Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

jak juz bedziesz taki wprawiony w bojach to zapraszam serdecznie na moja mega gline :D

 

 

Na moją też zapraszam:yes: Wczoraj jeszcze ziemia była spękana, dziś po jednym dniu deszczu na działkę nie da się wejść, żeby nie zatopić się prawie po kostki. Nie wiem co z tym zrobić, nie da się jeździć samochodem osobowym, ba nie da się chodzić po tym. To dopiero masakra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moją też zapraszam:yes: Wczoraj jeszcze ziemia była spękana, dziś po jednym dniu deszczu na działkę nie da się wejść, żeby nie zatopić się prawie po kostki. Nie wiem co z tym zrobić, nie da się jeździć samochodem osobowym, ba nie da się chodzić po tym. To dopiero masakra!

 

Wykorytowac na 40cm, zasypac berga, utwardzic, voila - mozna jezdzic nawet ciezarowka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
Mam pytanie do osób które mają wentylacje mechaniczna.

Gdzie macie umieszczoną wyrzutnie powietrza ?

Udało wam się, tym którzy mają ją w ścianie, zachować odległość 2m od krawędzi najbliższego okna ?

 

ja mam w garażu, bliżej niż 2m od okna, ale nie ma to znaczenia, bo te okno jest bardzo rzadko otwierane, praktycznie wcale.

tutaj link odnośnie lokalizacji czerpni i wyrzutni

http://www.pro-vent.pl/pomoc/czerpnia-wyrzutnia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas jest pod oknem tesciowej - nie ma 2m ale jakos mnie to nie wzrusza :) bardziej marudza sasiedzi bo im buczy ale posadzilam przed wyrzutnia cisa i jest gitara - zarosnie i wogole nie bedzie tematu :)

czerpnie za to mam genialnie umiejscowione bo po pierwsze latem ciagna w miare chlodne powietrze /osloniete i ciagle w cieniu/ a zima daleko od dymu :) ostatnio jak nam sasiad zadymil od frontu to reku na 3 bieg i 5 min juz dymu w domu nie bylo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nic nie buczy,a ja raczej słuch i węch mam wyostrzony dość,gorzej ze wzrokiem.Mea to sąsiadów marudnych masz,przecież to nie może aż tak głośno buczeć,choćby nawet,żeby komuś przeszkadzać.Widocznie Agatka jest za grzeczna,bo u nas to można usłyszeć od sąsiadów(a blisko nie mamy),że słychac tylko dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buczy?? to mnie zaskoczyłas...u mnie nie słychać nic....

a co dopiero będzie jak ktoś ma PC p-w ? to dopiero musi hałasować ;)

 

ja chyba wiem czemu u nas buczy ... mamy w kotlowni taki dziwny zakret na wylocie z reku i chyba tam sa takie opory powietrza i na wyzszych biegach buczy ... ostatnio sasiadka mowila ze czasem sie zalaczy takie buczenie na 5 min /z zeg w reku!!/ i przestaje ... a my mamy pstryczki 5 minutowe na 3 biegu i tak doszlismy do tego ze to rekuperator !!! kilka prob i faktycznie to jest to :) sasiadom to buczy niedaleko "altanki" stad wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie mamy wycieraczki,bo wcale kafelek na schodach jeszcze nie mamy.Drzwi otwierane do środka,jakoś udało się chłopu mnie przekonać,że otwierane na zewnątrz mają zawiasy na zewnątrz co nie jest bez znaczenia dla złodziei.Nie wiem czy miał racje czy nie,bo już sie nie interesowałam później otwieranymi na zewnątrz.

Mea to faktycznie ci sąsiedzi siedzą w milczeniu w tej altance skoro buczenie słyszą.Jak trawa,jest już co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Gabrysia, usunełam posta, bo myslałam,ze nikt go nie czytał.. A jakiś głupi mi się wydawał :)

Ale żeby nie było, to pytałam czy jest problem z wycieraczką przy otwieraniu drzwi na zewnątrz ;)

Z zawiasami racja, ale w sumie jest parę ciekawszych wejść dla potencjalnego złodzieja.. No nie wiem, muszę to jeszcze przemysleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq

kiedyś jakieś statystyki oglądałem, coś koło 70-80% to okna...drzwi to niecałe 10% było...

u mnie akurat z wycieraczką nie ma problemu, bo jest trochę niżej...tzn problem jest, ale inny - wycieraczkę trzeba czymś dociążyć, bo ją zwiewa :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz,czyli jednak mój post o wycieraczce nie był taki głupi ;)

Znaczy trzeba cięzką wycieraczkę kupic:)

Kurcze, gdybysmy mieli większy wiatrołap, to by nie było tematu i bysmy dali otwierane do środka. A tak zaczęłam się trochę wahać. Zwłaszcza ze spełniamy wszystkie warunki do posiadania otwieranych na zewnątrz: szeroki podest, zadaszony i zabudowany. Więc snieg i wiatr nam nie straszny. A i goście nie powinni z podestu zlatywac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mieszkaniu miałam bardzo wąski przedpokój i dlatego przy budowie powiedziałam żadnego wiatrołapu 1x1 i zostawiliśmy go otwarty.Ani razu jeszcze nie pozałowałam tej decyzji,a zimę już przeżyłam w tym domu.Większość nas przestrzegała przed takim rozwiązaniem,że niby zimno zwiewa i takie tam.No pewno coś tam ucieka,ale nie specjalnie to odczułam,jest nas pięcioro i stwierdziłam,że jak dwoje będzie rozbierało buty to reszta będzie musiała czekać przed drzwiami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...