesz sam obrys bocznych scian zbiornika - ziemia robi za szalunek, to jakies 2-3h kopania

2. Zazbroic lekko w/w dziure, mozna zaszalowac (najlepiej od srodka) i zmniejszyc ta dziure do np 20cm.

3. Zalac betonem

4. Jak beton stezeje (3-4 dni) mozna wykopac srodek i wylac plyte, a potem zaszalowac, zazbroic i wylac gorna plyte (tak jak zwykly strop)

 

Ja tak swoj zbiornik robilem i wyszedl jakies 1,5k pln, czyli naprawde niewiele, a zrobiony jest tak ze moge po nim jezdzic 2t samochodem (fakt ze mam jeszcze dodatkowo dwie przegrody ktore dziela "strop" na trzy mniejsze kawalki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpadel Fiskars i jechane:)

Dziś obsługiwałem to wspaniałe urządzenie, powinien mnie boleć cały rutino, a tu nic:)

może kiedyś wykopię sobie dziurę na deszczówkę.

 

Tez sie da - moj sasiad wykopal sobie taka studnie ze moja koparka by nie dala rady tak gleboko - wszystko recznie :-) Ale to katorga ;) Szkoda sie meczyc.

 

Studnie tez mozna kopareczka zrobic ale studnie wychodza dosyc drogo i przede wszystkim maja male pojemnosci!! Moje 12m3 to juz cos :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...